Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális dolog az, hogy...

Normális dolog az, hogy 15hónapos kisfiam még mindig naponta 5-6szor szopizik?

Figyelt kérdés
Eszik mindent már rendesen, de ha olyanja van képes bárhol a ruhám alá bújni és cicit keresni :) Van így másnál is?
2010. júl. 5. 14:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem nem !
2010. júl. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%

Ez a kérdés, ahol nagyon eltérőek a vélemények.

Szerintem ez már csak cumizás, én 1-1évig szoptattam csak a gyerekeimet, utána elválasztottam.

2010. júl. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
38%

Nem normális,de ma divat akár 2-3 évesen is szoptatni. Elhiszik,hogy ez egészséges.

Nemrég olvastam a neten,hogy Hollandiában kutatásokat végeztek az 1 éven túli anyatejjel. Megállapították,hogy olyan toxinok voltak némelyikben,ami nem kerülhetett bele az anya táplálkozása során,hanem a tejben termelődött. A kutatásokat tovább folytatják,de évekbe telhet,mire bebizonyosodik,hogy csak szórványos eset vagy igaz-e.

2010. júl. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
44%

Első válaszolónak: ha nem normális, akkor mi? Talán orvoshoz kéne vinni emiatt? Ki kéne vizsgálni, miért ragaszkodik a drágaság még mindig a cicihez? Micsoda rendellenesség, húha!

Kedves Kérdező, szerintem pedig normális. Ha ennyire szereti a babád a tejcsidet, hát hadd szopizza! Feltéve, ha számodra ez nem terhes. Esetleg szomjoltónak használja, azt is el tudom képzelni.

Bármiért is szopizik még, örülj neki és ne valami rosszat láss benne! Nézd a pozitív oldalát és felejtsd és mellőzd a vészmadarak vijjogását.

Nyújtsd a babádnak azt, amire szüksége van. És ha neki erre van szüksége, hát erre van szüksége. Amúgy meg szerintem sok ilyen baba van. Láttam is párat már élőben. Egyik ismerősömnél is így van, pedig ő is eszik már mindent rendesen, 17 hónapos.Sok sikert!

2010. júl. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
56%

Szia!

Én 13 hónapos koráig szopiztattam, de már, akkor éreztem, hogy nem kellene! Szerencsémre a baba mondott le magától, erről a függőségről!*-*

Nem kellene engedned, már csak megszokás lehet a babádnál és gondolom Neked sem olyan élmény már, mint pár hónappal ezelőtt! Volt, amikor úgy megharapott a babám, hogy vérzett a cicim, mert csak szórakozott velem, pedig csak 13 hónapos volt! Szerintem szoktasd le valahogy, pláne, hogy 5-6X kéri! Ebben a kórban az 5-6 szopi sok!

2010. júl. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
29%
Nem normáis.
2010. júl. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
59%
Láyom 15hónapos mult.4szer szopizik.De vannak napok mikor 2szer3szor.Éjjel 2szer ébred.A védönők szerint normális.Tapasztalatból mondom,ne mond senkinek ez a ti dolgotok,nem tartozik senkire.Rengeteg megvető pillantást kaptam már.Ha betöltötte a 2évet és még mindig szopizik akkor gondolkodjunk majd ezen.De tudod engem megnyugtat az,ha beteg,vagy jön a foga és nem fogad el mást,akkor tudom,hogy legalább egy kis anyatej van benne.
2010. júl. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ezek már nem olyan szopik, mint régen. Csak pár percesek (kivéve reggel, ébredés után). Próbáltam már leszoktatni, de ha nem kap cicit olyan keservesen sír, hogy nem tudok nemet mondani neki.
2010. júl. 5. 15:27
 9/13 anonim ***** válasza:
51%
16 hónapos és négyszer szopik.
2010. júl. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
51%
Semmi baja nem lesz tőle, hogy szopizik! Nem értem, miért is kellene elválasztani a gyerekeket 1 évesen!!! Persze, mindenkinek a maga ügye meddig szoptat, de könyörgöm, nehogy már csak azért, mert elmúlt x hónapos, elválasszuk és helyette tejjel vagy tápszerrel tömjük! igenis teljesen normális, ha akár 2 éves koráig szopik. Főleg, - ahogy írtad, kedves Kérdező-egy egy betegség, fogzás alkalmával "életmentő" lehet, ha szopik. Az enyémek 2 éves korukig szoptak (már kamaszok és akkor ez még nem volt divat kérdése), majd maguktól elhagyták. Egyikük se lett sem perverz, sem lelki sérült... Most a kicsi 22 hónapos és bizony még szopik! Majd ő is elhagyja... baja nem lesz tőle... hidd el!
2010. júl. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!