Van olyan anyuka akinek ezzel a rendellenességgel született a babája?
A születés után derült ki a kicsi betegsége. Naponta kapja a gyógyszereket, de neki az egyik billentyű ráadásul nem tapadt meg.
Járnak folyamatosan szív Uh-ra, bizonyos időnként kardiológiára is, ahol megvizsgálják. Gyakran van vérvétel, Uh.
A gyerek 17 hónapos, semmi nem látszik a betegségéből, az utóbbi vizsgálatok szerint a lyuk kisebbedett, még várnak műtéttel, mert lehet, hogy elkerülhető. De sajnos amint valamiért megbetegszik azonnal antibiotikumot kell neki adni, nehogy a szívére húzódjon, vagy komolyabb baja legyen.
Szerencsére nagyon jól van a gyerek, persze ez köszönhető a gyógyszerek megfelelő szedésének is. Az összes orvos meg van elégedve a gyerek állapotával, szerencsére tényleg nagyon jól van a betegséghez képest!
Nálatok mi a helyzet, ha szabad kérdezni?
19 hónapos kisfiamnak pici lyuk volt a szívén, neki félévente csináltak szív uh-ot, legutóbb azt mondták, nem kell többet mennünk, mert minden rendben.
Szóval, kérj szív uh-ot, szerintem mindenképp követni kell az állapotát ilyen módon is.
Neki a billenytű-probléma miatt is komplikált. Gyógyszert születése óta kapja, mivel másnapra belázasodott, akkor kezdték kivizsgálni. Ha nem kapna gyógyszert, akkor nem élne.
Vidékiek, ott járnak havonta a gyerekorvoshoz, 2-3-4 havonta az ottani gyerek kardiológushoz, ő pedig Pestre utalta a kardiológiai központba. Ide is járnak 4-6 havonta. Itt derült ki, hogy 1 év alatt kisebbedett a tágulat, ezért várnak még a műtéttel. Addig sajnos folyamatos gyógyszeres kezelés. Ha meg lázas, egyből antibiotikum, amiből már rengeteget kapott.
Egyébként hugomék korábban felkerestek egy magán kardiológust is, aki a Pesti kardiológián dolgozik, ő is ugyanezeket állapította meg. Amikor Pestre jönnek a kardiológiára, akkor mindig hozzá kérnek időpontot, mert ő már ismeri a gyerek állapotát.
De ha nálatok nem kell gyógyszert szednie a gyereknek, akkor nem lehet olyan nagy a tágulat! A kicsinek a vízhajtótól kezdve elég sok gyógyszert kell napi szinten szednie. S őket még megnyugtatták, hogy jól van a gyerekük! Akkor a tiétek még jobban!
Az én kislányomnak "csak" a foramen ovale maradt nyitva. Nekünk 4mm. Azt mondta a doki, hogy pont ez a határ, hogy ha ennél kisebb akkor nem nyúlnak hozzá, ha nagyobb akkor be szokták zárni katéterrel de csak 15-16 éves korban. Szóval nem tudjuk mi lesz de a doki szerint ez egy olyan apró szívhiba amivel tulajdonképpen nem kell foglalkozni csak ellenőrizni kell. Még be is záródhat 4 éves korig. Születése után 3 nappal vették észre a zörejt, 1 hetesen voltunk először uh-n utána 3 hónaposan és utoljára 1 évesen de végig 4mm volt. Legközelebb 3 évesen kell mennünk uh-ra. Az orvos szerint ettől élsportoló is lehet ha ahhoz van tehetsége szóval tényleg nem nagy baj. Szerencsére nekünk emiatt antibiotikum sem kell ha beteg netalántán.
Utánaolvastam még annó úgyhogy tudom, hogy a szívbelhártyagyulladás megelőzése miatt kell lázas betegség esetén antibiotikum. Én úgy tudom a kamrai sövény is sokszor bezáródik spontán. Remélem így lesz nektek is!
16 hónapos anyuka
Utolsó vagyok
Hozzátenném, hogy én magánorvoshoz vittem a gyereket mert mindenhol hónapokat kell várni egy időpontra. Legalábbis az sztk-ba. Én azt javaslom, hogy keress te is egy gyermekkardiológust aki uh-t is tud csinálni. Nem olcsó, 12.000.Ft nálunk de ez minden pénzt megér. Merre laksz?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!