Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Öthetes kisfiamat hogyan...

Öthetes kisfiamat hogyan szoktassam le arról, hogy állandóan sír, ha nincs ölben?

Figyelt kérdés
Az ölemben általában szépen elalszik, de ahogy leteszem, felébred és sír. Viszont ha állandóan ringatni kell, akkor nem tudok semmit sem csinálni.
2007. dec. 4. 10:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Nagyon pici még, szerintem ilyenkor még nem lehet elkényeztetni. Általában nem csak "úgy" sír, éhes is maradhatott, pisis a pelusa, melege van, fázik, szorít a ruha. Ha kizártad a fenti okokat, talán csak simán érintésre vágyik. A csecsemők sem egyformák, lehet, hogy ő ezt igényli. Próbáld meg szorosan bebugyolálni, mint egy régi pólyába, támaszd meg összecsavart takaróval az oldalát, nekem az bevált 2 gyereknél. Ha semmi nem segít, szerezz be egy hordozókendőt, abban magaddal tudod vinni a konyhába is. Gondolj arra, hogy minden ilyen korszak véget ér és csak az első 30 év nehéz :-))) Sok sikert!
2007. dec. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
én is igy voltam a kisfiammal,szerintem nagyon is ellehet kapatni,ök se hülyék tudják mi jo nekik.A hordozo kendö lehet jó de akkor ugyanaz(mert szerintem felmosni elég nehéz lehet vele:))én ugy oldodtam meg(védönö tanácsára,édesanyáméra)hogy beragtam a kiságyába,tudom nehéz azt hallani látni hogy sír(én is ott sírtam mellette)de 1-2napon belül nem fog az ölbe alvásért sírni...az én fiam 8hónapos és egyáltalán nem alszik el ugy ha fogjuk....probáld ki nekem bevált,és nem lett baja a kicsinek egy kis sirástol,boldog kiegyenslóulyozott lett a fiam is......
2007. dec. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
36%
Én is azt javaslom, hogy csak az lehet megoldás, ha nem veszed fel.Minden szakirodalom azt írja, hogy max 4-5 nap alatt megszokja, és nem fog sírni. Addig nehéz, tudom, de a te-ti érdeketek, hogy tudj élni tőle, mellette...
2007. dec. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%

Én sosem hagytam sírni a gyerekeimet. És tudtam mellettük mindenfélét csinálni. Nem is értem miért kell megszokniuk, hogy egyedül vannak, magukra vannak hagyva, nem számíthatnak semmire és senkire.

Egy babának az a világ felfogható amit a testével érez, a szemével 50 cm-es körzetben lát. Ennyi az ő kis élete.

Lehet arra szoktatni, hogy ez egy kemény rideg és magányos világ. Meséljek, hogy később, felnnőttként ez miféle pszichózisokat okoz?

Annak a válaszadónak viszont azért igaza van, hogy a ti életetek. Olyanná kell alakítani ami mindannyiótoknak jó. Nekem az volt jó, hogy boldog a gyerekem és szerencsére a páromnál is háttérbe szorult minden házimunka és minden egyébb, e mellett. Mellesleg én végig dolgoztam otthon. És lehetett dolgozni így is. :))

2007. dec. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%

Szia,


Az én kicsilányom 3 hónapos múlt, és ugyanez a helyzet.

Cicilés közben (után) szépen elalszik az ölemben. Utána megfordítom büfizni és a mellkasomon alszik tovább. Mihelyst leteszem abban a pillanatban felkel. Nem tudok vele mit tenni én sem, ha így alszik, hát így alszik. Az a legfontosabb, hogy mosolyogni lássam. :)Soha nem hagynám sírni feleslegesen. Akkor főzök amikor ébren van, olyan kajcsit választok ami sec-perc alatt készen van. A rendrakás és takarítás meg vár addig amíg apa hazaér melóból.


Kitartás, talán tényleg elmúlik ez a szokás egyszer.

2007. dec. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

A legjobb az, ha veszel egy kendőt, abba beleteszed, így ölben van, de te közben tudsz dolgozni.

Majd egyre kevesebbet teszed bele, hagyod sírni is.

Ne szokja meg, hogy egyből felveszed, ha sír, mert akkor ezt megszokja, hogy a sírással mindent el tud érni.

Tedd bele kiságyba, járókába, ami mindig ott legyen, ahol épp te is vagy. Így hallja a hangodat, stb, megnyugszik.

2007. dec. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%

az én lányom 6 hónapos és csak ringatva alszik el.mindenki mondta hagyjuk sírni egy kicsit de "sajnos"nem hagytam sosem.hát most ringathatom a kis 7 kg.ját:)de azért vagyok nem?:)

a nagyobbik lányom 2 éves őt addig ringatni kellett míg a pocakomtól elfért aztán már csak össze kell bújni vele elalváshoz.

azt olvastam a pocakban megszokják hogy ringatva vannak.

