Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más gyerek is csinál ilyet...

Más gyerek is csinál ilyet álmában? Miért?

Figyelt kérdés

12 hónapos a kislányom, kiegyensúlyozott, nyugodt gyerek. De néhány napja éjjel keservesen sír (ordít) és hozzá kézzel-lábbal rúgkapál, sokszor a kezével az állkapcsát húzza, tépi.

Nem első fogzásunk, kint van már 6 fog, lehet mégis ez az oka? Netán túl sok inger érte? Vagy a nappali dolgokat próbálja feldolgozni? Esetleg fáj a lába a sok járkálástól?


Igyekszem figyelni rá, hogy ne menjen sokat kézenfogva (még csak így jár, egyedül nem), 99 %-ban ingermentesítem napközben, hogy pihenni, aludni tudjon, napirend is van, szóval tanácstalan vagyok, ha valakinek van ötlete, árulja el, mi lehet ez?

Ja és úgy 2 hete le sem lehet rólam szedni, gondolom ez meg az s bizonyos szeparációs szorongás lehet.

Csak a frászt kapom, ahogy dobálja magát ordítva éjjel.


2010. júl. 2. 23:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem ritka eset ez.A te gyerekednél talán lehet,hogy a napirend telítettségétől van ez,szóval az alvás mindig be van programozva,hogy mikor legyen..stb.És lehet,hogy a lányod nem tud aludni,és hisztizik,azt akarja h. felvedd.Ugyan ezt nem tudom biztosra mondani.Amúgy nem orvosi az eset,hanem egész egyszerűen ez van most.A másik lehet,hogy valami olyasmi dolog érte,olyat látott,amit nem kellett volna..értem ezalatt a szokványos hétköznapi dolgokat..szóval lehet szerintem egy nagy kutya(ami nála magasabb,és így megijed tőle)..meg ilyenek,amiket te pld. már észre sem veszel.Vagy lehet hogy olyan megszabottnak érez minden percét,hogy mikor mit kell csinálni:S

Szerintem csináld ezt:

1.Ne kényszerítsd a kötelező alvásra,vagy próbáld előrébb hozni azt az időt..pld. ha mondjuk 1 órától aludt eddig,akkor aludjon déltől,ha akkor persze nem eszik.

2.Ha látod,hogy elfáradt,akkor tegyél be neki egy nyugtató zenét,és majd lehet,hogy arra elalszik,vagy ha nem is alszik el,de mindenképp megnyugszik tőle.Ahogy a te hangulatodra,az övére is hathat a zene!(írj ki egy cd-re 20 számot,vagy egy picit többet és akkor se állítsd meg a zenét,ha már elaludt.Rokonnál ez bevált,a kisfiú is 12 hónapos,cumi nélkül,lefektetve gyönyörűen fél óra altt elalszik egy pisszenés nélkül.Múltkor az volt a baj,hogy leállt a magnó,és felriadt.

3.Előre meghatározott programok helyett maradjatok otthon egy darabig,néha zárdd be az ajtót,hogy senki más ne tudjon bejönni,csak te meg a kislányod..meg a férjed..vagy ha ő dolgozik,akkor csak te meg a kislányod legyetek!

4.Bíztasd,ölelgesd,puszild,játssz vele..legyél kreatív a nevelésében.

És persze simogasd..:) tedd a hasadra és feküdjetek le..szerintem a szívdobogásodtól is megnyugszik:D

2010. júl. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Ezt csak éjjel csinálja, nappal alszik nyugodtan. Nincs tele a napja, nincsenek kötelező programok, a napirend alatt azt értem, hogy megvan az ideje az evésnek és alvásnak is. Nem erőltetem az alvást, de ha fáradt délelőtt, akkor aludjon. Szó nélkül 2 perc alatt alszik el ilyenkor. Az alvásban egyébként van egy kis kuszaság néha, mert most áll át úgy látom a napi 1xi alvásra.

Amiket tanácsolsz, azok nagyon jók, de ezek alapból megvannak nálunk.

A kutya dolog egy estére lehet magyarázat.

Viszont a jó hír, hogy ma éjjel elmaradtak a rúgdosásos ordítások :-)

2010. júl. 3. 06:47
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy mégis a foga?! Nekünk az első 4 könnyen jött, a többi már fájdalmasabb volt! Kend be az ínyét dentinoxal elalvás előtt és hátha jobban alszik, ha mégis felkel adj neki inni, lehet szomjas a nagy melegekben akkor nekem ivás után vissza is alszik!

Ezek a melegek is lefárasszák estére a babát!

Meg könnyű vacsit adják neki, tejpép, vagy Kis péksüti + tàpsz. Főzeléktől rosszul alszanak mert nehéz.

2010. júl. 3. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk ugyan ez volt plusz mászott is mellé álmában és közben nyöszörgött. Világomat nem tudtam a fáradságtól mert éjjeleket nem aludtunk egész éjjel a gyereket kellett figyelnem és vissza pakolgatni a helyére mert állandóan esett le az ágyunkról. A kiságyba be se mertem tenni mert mindig szétverte a fejét a rácsokban hiába a sok rácsvédő:( Orvostól orvosig jártunk, hogy mi baja van de mindenhol azt mondták teljesen egészséges. Ez kb 2,5 hónapig egyfolytában tartott. Nagyon nehéz volt kibírni de aztán egyik napról a másik amilyen gyorsan jött olyan gyorsan el is tűnt ez az egész és azóta normálisan alszik. Azóta se tudom, hogy mi baja lehetett mert nem jött ki abban az időben foga. Csak találgatunk...

2010. júl. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötleteket.

Most hál' istennek csend van, nem ordít.

Csak azt nem tudom, hogy ebben szerepet játszik-e az, hogy este, lefekvéskor masszíroztam a lábait, meg bekentem olyan izomfájdalomra való krémmel.

Édes pofa, mert apja felváltva a lábait (az apja is ilyen lábfájós volt gyerekként).

Fogát kenem, van rá zselé itthon, éjjel is többször, ha kell.

Vacsi változó, mikor mit eszik meg, van, hogy éhesebb és nehezebbet kér, máskor meg elég neki a kefir valamivel.

Inni min.3x iszik éjjel, sokszor szomjas, mióta meleg van. És valóba, néha ez is elég volt neki a nyugodt továbbalváshoz.

Köszönöm a segítségeteket!

2010. júl. 5. 06:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!