Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabás anyukák, mik azok,...

Kisbabás anyukák, mik azok, amikre nem marad már idő és elhanyagolódik a baba mellett? én így jártam:

Figyelt kérdés

képzeljétek, 2 napja elveszett a kutyusunk! imádtam, olyan okos és hűséges, de nagyon játékos.

mostanság eljárt a tópartra játszani a horgászokkal, meg ha voltak gyerekekkel, mert nagyon keveset foglalkoztunk vele, mióta a manó megszületett....

vki bizti hazavitte, mert nincs nyakörve ( kertes ház körül szabadon mozgott és régen nem szökött el), talán azt hitték, nincs gazdája...

és olyan lelekiismeretfurdalásom van, mert úgy érzem az én hibám, és ez így is van, hiszen törődni kellett volna vele is.

és úgy hiányzik!

most reggel, gyors elfutottam kiplakátolni, de összeszorul a szívem, vajon jó helyen van-e? szeretik-e, nincs-e baja? kap-e enni? és csak a legjobbakban bízom, hogy vki elvitte, akinek megtetszett, mert még ez tűnik a legjobb esetnek a sok közül. ( lelőtték az erdőben, elütötte egy autó stb, de ezekbe bele sem akarok gondolni).

már bejártuk a környéket, nyoma sincs szegénynek..

jártatok hasonlóképpen? vagy más dologgal, ami megsínylette a babaszületést, mert már nem volt annyi energia, mint régen?


2010. jún. 29. 08:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Deguink voltak egy "anyuka és a lánya" terhesen órákat játszottam velük de miután megszületett a csepp nem volt idő ennyi játékra folyton szöktek volna odaadtuk őket ahol tudnak foglalkozni velük mert nem tudtam nézni hogy csak az etetésre és az almozásra volt idő - el nem lettek hanyagolva-

más? ... imádtam himezni - teritóket- hát már arra se jut idő és egyszerübb ételeket főzök vagy ha bonyolultat kiván a férjem akkor nagyobb adagot készitek és megy a fagyasztóba.

2010. jún. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Szia nagyon sajnálom a kutyusodat, remélem mielőbb hazatalál!

És most megyek megdögönyözöm az enyémet mert mióta nálunk is baba van...hát szegény kiesett a "főszerepből"!

Ne emészd magad szerintem ez természetes, hogy most a baba az első! Képzeld ha fordítva lenne na az lenne a nagyobb baj...

2010. jún. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekünk most három kinti kutyánk van, mióta megvan a babám nem engedek a házba kutyát, pedig rendszeresen fürdetve vannak most is, féreghajtózva is vannak, stb, de akkor is a kutya az kutya és szerintem nem való olyan lakásba ahol kisbaba is van ami a földön kúszik mászik és mindent töm a szájába. Szóval mióta megvan a gyerek természetesen vele töltöm a legtöbb időt, de ettől még jut a kutyákra is. Nem azt mondom, hogy minden nap játszom velük, de hetente legalább 1-2x kimegyek velük a kertbe szaladozni, próbálom megismertetni a kutyákat a babával, tanítom őket. Most ott tartunk, hogy mindegyik hallgat a nevére, mindegyik jön ha hívom és az ül parancsot is ismerik. A marad paranccsal még bajban vagyunk egy kicsit de csak akkor ha egyedül megyek ki a kapun akkor mindegyik jönne utánam, ha babakocsival vagyok akkor tudják hogy arra nem szabad ugrálni és akkor nem szabad láb alatt lenni akkor szépen ülnek a kapu másik oldalán és néznek hogy mikor jöhetnek. Én megőrülnék ha elszökne az egyikük, remélem soha nem fog előfordulni. Ugyanúgy szeretem őket mint eddig szerettem ez nem változott mióta meg van a kicsim csak kevesebb időm van rájuk, de ettől még nem válnék meg tőlük és azt sem engedném hogy nyakörv nélkül szaladozzanak kint az utcán. Ne haragudj hogy ezt mondom, de joggal van bűntudatod mert sajnos te tehetsz róla hogy a kutyád elment és máshol keresett társaságot. Nem azt mondom, hogy rossz gazda vagy, de ha kiderül hogy valaki befogadta olyan akinek van is ideje vele foglalkozni akkor lehet el kellene gondolkodni a dolgon, hogy maradjon nála ha ott tényleg jobb helyen van. Nektek meg később kellene venni egy másik kutyát akkor amikor tényleg lesz rá időtök, ha a gyerek nagyobb lesz pl. Sajnos nem ez az első eset amiről tudok, hogy a gyerek érkezése miatt elhanyagolták a kutyát. Én is nagyon féltem ettől az elején ezért mindent megettem, hogy ne legyenek féltékenyek a kutyáink a kisbabára és hogy tudják hogy ő is a családhoz tartozik és őt is szeretni kell, de ettől még mi ugyanúgy szeretjük őket is.

