Ha van itt olyan aki mosható pelust használ, tudn. A nekem válaszolni?
Én sajnos csak a harmadik babámmal találtam rá a moshatózásra.Igen, kapható dm ben vagy müllerben kakifogó papír (pár mosást az is kibír!) ami az egynemű produktummal kidobható a wcbe.
Nekem eleinte amikor kizárólag anyatejes volt a babám, a mosás jött csak be, amit előttem is írtak, tehát erős zuhannyal "lecsapattam" úgymond. Utána vödörben tároltam teafaolajos cseppentés mellett.
Külön mostam a moshatós pelusokat, betéteket, egész pelusos korszakot kiszolgálták.
Kedvencem a best bottomkülső volt , szénszálas és bambuszos betétekkel, és a pop in.
De voltak kínai külsőink, zsebeseink is.
A kakifogó papír pontosan arra való, amit írtál, de sajna sem az anyatejes, sem később a darabosabb kaki sem mindig olyan udvarias, hogy 100%-ban elférjen vagy rajta maradjon a papíron, illetve mivel a papír olyan anyagból van, hogy a pisit is átengedi, a kakinak a folyékony részéből is mindenképpen megy a pelusra, azt ki kell mosni. Ha a kicsi beleül a kakiba, mielőtt észreveszed, hogy kijött, akkor jó eséllyel még a peluskülső szegélye is olyan lesz, mert szétmegy az egész produktum.
Van, akit a foltok nem zavarnak, öblít egyet, hogy szag ne legyen, amúgy megy a mosásba a többi pelushoz, és ha foltos marad, az marad, pár mosás és kis napoztatás után az is kijön.
Én a legjobb szívvel a WC-re szerelhető kézi bidét, vagyis egy nagy nyomású kis zuhanyfejet javaslok. Így anélkül, hogy akár hozzáérnél a kakis részhez, az esetleges darabokat a vízsugárral egyenesen a WC-be tudod csapatni. Rendszeresíthetsz a ledörzsöléshez egy hipózható műanyag nyeles kefét is, dörzsölöd, amit kell, aztán öblítés után azonnal beleállítod egy fertőtlenítős (hipós) tejfölös dobozba például, fél óra múlva lemosod, és nincs gond.
Én az első válaszoló gondolataira csak annyit reagálnék (3. gyerekemet moshatózom), hogy nem tartom jó ötletnek a 40 fokos mosást, bár nagyon sok gyártó ezt ajánlja. Ám ez az anyagvédelemről és nem a fertőtlenítésről szól.
Mindenki gondolja át józan ésszel, hogy szívesen belefeküdne-e egy olyan ágyneműbe a szállodában (kórházban), amin azelőtt más ember ürüléke volt és csak 40 fokon mosták ki? Ehhez jön még, hogy a mosható pelusozás többnyire együttjár a környezetvédelem egyéb aktusaival is, tehát eleve a mosószer is környezetkímélőbb, mint hatékonyabb sokszor, és a választott mosási program is rövidebb. Számtalan olyan kalkulációt találtam a neten, hogy egy órás pamutprogram, 1 evőkanál mosószóda, 40 fok. Így mesésen szép megtakarított összegek jönnek ki a pelusozós korszak idejére.
Aztán egész fórumok nyílnak arról, hogy mivel lehet szagtalanítani a bebüdösödött pelusokat.
Az én tapasztalatom az, hogy legyen bár környezetbarát, de hatákony és megfelelő mennyiségű a mosószer, a mosási program a legintenzívebb pamutprogram (bambuszpelusoknál ez kilőve mondjuk), és rendszeresen 60 fok, ami bírja, azt havonta 90 fokon is átmosni.
Én szárazon tároltam a pelusokat, tehát nem áztatóvödörben, mosás előtt az egészet egy egy órás programon 40 fokon minimális mosószerrel átmostam, ez az öblítésnek felelt meg, amikor kimostam a pisit a pelusokból, aztán jött a hosszú 60-90 fokos pamutprogram, ami pedig tisztára mosta őket.
Soha, egyetlen pelus sem büdösödött be, és nem okozott pirosodást. És így is olcsóbban jöttünk ki, mint eldobhatóval.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!