Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos babával szeretnék...

7 hónapos babával szeretnék másik szobába költözni. Hogyan csinálnátok?

Figyelt kérdés

Úgy alakult az életünk, hogy a baba születése után a fiam és a férjem fent aludtak az emeleti hálóban, a kicsi és én, lent a nappaliban, egy külön nekünk kialakított sarokban.

Praktikus volt, mert a fiúkat nem ébresztettük fel éjszakánként, akiknek sokszor iskolába, dolgozni kellett menni. Pláne az volt nagyon előnyös, hogy nem kaptuk el a téli bacikat, vírusokat.

A kicsim az első perctől kezdve utálja a kiságyát, így többszöri sikertelen próbálkozás után beadtam a derekam és magam mellé vettem, így alszunk ma is. Már "csak" 3-4 szer ébred éjjel és még szoptatom.


Most, hogy vége a sulinak, szeretnénk fel/vissza/költözni mi is az emeleti hálóba. Kérdésem, hogy a kicsit tegyem egyből a saját rácsos ágyába (amit sosem szeretett), vagy vegyem magam mellé, ahogy eddig is megszokta.

Azt tanácsolta nekem egy ismerős, hogy MOST kell egyből a végleges helyére szoktatnom a babát, különben később már nem fogom tudni megtenni. Ti hogy csinálnátok?


2010. jún. 18. 15:58
 1/6 anonim ***** válasza:
én is rögtön a saját helyére szoktatnám a kicsit.így csak egyszer lesz változás.de ha most melletted alszik,akkor még egyszer lesz törés,mikor a kiságyba kerül.
2010. jún. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen én is egyböl a kiságyba tenném,biztos elöször nem lesz neki sem és neked sem könnyü,de muszáj neki megszoknia,h külön a kiságyában aludjon!

Egyet értek az elsövel,h igy csak egyszer lesz neki törés!


Remélem hamar megszokja majd az új helyecskéjét!

2010. jún. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
7 hónaposan még 4x felkel szopni? Nem sok az egy kicsit? Szerintem nem kelne ennyiszer, ha külön aludna. Az én fiam úgy alszik, hogy mikor apa itthon van, akkor a saját ágyában, mikor pedig dolgozik, akkor velem. 6 hónapos. De mikor velem alszik, egész éjjel nyugtalan. És mivel vergődik, azt hinni, hogy éhes, pedig nem... Amint beteszem az ágyába, síri csend és 8 óra alvás... Sajnos tényleg úgy kell, ahogy tanácsolta az ismerősöd. Rossz lesz eleinte, mert sírni fog és kitartást a kelésekhez, de meg fogja szokni a kicsid.
2010. jún. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mi 5 hónaposan szoktattuk át a saját szobájába, de nem sírt soha. Sőt, most már ha picit nyűgösebb is, próbálnánk közénk tenni, de ott nem hajlandó elaludni. Érdekes, mert napközben simán elalszik a mi ágyunkon is, de este csak a saját kis helyén. Az viszont szerintem is igaz, hogy kevesebbszer ébredne fel, ez nálunk is így volt. Pár hét alatt fokozatosan leszokott a korai kelésről és most már elalszik reggel fél 8-ig is.

Biztos nehéz lesz, lehet lesz pár sírós estétek, de tényleg a saját kis helyére tedd őt, neki is jobb lesz, ha már egyből azt szokja meg.

2010. jún. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A 4 kelés már jónak számít, a rekord 8! ébredés volt.

Mondjuk akkor a foga is bejátszott.

Délután még arra is gondoltam, hogy eleinte magam mellé veszem a babámat, aztán ha már megszokta az új szobát, akkor áttenném a kiságyába. De ha muszáj egyből a saját ágyába, akkor nincs mit tenni... csak sajnos most nem érzek magamban annyi erőt, hogy ezt végig csináljam...

Délután még olyan egyszerűnek tűnt...

Köszönöm a segítséget, szép estét nektek!!

2010. jún. 18. 18:07
 6/6 A kérdező kommentje:

Ja és a szopiról: van hogy éhes és azért szopizik a babám, viszont előfordul, hogy csak nyammog rajtam, cumi helyett.

Már sokféle cumit vettem, egyiket sem fogadja el, sem cumisüveget, szóval csak a cici kell neki. Ezért van a négy ébredés. És ha nem fordulok elég gyorsan az ő irányába, akkor a hátamon felhúzza a pizsamát és cuppog. :-)) Szóval ilyenkor megfordulok, rám csatlakozik és már cicizik is.

Tudom, nem így kellett volna szoktatni, de sajna már ez van, valahogy javítani szeretnék ezen.

2010. jún. 18. 18:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!