Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 honapos kisfiam nagyon...

6 honapos kisfiam nagyon sokat alszik, aludt egész éjszaka, reggel 6 kor kelt,8-tol,9.15-ig aludt, majd 11 töl mostanáig nem sok ez egyszerre? Mert még délután is fog.

Figyelt kérdés
2010. júl. 5. 12:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha ez csak ma van így, és nem alszik mindig ennyit, akkor szerintem a világon semmi gond. Ma az én 7 hónapos kisfiam is belehúzott, lehet, hogy van valami a levegőben. :)
2010. júl. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ha eszik rendesen akkor nem gond. Ilyenkor még 3x is alszanak nappal
2010. júl. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen általában 2 órát bírnak ébren, úgyhogy sztem nem sok. Érzi ő, hogy mennyi alvásra van szüksége! Akkor lenne gáz, ha éjjel nem aludna, mert akkor lehet, hogy felcserélte a nappalt az éjszakával, de ezek szerint nem ez van. Napi alvásigénye kb. 15-18 óra.
2010. júl. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem egy 6 hónapos baba napi alvásigénye 12-14 óra, amit az előttem válaszoló írt, az egy újszülött alvásigénye...
2010. júl. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%
Az alvásigénnyel kapcsolatban szeretnék visszajelezni, mert az utánam válaszolóval nem értek egyet. Ennyi idősen akár éjjel is alszanak 12 órát egyhuzamban, nappal pedig min. 3*1 órát, vagy 2*1,5-2 órát. Van aki ekkor már áttér a délutáni hosszabb alvásra, mert később (1 éves kor körül) a délelőtti fog majd kimaradni. Az újszülött alvásigénye 16-20 óra, másfél éves korig 15-18 óra. Persze nagyok az egyéni különbségek (van olyan baba, aki nappal alig alszik 30 percet, és mégis vidám, kiegyensúlyozott). De hidd el, a picurok idegrendszerének nagyon fontos a pihentető alvás, mert így fejlődnek rendesen. Anyukám gyógypedagógus, tőle tudom biztosan az adatokat. De hangsúlyozom, hogy ez csak átlag. A lényeg, hogy ha ébren van, vidám baba legyen! Ha így van, akkor miért lenne sok neki az alvás??
2010. júl. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%
Utolsóelőtti vagyok. Amit Te írsz, az nem az átlagos alvásmennyiség, legalábbis szerintem. Elképzelhető, hogy ennyire sok alvásra lenne szükségük, de én még nem sok olyan 6 hónapossal találkoztam, aki 18-20 órát aludt volna, szerintem az már káros is lenne, hiszen ők az alvás mellett azzal is fejlődnek, hogy mikor ébren vannak, tapasztalatokat szereznek önmagukról, és egyáltalán, a világról. Ha csak alszanak, akkor bizonyos érzékeik lassabban fejlődnek, mintha ébren lennének, ahogy halad az idő, egyre kevesebb és kevesebb alvás is elég nekik. Az én kicsim most 7 hónapos, van olyan éjszaka, hogy 12 órát is alszik, de volt már olyan is, hogy csak nyolcat aludt. Nap közben pedig mostmár nem alszik többet összesen három óránál. Ennek ellenére vidám, kiegyensúlyozott, boldog baba, és az orvos és védőnő szerint is szépen fejlődik. Szerintem inkább a 12-14 óra az ő korosztályukban az átlagos, amit édesanyád mond, az a ritkább. Mondjuk az én kisfiam újszülött korában sem aludt 20 órát. Lényeg a lényeg, abban biztosan egyetértünk, hogy minden kisbabának - ahogyan nekünk, felnőtteknek is - megvan az egyéni alvásigénye. Ők tudják, mennyi alvásra van szükségük, nekünk csak figyelni kell az ő jelzéseiket, és le kell tennünk őket aludni, ha álmosak. Szép estét, jó éjt mindenkinek.:)
2010. júl. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyről beszélünk, mert akkor a Te kisbabád is alszik 15 órát (éjjel 12-t + nappal 3-at), tehát belefér az átlagos 15-18 órába!
2010. júl. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem, nem fér bele a Picim, ugyanis ha éjjel alszik 12 órát, akkor nap közben max. 2 órát alszik, míg ha csak kilenc órát alszik éjszaka, akkor van 3 órás alvás nap közben.:) Csak ezt az előbb nem fejtettem így ki. De igen, tulajdonképpen közel jár az "átlaghoz", csak pont nem esik bele.:)
2010. júl. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyetértek azzal, aki 6 hónapos babáknál 15-18 óra átlagos alváigényt írt. (Újszülötteknél tényleg 16-20 óra, ahogy ő is írta.) Egyszerre 2-3 órát tudnak átlagosan ébren lenni. A védőnőm is ezt mondja, és fejlődéslélektanból is ezt tanultuk. Pont azért ilyen tág intervallum, mert a babáknál nagy a szórás, ahogy nálunk felnőtteknél is. Sőt, egy baba esetén is lehet sokat alvós-kevesebbet alvós nap, ezt sok minden befolyásolhatja (fogzás, fronthatások, hőmérséklet, betegség, nappali ingerek stb.). Ha az átlag alsó-felső értékeitől van 1-1 óra eltérés, az is belefér az egyedi szokásokba. (A babák nem ismerik a szakirodalmat:-))

Ha eszik rendesen, érdeklődő, kiegyensúlyozott, nem látsz rajta betegség-tünetet, akkor szerintem nincs semmi baj, egyszerűen most ilyen sok alvásra van igénye, majd ő szabályozza magának.

2011. júl. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!