Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy csináljam a 4É-t a...

Hogy csináljam a 4É-t a suttogó című könyvből?

Figyelt kérdés
A negatív kritika nem érdekel, csak az írjon aki csinálja. Én elkezdtem a babámnál mert, semmi napirend nem alakult ki nála. A 4É-vel az a gondom, hogyha a baba jelzéseit figyelem én nem tudom tartani a sorrendet. Miért lehet ez? Nálatok, hogy megy?
2010. jún. 18. 16:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Kisfiam már elmúlt másfél éves, de kb. két hós korában én is elkezdtem, mert semmi rendszer nem volt. Nálunk úgy volt, hogy alvás, ébredéskor szopizott, utána amíg kicsi volt az ébrenlét kb. 30-40 perc volt, ezalatt énekeltem neki, vagy hagytam nézelődni, ezután megint alvás, és ez ismétlődött. Este 7 körül fürdött, utána szopi, 8-kor alvás, és éjjel sötétben, minden hang nélkül etettem.

Egy-két hét alatt a az alvást követő idők hosszabbodtak, az alvások rövidültek, majd volt ami elmaradt.

Neked mi nem sikerül, hogy alakul a napotok?

2010. jún. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én először az evés időket állítottam be, meg a fürdetés, az a fix a mai napig. Persze az eljén 3 óránként+éjjel volt, most már 4 óránként van.

Aztán utána mindig játék volt, attól függ mennyi idős volt és meddig bírta, aztán alvás a következő kajáig. Percre pontosan beállt, mindig kajaidőben ébred fel. Addig meg van időm magamra.

Szóval szerintem, a kajaidő a legfontosabb, a többi meg megy utána. Sok sikert!

8 hós anyuka

2010. jún. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A babám most múlt 5 hónapos. Igazából azt nem sikerül mindig tartanom, hogy addig aludjon amíg a következő etetésnek eljön az ideje. Vagy többet alszik vagy kevesebbet. Most már a 4 órás napirendet követném bár annyit változtattam, hogy este kicsit gyakrabban etetek, nem csinálom az álometetést, helyette hajnalban kel fel vmkor enni. Keltsem fel ha eljön a következő etetés ideje?
2010. jún. 18. 16:59
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem, ne keltsd fel, ennyi simán belefér. Nálunk is elég jól működik ez a rendszer, de nem óramű pontossággal. Az étkezések közti időtartamokat igyekszem én is betartani, és a tevékenységek sorrendjét. De gyakran előfordul h picit hamarabb v később ébred. Ha hamarabb, pl fél órával, akkor kb 10 percet eltöltök vele vhogy, aztán ön az etetés (pelenkázás, a lakás lassú bejárása) Egyábként meg estére ált besűrűsödik a nap, és gyakrabban eszik, de ezt igényli is (2,5 óránál többet ritkán bír ki a vacsi előtt)
2010. jún. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezt a leírt napirendet rugalmasan kezeld! Én is olvastam a könyvet, és elejétől kezdve napirend szerint éldegéltünk. Most 5 hónapos a lányom. Viszont nem minden tartható. Pl. Nálunk is előfordul, hogy a sorrend nem az evés, játék és alvás, mert van, hogy miután megreggelizett, fennvan 1,-1,5 órát, aztán alszik, de lehet, hogy csak egy órát, van, hogy kettőt. Ha kettőt alszik, akkor jön a tízórai, ami 10-11 között van, éppen azért, mert különböző időket alszik. Tehát ha csak egyet alszik és felkel 9-kor, nem etethetem meg, ha 7-kor volt a reggeli. Nálunk egy órán belül mozognak az etetések, tehát

reggeli 6-7 között

tízórai 10-11 között

ebéd 1-2 között

uzsonna 5-6 között,

vacsi fél 9-9 között.

Közben annyit alszik és akkor amikor látom, hogy álmos. Két dolgot azért csinálni szoktam. Nem hagyom egyfolytában 3 óránál tovább aludni, illetve a fürdés előtt felkeltem, ne aludjon be. Persze erre ritkán van szükség.

Ha belegondolsz egyébként, amikor már nagyobb lesz, nem is alszik minden étkezés után, vagy ha bölcsibe kerül esetleg, akkor ott pl. ebéd után rögtön alvás jön...szóval csak rugalmasan, a te babád íze szerint!

2010. jún. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!