2010. jún. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
14%
szomorú, egy kutyát nem csak addig kell szeretni amig unatkozol és nincs jobb, ez nem felelős állattartás, ha születik még egy gyereked a nagyot is elfelejted? remélem egy jobb gazdához került.
2010. jún. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

hát igen, nem is várom, hogy azt írjátok, 'ó nem a te hibád'. mondtam a páromnak, ha most gombóc nem kerül elő, akkor nem is lsz kutyánk jó darabig, esetleg ha a kisfiúnk majd nagyobb lesz és szeretne bizti kutyust.

hülye példa, de ha már van egy gyereked, azzal is foglalkozol, attól még, hogy született egy másik!! ezt inkább így kellett volna felfognom és szülés után is minél többet játszani vele....

2010. jún. 29. 08:43
 6/20 anonim ***** válasza:
36%
szia.igen átrézem a helyzeted.nekünk nyuszink van.és nagyon szeretetéhes és szegénykém mostanában igen el van "hagyagolva"nagyon édes mert amikor már nagyon nem bírja kényeztetés nélkül felugrik az agyunkra na akkor van ne mulass:)jó lenne egy kutyus is mert családi házban lakunk de most várunk még egy picit.:(
2010. jún. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
51%
Nekem is meg kellett válnom az imádott tengerimalacaimtól :( De hát egy baba áldozatokkal jár. Ami viszont rosszabb, hogy sok barátság és kapcsolat sínylette meg, családdal is eltávolodtunk egymással. Nem tudom mi történt.
2010. jún. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
55%

Szia! Sajnalom a kutyusodat, remelem megkerul, es tudom mit erzel mert nekem is van egy imadott kutyam, de miota a kisfiam megvan azota nem tudok jatszani vele meg "gyambaszni" ot es magamhoz szoritani ugy mint azelott:( Bar en mar a terhessegem alatt is ugymondd tavolsagtarto lettem vele, de szegeny olyan szomoruan nez mindig mikor viszem a fiamat setalni, es akkor is mikor jovok be a kapun es nem megyek oda hozza, hogy megolelgessem, megpaskoljam ugy mind regen :( Felek nehogy valamit behordjak tole a gyerkochoz, bar tiszta kutya de hat megiscsak kinnt van tartva...

Na meg az is hianyzik hogy nem tudok elmenni egyet egyedul szetnezni, setalni a varosba, bemenni nehany boltba, bar amugy sem vagyok nagy vasarlos falyta, de most hianyzik :) Es meg egyeb aprosagok is vannak amiket ugymondd fel kellett "aldozni" Na de mikor kicsit novunk akkor mar maskepp lessz minden, gondolom :)

2010. jún. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
36%
miért nem tudsz odamenni hozzá és megdögönyözni utána bemész és kezet mosol, szerencsétlen állatok komolyan gondolkozzatok már el.
2010. jún. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

én a terhesség alatt is játszottam vele, csak nem engedtem, hogy rám ugorjon. még mielőtt szülni mentem, előtta nam elmentünk sétálni egy nagyot.

megmutattam neki a gyereket, megszokta, már nem ugatta, ha sírt. :-) amikor mentünk sétélni a babakocsival mindig jött velünk.. de a nagy játékok elmaradtak.

ráadásul már nem dögönyözöm, nem bújok össze vele, mint azelőtt, csak szolid símogatás maradt...


remélem megkerül és lesz egy második lehetőségünk, hogy megmutassuk neki,mennyire szeretjük!

2010. jún. 29. 09:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!