Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 és fél hónapos babának...

4 és fél hónapos babának meddig kell kitartania a fejét hason? Az én kislányom csak 5-6mp-ig tudja, utána elfárad.

Figyelt kérdés
2008. nov. 5. 08:01
 1/8 anonim ***** válasza:
A 4 hónapos kisfiam 10 percig is tartani tudja.
2008. nov. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
én fiam is igy van.vagy elfárad és leteszi vagy addig mocorog amig a keze oldalra kicsúszik.sztem ne aggódj,a lényeg hogy felemeli.majd megerősödnek,és nem egyforma ütemben fejlődik minden baba.jó babázást.
2008. nov. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Változó, majd megerősödik. Amennyiben viszont majd ülésközben sem tudja tartani a fejét, gyógytornász segítségét kell kérni. De az még 1-2 hónap, addig nagyon sokat erősödhet!
2008. nov. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi is most leszünk 4 hósak szombaton és nehezen megy a hason fekvés. Tartja babám a fejét egy pár percig aztán leteszi, aztán ha van valami játék vagy egyéb inger (odafekszem elé, csörgő, stb.) akkor újra felemeli. Aztán nyüszögni kezd és akkor inkább felveszem vagy visszafordítom. A lényeg, hogy naponta többször fektesd hasra, kicsit 'erőltesd' neki és mindig kicsit többet. Egy idő után biztos megszereti :) én legalábbis ebben bízom! Sok sikert :)
2008. nov. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

A fiam, amikor kicsi volt, szinte egyátalán nem tudta tartani a fejét, a doktornéni mutatott egy tornát, amit mindennap megcsináltunk vele, így erősödött a kis nyakacskája. A lányomnál nem volt semmi ilyen gondunk. Most a 2 hetes kisfiam már néhány mp-re emeli a fejecskéjét, ő is erős kisbaba. Pedig ő a 36. hétre született.

Ne aggódj!!! Minden babának vannak olyan területei, amiben jobb az átlagnál (több a foga, ügyesebben, előbb csinál meg dolgokat).

Minden gyerek 3 éves korára megtanul járni és beszélni! Van amelyik lurkó már 7 hónaposan feláll, a másik majd csak 1,5 évesen kezd el járni, de van akinek ez már 11 hónapos korában sikerül. Ahány babuci, annyi félék és mindannyian nagyon ügyesek!!! Csak mi, Anyukák aggódjuk túl a dolgokat!

A legjobbakat!

2008. nov. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,megpróbálom többet hasra tenni
2008. nov. 5. 09:07
 7/8 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszoló le tudná írni azt a tornát?Előre is köszi!
2008. nov. 5. 09:18
 8/8 anonim ***** válasza:
21 hetesek vagyunk és már kéthete meg is fordul.Azóta nincs egy perc nyugtunk sem. Hason fekve a hónaalja alá tegyél törölközőt hengerelve, hogy erősödjön a hátizma.
2008. nov. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!