Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik, hogy a szúnyogcsípés...

Létezik, hogy a szúnyogcsípés hólyagos lesz?

Figyelt kérdés

Lányonom(10hós)már lassan egy hete van,és ma reggelre piciit nagyobb lett,és olyan piros dudoros.

Már nagyon ideges vagyok,hogy nem akar múlni!!:(

Hasonló tapasztalat??????

Köszönöm!!


2010. júl. 4. 06:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Dettó. Na meg olyan szép nagy vörös udvara van.

12 hónapos a lányom.


Az irtásra használt szer miatt van állítólag, a szúnyog immunis már, mi meg megszívjuk, mert kapjuk tőle a mérget is.

Nehezen múlik, jojoba lips-szel vagy aloéval kenem neki. És próbálom megelőzni.


Azért ha nem enyhül/múlik a pirosság pár nap alatt (2-3), akkor mutasd meg orvosnak, biztos, ami biztos. A hólyag nekünk majd 1,5 hét alatt tűnt el teljesen.

2010. júl. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm,most azért kicsit megnyugtattál,hogy nem csak neki van ilyen.

Milyen az az aloe vera amivel kened?

Mivel kented a hólyagokat,hogy enyhült 1,5 hét alatt?

Én ezzel a gyógyszertári rázóssal kenem!

2010. júl. 4. 07:34
 3/6 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Nálunk is. 10 hónapos a lányom, az arcán és a fején 10-nél több csípés van, nem tudok mit csinálni, földszinten lakunk, közel a Duna és csupa zöld. Tisztára kivagyok tőle, nekünk is másfél hét mire múlik... most megyünk nyaralni, de jön a szunyogháló mire visszajövünk. Ezek a dögök viszont nappal is támadnak, mindenhol.


Botrányos, hogy nem írtják őket ki időben, rendesen.


Ja, mi vettünk elekromos lámpát, ami öli őket, de azért még így is ennyi van. A szabadba egyáltalán nem tudunk kimenni, babakocsin szúnyogháló.

2010. júl. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia,nálunk is dudorral indul,aztán ahogy szívódik fel egyre nagyobb vörös folt lesz a helyén,volt h majdnem egy 10 Ft-os érme nagyságú folt lett a dudor helyén:((( Borzasztó:(((Tavaly nem volt ilyen....22 hós a kislányom
2010. júl. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Linkelek, jó?


A csípéseket két dologgal kezelem.

A már nem friss csípést ezzel: [link]

Egész jól lehúzza a piros udvart is.


Viszont a friss, nagyon viszketőekre ezt fújom:

[link]

Lehet kapni hozzá vagy 2-300 ft-ért mini flakont is, azzal könnyebb.


Azért, mert fertőtlenít és csillapítja a viszketést, de ez is jó rá: [link]


Ha van otthon Aloe Vera Barbadensis Miller-ed (ez a tuti gyógyhatású, sok aloe van, néhány mérgező is, vigyázz), és letöröd a levelét, a belseje tökéletes erre a célra.


Olvastam ilyet, hátha segít a megelőzésben:

[link]


De az eukaliptusz olaj is riasztja őket, és ha deo stifttel kenem végig a karunkat, lábunkat, érdekes módon nem csípnek. Ezt használom erre, mással nincs tapasztalatom: [link]


Remélem segítettem, jobbulást a csípésekhez. Sajnos tavaly nálunk sem volt még ilyen jelenség, ahogyan az előző válaszoló is írta, döbbenet, milyen csípéseik vannak ezeknek a kis "dögöknek".

2010. júl. 5. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szia!

Nagyon szépen köszönöm a linkeket,sokat segítettél!!!

Szép napot!M

2010. júl. 6. 07:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!