Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Napokon belül megszületik a...

Napokon belül megszületik a babánk, mivel szeretnénk sétálni vele még a nyár folyamán tudni szeretnénk, hogy szabad naptejet használni két hetes babánál?

Figyelt kérdés
2010. júl. 6. 12:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szabad, sőt, kell is! %0 faktoros, babáknak valót vegyetek, ezen kívül árnyékoljátok be a babakocsit textilpelussal, napernyővel, közvetlenül ne nagyon érje nap. Árnyékba persze kivehetitek :-)
2010. júl. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A párhetes babát nem érheti napfény, mármint annyira, hogy ahhoz be kellene kenni. Lehet sétálni, de csak lehúzott fedelű babakocsival. Szerintem.
2010. júl. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
árnyékban is éget a nap.használj erős naptejet.mi babé 50+-os naptejet használunk,nagyon fehér bőrű a babám,de nem égett eddig meg.
2010. júl. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
47%
Ne kend be, nem kell neki még az a kemikália. Úgy sem fogja napfény érni a bőrét. Legalábbis arra figyelj nagyon. Ő még picike. No meg a hőségre. Ha ilyen meleg van a reggeli és késő du-i órákban sétáljatok.
2010. júl. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Délután 5-6 felé kell levinni, és kevés időre (pl. fél órácska) akkor nem lesz baja. Naptej még nem kel ilyen pici babának, mert mégis csak vegyianyag. Jól írta a 2. hsz, textilpellus a babakocsi hajtókájára- úgy hogy ne "lepje be teljesen" , lásd is akis manót, de ugyanakkor árnyékoljon is. Én is így vittem, amikor még picike volt. (Láttam újszerű babakocsikat is egyébként, amiken még szúnyogháló is volt, de sztem megteszi a pelus is. )
2010. júl. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

11-15 között eszedbe ne jusson kivinni, én ezt kiterjeszteném plusz 1-2 órával....nagyon durva az UV, én foglalkoztam ilyennel és megdöbbentő!!!

A többi időben is inkább árnyék és 50-es faktor, sapi, lenge ruha

2010. júl. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az ilyen pici basbákat még védeni kell amennyire csak tudod a kemikáliáktól.Nem véletlenül Írnak receptes fürdetőt,meg popsikrémet az elején.Ha jólleárnyékoljátok, hogy egyáltalán ne érje fény akkor egyáltalán nincs szükség naptejre, én se kentem a kisfiamra amikor 2-3 hetesen vittük sétálni, és akkor is még voltak kánikulák.Viszont a következő nyáronmár én is 50 faktoros naptejjel kentem. De ha nagyon aggódsz kérdezd meg a védőnőtöket, vagy a gyerekorvost.

És igen inkább késő délután menjetek sétálni, és csak fél órákra.

Jó egészséget nektek, és könnyű szülést! :)


31+6 hetes kismami.

2010. júl. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én sem ajánlom még a naptejet egyáltalán. Nem kentem egyik gyerekemet sem még, mikor ilyen picik voltak. Inkább csak estefelé, 6 után sétálgattunk, napközben teraszon altattam. Nem kell még az Ő bőrüknek az a sok vegyi anyag!
2010. júl. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom tavaly június végén született, egyáltalán nem használtunk naptejet,de egy pici babának nem is szabad. Mindig délelőtt, és délután sétáltunk, akkor is mindig árnyékban volt a babakocsiban, ne félj, nem fog az árnyékban leégni, a naptejjel többet ártanál.
2010. júl. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én csak annyit tennék hozzá - mivel sokan megemlítették a kemikáliákat -, hogy van tiszta, vegyszermentes, kifejezetten babáknak való napvédő krém. Az egyik,amit mi is használunk, az az 50 faktoros Babylove (DM-ben kapható), illetve vannak más,valamivel drágább, de nagyon megbízható biotermékek, amik szintén kifejezetten babáknak készültek, pl. Lavera,Weleda. Ha mégis használnál napvédő termékeket, akkor javaslom, hogy ezek közül válasz. Élményteljes, szép szülést kívánok!
2010. júl. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!