Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, nektek mit reggelizik...

Anyukák, nektek mit reggelizik, és vacsorázik 13-hó babátok? És hány foga van.

Figyelt kérdés
Köszönöm.
2010. júl. 5. 08:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Kisfiam 14 hónapos, 8 foga van. Reggel ha megébred akkor tápszert kap, aztán még van amikor visszaalszik. Utána együtt reggelizünk:vajas kifli, májkrémes kenyér, kifli kefirrel. Vacsora pedig fürdés előtt olyan 8-8.30körül tejpépet kap(mást akkor már nem is hajlandó enni), fürdés után tápszer.

Nálatok?

2010. júl. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
szia.nekünk csak 4 fogunk van,még nem tud annyira rágni,és ez álltal bajban vagyunk.reggel tápszer,este vagy fözelék,vagy kenyér pici falatokra párizsival,és sajt.
2010. júl. 5. 08:16
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én babámnak 4 és fél foga van,reggel iszik 130ml tápszert,és utána kiflit,kenyeret is,májkrémmel,sonkával,ritkán virslivel vagy valamivel.Esetleg joghurtot.Szépen el tudja rágni a kevé fogával is.
2010. júl. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

13 hónapos a lányom, 6 foga van.


Reggelire:

- vajas kenyér üresen vagy feltéttel (csirkesonka, házi máj- vagy húskrém),

- joghurt (natúr) vagy kefir gyümölccsel és/vagy valami gabonafélével vagy összedarabolt kiflivel

- rántotta vagy jól átsütött tükörtojás

- tea, víz, friss gyümölcslé


Vacsorára:

- a reggelire valók közül bármelyik

- meleg kaja, ha estére főzök (általában így szoktam),

- kukoricakása magában vagy gyümölccsel vagy kakaóporral, fahéjjal,

- tejbegríz hasonlóan a kukoricához.


Tápszert nem kap, este és reggel van még egy kis cici.


Bocs, belekérdeznék: amikor írjátok, hogy ennyi idősen tápszert kap a gyereketek, akkor az azért van, mert már nem szoptattok, vagy ennek mi az oka? (csak nem értem és érdekel, köszi).

2010. júl. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én kisfiam 6 körül kel, akkor 180-210 ml tápszert kap (azért mert nem szoptatok), visszaalszik 9-10 körül ébred, ilyenkor már szilárdat eszik, kalács, vajas kenyér, májkrém, felvágott, joghurt kiflivel.

Vacsi is még mindig tápszer.

2010. júl. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ja 2 alsó foga van és fölül egy épp most törte át az ínyét.
2010. júl. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem az egy évesem azért kap még tápszert,mert 8 hónaposan leválasztotta magát a ciciről,és a gyerekorvos is azt mondta,nem árthat egy kis tápszer,inkább azt mint a tehéntejet,abban nincs szinte semmi.Szerintem még egy ideig fogom is neki adni
2010. júl. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ma 13 hónapos kislány :)8 foggal


Reggeli 6 órakor tápszer 350-300 ml (tápszeres születésétől fogva), utána visszaalszik úgy 8 óráig. 9-kor pótreggeli vagy tízórai kinek hogy tetszik: vajas- májkrémes- lekváros kenyér, felvágott, sajt, rántotta stb stb.


Vacsora 20 órakor tejpép mikor milyen ízű van itthon 200 ml, és hozzá kalács, turósbatyu, bukta mikor mit sütök. (A férjem nagyon szereti a sültet, így sokszor van)


Ebédre és uzsonnára azt eszi, amit magunknak is főzök. Egyedül tejet nem kap, ebben a melegben pláne nem akarom elkezdeni hozzászoktatni, úgyhogy lehet majd csak a télen "választom le".

2010. júl. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!