Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktattátok le az...

Hogyan szoktattátok le az éjjeli ébredésekről, vagy mikor szokott le magától?

Figyelt kérdés
11 hónapos babám este és napközben elalszik egyedül a kiságyában, de éjjel ha felébred csak kézben hajlandó vissza aludni. (A védőnő szerint rosszat álmodik, de minden éjjel óránként azt azért nem hiszem.) Kb 20 perc mire vissza alszik és le tudom tenni így én csak 30 perceket alszom vagy annyit sem két ébredés között. Mit csináljak hogy ne ébredjen fel vagy hogy ha fel is ébred vissza aludjon egyedül.
2010. jún. 18. 12:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Én első naptól kezdve nem vettem fel azonnal, ha elkezdett sírni.

Evés után, ha leraktam és sírni kezdett nem mindig kaptam fel újra.

Így megszokta hogy egyedül kell aludnia.

Ha felsír éjszaka sem kapom fel rögtön, ha rosszat is álmodik megnyugszik és visszaalszik.

Mostanra (16. hét) már alig ébred fel és ritkán sír.

2010. jún. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kitartás!

nálunk a fogzás okozta a legtöbb problémát, akkor a chamomilla 15ch napi 2x5 bogyó vízben feloldva hozta meg a megoldást + gengigél baby-vel kentük az ínyét.

Lehet az is, hogy szomjas/éhes vagy fázik/melege van

Beválhat az is, ha egy kis éjjeli fényt (ikea vagy sólámpa) tesztek a szobájába, hátha az zavarja, h nem lát semmit

nálunk olyan is volt, mikor átmenetileg a mi ágyunkban aludt az éjszaka második felében - egyáltalán nem szokott oda, de valószínűleg akkoriban ez volt az igénye lelkileg.

most vagyunk 20 hósak és kb. 2 hónapja alussza át az éjszakát: este 9-től reggel 6-7ig az ágyába. 7kor felkel, akkor áthozom megunkhoz + tápszer és alszik még f9-ig.

2010. jún. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
szia, nálunk is ez volt, a fogzás meg a mozgásfejlődés mind nagyon zavarta szegényemet. mi együtt alszunk emiatt, mert nem bírtam már ezt az általad is leírt tortúrát, mostanában tervezem hogy lassan majd egyedül alszik, mert most már olyan 1,5 hónapja (lekopogom)egész jól alszik, szinte meg se ébred éjjel. nem tettem érte semmit. nagyon ki voltam már tőle, de úgy gondoltam, hogy ez ezzel jár, ha ilyen gyerek jutott (nappal is nagyon kis mozgékony, és nagyon érzékeny gyerek). most 18 hós.
2010. jún. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Együtt alvás nálunk nem megy mert nem alszik el a nagy ágyon mivel ő sosem aludt velünk, neki a nagy ágy a birkózás helyszíne.
2010. jún. 18. 12:50
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk az vált be ilyenkor(főleg fogzáskor), hogy nem vártam meg amíg felébredt(ha teljesen magához tért, volt, hogy több óra kellett mire visszaaludt), hanem átmentem hozzá kb. 5 másodpercig simogattam a hátát. Gyorsan megnyugodott és már aludt is tovább.
2010. jún. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

15 hónapos korági bírtam. Volt, hogy csak 1x, volt, hogy 4x kellett kelnem hozzá. De nem csak éjjel, a nappali alvás is rémálom volt.

Úgy oldottuk meg, hogy az apja ment be hozzá, hogy ne érezzen engem, ne követelje azonnal a cicit. Apja megkínálta vízzel, ha kérte, elfogadta, de csak 1-2 korty erejéig. Pár nap alatt rájött, hogy nem kap éjjel cicit, így most mr alszik rendesen mind éjjel, mind nappal.

2010. jún. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!