Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi tgyást, gyedet fogok...

Mennyi tgyást, gyedet fogok kapni kb ha a második babám a gyes alatt születik már meg?

Figyelt kérdés
Lányom 3. szülinapja előtt valamivel fog megszületni. Köszi előre is a válaszokat.
2010. jún. 25. 08:45
 1/2 anonim ***** válasza:
Az alap a minimálbér lesz. A tgyás valamivel magasabb. Ha a minimálbérnél többet kerestél, akkor vedd ki a szabadságodat és menj táppénzre. Így valamivel többet kapsz. (bár ugye ez úgy éri meg, ha a táppénz összege magasabb a minimálbérnél)
2010. jún. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy mivel nem volt táppénzalapod az elmúlt időben, ugyanabból fognak számolni, mint az első babánál. Nem hiszem, hogy ha ol kerestél 200.000-t és úgy mentél tgys/gyed/gyesre, akkor most a minimálbérből számolnának. Szerintem ez kizárt.

Azért a biztonság kedvéért hívd fel a területileg illetékes egészségbiztosítási pénztárat, ők tudnak segíteni. Ha a munkahelyed kifizetőhely, akkor ott is megkérdezheted a munkaügyest.

De véleményem szerint akkor minimálbér az alap, ha előtte nem kerestél egyáltalán.

2010. jún. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!