és hogy jól be kell őket "csomagolni" puha takaróval és egy "anya illatú"textílpelust vagy valamit mellé tenni:)

sok sikert és sok boldogságot nektek!:)

2007. dec. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
en beletettem a kisagyaba es addig ott alltam es enekeltem neki amig el nem aludt nem kell h ringasd eleg ha hallja a hangod es erzi a kezed en simogattam es megszokta,azota ha beteszem az agyaba tudja hogy a tente kovetkezik.nem hiszem hogy aki ezt a psziches elfajulast vagy nem is tudom mit irta az teljesen szazas.a hazimunka teljesen a hatterbe szorul es a vegen a haza maga lehetett a pokol telis tele bacilusokkal es rendetlenseggel.a szomszedom azt csinalta hogy beletette ababakocsiba a kicsit es vitte magaval alaks azon pontjaba ahol takaritott,amikor elaludt betette akisagyaba igy mikor felebredt azthitte h ott is aludt el,azota nem sir.en igaz 174 cm vagyok de 52 kilo es szeretnem tudni hogy tudnam ringatni egesz nap a 8 honapos 10 kilos gyereket.
2007. dec. 7. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Muszaj irjak pedig en meg nem is vagyok Anyuka csak tervben van...azonban profi babysitter vagyok tobb mint 8 ev gyakorlattal 0-7 eves korig....

En is siman hagynam a babat bogicselni hiszen apro kicsi napoleonkanak szuletik egy-ketto es a felnottek nem tudjak, de bizony nagyon okosak az apro emberpalantak....

Aki elottem irt, minden szavaval egyet ertek. Kulonben sem lehet magara hagyni egy kicsiket lehet vinni ki miben teszi ezt meg. - de semmifelekeppen karban.

2 nagyon kozeli ismerosom is elkovette az anya vagyok es rabszolga tevedest. Figyelmeztetes ellenere maguknak koszonhettek, hogy mikor a gyerek elefantmeretre notte ki magat is kovetelte ami neki JAR. Cipeles aztan hajnali orakban cumisuveg meleg tejecskevel...ugy 2 eves kor korul is!!!! - az utobbi. Ha nem akkor ezt szornyu emerolo vonyitassal toroltak meg.

Kedves Anyuka. Picinyed meg nagyon kicsi. Azt mondjak az elso evben nem lehet oket eleget szeretni, karban tartani. Tedd le kisfiad olykor es hagyd egy kicsit sirni. Nem konnyu tudom. En azt csinalnam, hogy cicizes utan bufi, ringatas dupla csekk a tiszta popsi erdekeben es leraknam egy kicsit. Panaszkodni fog, de valahogy meg kell vele ertetni, hogy akkor van kezben, amikor "dolog" van. Meg fogja tanulni.

Ha nem teszed elobb-utobb annyira faradt leszel, hogy boghet vilagba, esetleg nem leszel kepes felkelni hozza - mar ez is elofordult a praxisomban...szerencsere ez jol vegzodott mert a baba olyan 4 honapos volt tehat nem szukseges az ejszakai eves mar olyan nagyon megtanulta hogy mami nemmindig pattan ha o nyoszorog.

Azert jo olvasni, hogy van itt egy szupermama aki nagyon meg van elegedve onmagaval. Nem gondolom, hogy egy csecsemo azert mert olykor hagyjak sirni meg egy pszichopatava none ki magat.

Nehez, de meg lehet talalni az egyensulyt ami Picinek es neked ugyanugy megfelel.

Nem tudom segitett-e amit irtam. Hiszen mindenki mas...

Legy jo magadhoz es ha az vagy ugy a Kicsihez is jobb tudsz majd lenni es nem utolsosorban a ferjedhez is.

2007. dec. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem is ugyan ilyen volt a kisfiam! El lehet öket nagyon könnyen kapatni, de lehet, hogy Ő mindig igényli a közelséget! ( Mint nálunk is!) Én is kipróbáltam mindent hagytam had orditson de sose hagyta abba! Nagyon bújós még most is pedig már két és fél éves! Úgy oldottam meg védőnő tanácsára, hogy a pizsomámat tettem mellé a kiságyba, babakocsiba meg mindenhova vittük( még most is:)) magunkal! Nem igazán hittem benne elősszőr, de bevált! Érzi rajta az illatomat és megnyugszik tőle! Még a mainapig csak a pizsimmel tud elaludni! Ha hisztizik is ezzel nyugtatja magát!Minden kicsinek megvan a maga rigojája, az enyémnek ez lett!:) Egy próbát biztos hogy megér! Sok türelmet és kitartás!
2007. dec. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!