Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bárányhimlő elleni oltás?...

Bárányhimlő elleni oltás? Kérjük vagy sem? Az "új fajtát". Infók alul.

Figyelt kérdés

Doki azt mondta , azt tanácsolja, hogy adassuk be, mert ez a baktérium törzs már nem az mint a mi gyerekkorunkban, hanem sokkal agresszívabb, több szövődménnyel.

Én nem akartam az oltást, mert úgy hallottam nem véd száz százalékig és égész életében csupán néhány évig.

De mi már nem az régi 1x oltást kapnánk, ami nem ad 100% védelmet és nem véd örökre, hanem egy új fajtát, ami 2 oltásból áll és ez már 100%-san véd, egész életében.

Tudtok erről valamit? Tényleg így van?


2010. jún. 26. 08:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Én megkérdeztem, hogy mire való. Tévedés, hogy az oltástól nem fogja elkapni a bárányhimlőt. Ez arra van, hogy mikor átesik rajta a gyerek, később, 20-30-40 évvel utána ne legyen más baja a szövődményeitől. Én be fogom oltatni a babám, mert anyukámnak kijött most 1 éve. Övsömöre lett, és az orvosa mondta, hogy a gyerekkori bárányhimlő miatt. Ráadásul anyu is, meg én gyógyszerérzékenyek vagyunk, úgyhogy ki tudja, majd a fiam is mit vehet be és mit nem, ha valami baja lesz. Szerintem nem hülyeség. Amúgy mondta mennyibe kerül?
2010. jún. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi :) nekem azt mondta 2x 7 zeer ft körül van :(
2010. jún. 26. 09:42
 3/5 anonim ***** válasza:
Köszi az árát, mert azt nem tudtam, hogy mennyi. De akármennyi, én azt beadatom neki. Mikor lehet az első oltást beadni?
2010. jún. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
1 éves kora körül (9 hós kor előtt nem!) és a két oltás között legalább 6-8 hétnek el kell telnie. Mi valószínűleg a 15 hós oltással együtt kapjuk-ha kérjük. Ezen a dupla oltáson már gondolkodom de még még mindig nem tudom mi legyen, bár a többi nem kötelezőt is beadattam.... de azok védenek is rendesen én csak e miatt tétovázom...
2010. jún. 26. 10:31
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez nem újfajta oltás, csak a gyártó már kettőt ajánl és nem egyet. Varilrix a neve. Én 23 hónaposan adattam be a gyerekemnek, a másodikat pedig vagy mielőtt oviba megy, vagy mielőtt terhes lesz majd egyszer. Valóban nem véd 100 %-osan, de lényegesen csökkenti a szövődmények kialakulását, és az övsömört is ugyanez a vírus okozza.
2010. jún. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!