Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha tehéntejet nem lehet adni...

Ha tehéntejet nem lehet adni 1 éves kor alatt és az ételekbe se lehet tenni, akkor palacsintát miért lehet adni?

Figyelt kérdés
Egyik babás újságban volt, hogy 9 hónapos kortól adhatunk a babánknak palacsintát. Nem igazán értem, hogy ezt miért lehet, ha például a főzelékébe se teszünk tehéntejet. Meg úgy semmibe.
2010. júl. 7. 14:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Mert bolti tejből van, és az még csak tehént sem látott. Egyébként régen is adtak a babáknak, mégsem lett semmi bajuk. Maximum a tejérzékenységük jöhet ki tőle, de az pedig elenyésző
2010. júl. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem adnék palacsintát sem. A tehéntejet 3 éves kor alatt nem ajánlják. A túrót és joghurtot lehet, mert az már bizonyos átalakulási folyamaton átment.
2010. júl. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az ételébe lehet belefőzni, főleg ha nincs laktózérzékeny a családban.


Én 8 hósan kezdtem a savanyított tejtermékeket, 9-10 hós korától már simán adtam neki gyümölcslevest, meg tejjel habart főzelékeket, leveseket. Viszont tejet csak 1,5 éves korától kezdtem itatni vele (tehát magába tejet).


21 hós kislány anyukája

2010. júl. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Palacsintatésztát lehet szódavizzel is lekeverni,akkor nem kell bele tej.Én is úgy szoktam csinálni.Lehet erre a palacsintára gondoltak abban az újságban.

Egyébként az én kislányom már elmúlt 1 éves,amikor adtam neki tejjel készült ételeket meg magát a tejet,sőt a palacsintát is.Sztem jobb megvárni az egy éves kort,utána már ehet mindent a baba.

2010. júl. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem, nem tej nélküli palacsintáról volt szó. Azt írták, hogy közvetlenül tejet nem lehet adni, de tejjel készült ételeket, mint a palacsinta is, lehet. Lehet én vagyok a hülye, de nem értem mi változik attól, hogy egy serpenyőben átsüti az ember. Attól még tej marad. Csak azért kérdezem, hisz mindenhol azt olvatam, hogy NEM adunk tejet 1 éves kor alatt, tehát olyat se olvastam, hogy főzelékbe tehetünk.
2010. júl. 7. 14:37
 6/8 anonim ***** válasza:
Palacsintában nem csak a tej a gáz,hanem a tojás is...fehérjét is csak 1éves kor után lehet.
2010. júl. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát elég nagy hülyeség ha tényleg van benne tej.

Az első válaszolónak üzenném, hogy a bolti tej is tej mert csak arra írható rá hogy tej amiben semmi más nincs csak tej persze kezelve és ezért biztonságosabb , mint a házi tej ami tele van bacikkal és nincs minden tétel bevizsgálva.

A tejital és tásainak nincs köze a tejhez.

2010. júl. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igazad van, szerintem se lehet, se a tojásfehérje se a tej miatt.

és a tejjel NEM az a baj amúgy hogy bolti e vagy házi hanem a fehérje benne allergizálhat.És ez a boltira is igaz.

2010. júl. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!