Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 20 hónapos babámat, ha délután...

20 hónapos babámat, ha délután alszik 1-2 órát akkor éjszaka 23-óra előtt nem tudom lefektetni. Kihagyjam már a délutáni alvászatot?

Figyelt kérdés
Próbáltam ezt is, valamikor elaludt már 8 órakor magától, de volt hogy muszáj volt aludnia délután mert nem lehetett vele bírni, nyűgös volt, hisztis volt...szóval nem tudom, hogy mi legyen. Felkölteni nem tudom egy óra alvása után mert vagy visszaalszik, vagy az után sem lehet vele bírni...
2011. márc. 13. 21:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én lányom 19 hónapos, eszméletlen jó alvó szerencsére :)

Szinte naponta váltogatja az alvási szokását. Ami tuti:

Reggel 8kor kel, este 8kor alszik. Ami változik: van, hogy egyáltalán nem alszik nappal, van, hogy egyszer 1-1.5 órát, de a héten pl kétszer aludt, abból egyszer 3 órán keresztül! Alig volt fent. Nem beteg, csak elfáradt :)

Gondolom Te is vagy úgy, hogy napközben ledőlnél egy kicsit, de van olyan napod is, amikor pörögsz, mint egy csincsók és a világot meg akarod hódítani :)

Nos, a bébi is így működik. Csak hallgass rá és akkor minden rendben lesz. Ha aludni akar aludjon, ha játszani, világot felfedezni, akkor csinálja!

Szerintem ne próbáld meg /béna szóval élve/ betáblázni, mert ha nem akar, úgysem alszik.


Most jól összezavartalak, mi? :D


Sok sikert :)

2011. márc. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
az ennyi idős gyerekek idegrendszere igényli a napközbeni alvást! Ne hagyd el, főleg, ha szeretne is aludni.
2011. márc. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk pont ez volt a helyzet.Nem mindegyik gyerek igényli a nappali alvást, ebben a korban a lényeg, hogy meglegyen a napi össz 12-13 óra.Nálunk azóta minden rendben van, amióta nem alszik napközben.
2011. márc. 14. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mikor alussza napkozben azt az 1-2 orat? Ha tul keson teszed le delutan akkor nincs ideje elfaradni estere. Delutan mennyi vagytok kint? Probald meg jol lefarasztani, mert ennyi idosen meg azert csak kellene az a delutani alvas!
2011. márc. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy ő 4-5-6 körül álmosodik el, akkor már nem altatom el, mert az már késő. Hamarabb meg nem tudom, mert csak cicizni szeretne...most vagyunk leszokóba...(mert már fáj nekem), és mással meg nem alszik el délután. Vagyunk kint eleget több óra hosszat is. úgyhogy azzal sincs gond. Valószínű, hogy most már kimarad neki a délutáni szieszta. Éjszaka 12 órát alszik.
2011. márc. 18. 00:12
 6/6 anonim ***** válasza:

Hat, igen, akkor ez a baj, hogy keson alszik el delutan. Valahogy probald meg minden nap egy kicsivel korabban letenni delutan, illetve reggel ne engedd 10-11-ig aludni. Tudom rossz felebreszteni, de csak igy tudod visszacsusztatni az alvasokat.

Vagy egy napot hagyj ki, ne altasd delutan, akkor tuti hamar elalszik este, igy reggel is korabban kel .... visszaall a rend.

2011. márc. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!