Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más 7 hós babájáról is derült...

Más 7 hós babájáról is derült már ki, hogy 2 dioptriával gyengébb az egyik szeme? Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Voltunk 7 hós fiammal babaszemésznél. Fizetős, géppel nézik, tehát nem szemészet. Kiderült, hogy a bal szeme nagyon gyenge a jobbhoz képest. Egyébként ez a szeme könnycsatornaszűkületes is. Egyelőre azt mondták a szemészeten, mikor ezzel a problémával voltunk, hogy még nem szondázzák.

Természetesen, hogy ez kiderült, megyünk szemészhez ismét, de csak 2 hónap múlva kaptunk időpontot.


2010. jún. 29. 15:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudom,de mi is izgulunk hogy milyen lesz a baba szeme.Mi most megyünk 5-én. De a mi babánk csak 2hónapos.
2010. jún. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Miért mentek ilyen korán szemészhez? Könnycsatorna szűkület?
2010. jún. 29. 17:43
 3/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Mindketten apuja és én az anyuja is szemüvegesek vagyunk. Nagyon súlyos szemüvege van a páromnak(coloboma miatt)Mellette nekem szemtengelyferdülés és távollátás. Szeretnénk tudni hogy mi a helyzet. Doki néni javasolta h minnél hamarabb menjünk el.
2010. júl. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szerencsére sikerült időpontot kapnunk, mivel a könnycsatorna probléma nem várhat. Meg is csinálták az átmosást. Nem akarták, mert nem váladékozott, mikor megnyomta a doki a szemét, de látta a szemzugban, hogy meg szokott állni ott a könny. Még szerencse, hogy megcsinálták, mert nagyon el volt Neki dugulva. Szinte kilövelt, vérzett is. Na nem is akarom inkább részletezni. A dioptriára meg azt mondták, 1,5-1,75 a különbség, de ez még javulhat magától is, fél év múlva kell visszamenni. Reméljük, akkor már jobb lesz. Szurkolok Nektek!
2010. júl. 1. 15:58
 5/9 A kérdező kommentje:
Ja, és UH is volt, ott mindent rendben találtak.
2010. júl. 1. 16:00
 6/9 anonim ***** válasza:

Az unokam 9 es fel honapos. Ugyanez a baj. Most kapott szemuveget, a cel, hogy "kiegyenlitsek" a ket szemet. Nagyon jol all neki, olyan, mint egy kis tudos. Hatul gumi tartja ossze.

Eloszor nagyon megijedt, mikor raadtak. Viszont az en szemuvegem mindig nagyon erdekelte, es szerette volna kezbe kaparintani. Egy msik "elozmeny", hogy szoktunk a tukorrel szemben uldogelni, nevetni, tapogatni a tukrot, ugy, hogy o mar tudja, hogy ott sajat magat is latja.

Miota megvan a szemuveg, a felvetel mindig egy "ceremonia". Leulunk a tukorrel szemben, es mind a ket szemuveget kivesszuk a tokjabol, osszehasonlitjuk, akarom, hogy tudja, hogy az ove is szemuveg. Aztan mindkettot megtoroljuk, en felveszem az enyemet, es raadom az ovet.

Azota nagyon buszke a szemuvegere, es szivesen hordja.

2010. júl. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak is köszönöm. Azt szeretném kérdezni, hogy a szemtengelyével is gondok voltak? Azért kérdezem, mert nekünk azt mondták, hogy még ezt kinőheti. Majd 1 éves korban menjünk vissza. Ha akkor sem javul, még akkor sem kell szemüveget hordania, mert még utána is alakulhat.
2010. júl. 2. 00:24
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia.


Nem vagyok szemesz, de en is szemuveges vagyok/voltam.

Tudomasom szerint akinek +-os(az-az kozelre nem lat tokeletesen)a szeme javulhat eleg konnyen akar magatol is!!

Nekem eloszor 7 evesen volt szemuvegem +2-es.

Most +0.5-s van, de csak munkahoz kell hasznalni (kozmetikus vagyok es sok apro dologra kell koncentralni akar orakon keresztul es ez erolteti a szemem).


Sajnos azt nem tudom, hogy ha valaki minuszos szemuveget hord javulhat-e a szeme gyermek korban, de remelem nem lesz semmi gond a babad szemevel.


4.5 hos csoppseg anyukaja :)

2010. júl. 2. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Szerintem ha sok sült tököt eszik a babád akkor javulhat még bőven a szeme. Páromnak attól sokat javult 24évesen:D
2010. júl. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!