Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi bukás számít még...

Mennyi bukás számít még normálisnak egy 3 hónapos babánál?

Figyelt kérdés
2010. jún. 24. 12:42
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
ááá a babák állandóan felbuknak:D nekem a másfél éves unokaöcsim tud vicces pillanatokat okozni, amikor szaladgál és spontán elesik a szőnyegen:D
2010. jún. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért kell hülyeségeket írni....


Szóval én azt vettem észre,hogy amikor növekedésugrásuk van a babáknak,akkor jóval többet buknak!Mert a szervezetüknek még szüksége lenne a táplálékra,de a gyomruk még nem tágult ki elég nagyra!Nálunk is volt ilyen időszak 3 hósan és kb 4,5 hósan is sőt most 6 hó után is,de már sokkal kevesebb!Próbáld minél tovább büfiztetni,hogy a levegő magában tudjon távozni!Vagy kaja közben tarts kb 2*-3* büfi szünetet!

Ha eddig nem volt sok bukás,vagy hamarosan csökken a gyakorisága akkor csak emiatt volt!De aha tartósan fennálna(mind mennyiségileg mind gyakoriságra),akkor szólj a gyerekorvosnak!

2010. jún. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha túl gyakran bukik, kérdezz rá a dokinál. Lehet, hogy refluxos.
2010. jún. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam még a mai napig is bukik, pedig néhány nap múlva lesz 6 hós, a védőnő azt mondta, hogy kb.6 hós korára kinövi. Én azt vettem észre, ahogy nagyobb lesz, egyre kevesebb lesz a kibüfizett kaja mennyisége, ja, és ha már szilárdabb kajákat is esztek, akkor még kevesebb lesz a bukás.
2010. jún. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A túl gyakori az, ha szinte minden szopinál.

Előző.

2010. jún. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A mennyiség nagyon változó lehet. Nemrég hallottam egy gyerekorvost a rádióban, erre a kérdésre válaszolni. Erre azt mondta, hogy öntsünk ki 20 mili tejet, s nézzük meg, mennyire lehet elmaszatolni. Hihetetlen módon mindenhova kerül, rettentő módon elterül, össze lehet vele kenni a lakást.


Nos, ha a baba nem sír utána (ami a nyelőcső felmaródására utalna), akkor egyszerűen csak túlette magát. A babák többségénél ez szokott lenni.

2010. jún. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
első vagyok. sorry, h félreértettem a kérdést...még nem hallottam a szót ilyen értelemben.
2010. jún. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem 6,5 hós és még mindíg bukik egész nap. Teljesen mindegy, hogy főzelék vagy bármi más. Két orvosnál is voltunk, mind a kettő azt mondta teljesen normális. Vannak ilyen babák akiknek később zárul a gyomorszáj. Többször kevesebbet kell etetni őket. Van akinek 1 évesen is bukik még a babája. Ne aggódj, nekik még más a gyomor ph. Nem marja fel a nyelőcsövüket. A reflux nem jár együtt a bukással, az sok gyomorsav termelődést jelent, felmaródást és mellkasi fájdalmat. . Nekem volt és tudom mit beszélek. Légy türelemmel. Tudom nem könnyű, főleg ha napi 3-4 váltás ruha megy mosásba, de idővel...
2010. jún. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!