Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen élettani következménye...

Milyen élettani következménye lehet, ha egy 5 hónapos baba leesik az ágyról?

Figyelt kérdés
2010. jún. 16. 14:39
1 2
 1/11 anonim válasza:
48%

csak úgy kiváncsi vagy?VAgy pedig ez történt? Amúgy érdemes orvoshoz vinni,mert még nagyon gyenge a csontozatuk,eltörthet bármelyik végtagja,legrosszabb esetben a kis érzékeny fejecskéje is sérülhet,ha beüti :(

Unokaöcsém is így,ennyi idősen törte ki a vállát:(

2010. jún. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha max. 10 perc után a gyerek nem viselkedik szokatlanul, men sir vagy nem feltünöen aluszékony, akkor nincs semmi baja. Majdnem minden gyerek leesik egy éves kora elött valahonnan, de csak keveseknek lesz belöle baja.
2010. jún. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
2. válaszoló jól mondja. Enyém egy éves kora előtt 3x esett le ágyról, mindháromszor puklival a fején megúsztuk. Nem hányt, nem volt aluszékony, vidám volt.. tehát nem volt semmi komoly baj. Először 6 hónaposan esett le, két egymást követő nap (?!), majd 10 hónaposan.
2010. jún. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A miénk 8 hósan esett le, de csak megijedt szerencsére és más baja nem lett. Azonnal kérdeztem a védőnőt, ő mondta, hogy ezek alapján figyeljem a kislányt: Nem hányt-e? Szemmozgása rendben van-e? Étvágya, figyelme rendben van-e?

Ha baj lenne, kiderülne pár óra alatt.

2010. jún. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
58%

első vagyok

a másik unokaöcsém pedig ki akart mászni a kiságyból, és fejre esett 10 hónaposan. de szerncsére nem lett baja.Attól is függ mennyire üti be magát és hol :) amúgy tényleg érdemes a védőnővel beszélni

2010. jún. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
na az enyém is esett már le, most 8 hós, de vagy 5 x tuti. semmi baja nem lett. lántád ha valami lenne. pár percig sírt, de ennyi. megnyugtatod, átmozgatod a gyereket, és vele legyél egy kicsit, és semmi baja nincs. ha mégis, ő jelzi. nem gond.
2010. jún. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb baba leesik valahonnan 1 éves kora előtt, még a leggondosabb anyukáé is. Nekik elég egyetlen szemvillanás és már ott a baj. Sokszor még nem is tudod, hogy már tud pl. forogni, aztán játék vagy épp pelenkázás közben "bemutatja"... leesik. Ha nem látsz rajta külsérelmi nyomot, azonnal sírni kezd és nem látod az agyrázkódás ( [link] tüneteit sem, akkor figyeld néhány órán keresztül a tevékenységét és ha bármi furcsát észlelsz, vidd orvoshoz. Ha nem tapasztaltál semmi furát, megnyugodhatsz :) Nekem 4 gyerekem van és bizony egyiknél se sikerült megúszni az esést :))) De tudnod kell, hogy a babáink nem olyan védtelenek, mint amilyennek mi hisszük őket. Az agyukat nagyon jól védi a kutacs, afféle rezgéscsillapítóként működve...
2010. jún. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
54%
Attól függ, hogy milyen magasról esik le, mennyire üti be magát. Sajnos, nem minden esetben látszik külsérelmi nyom, belülről is megrepedhet az egyik koponyaburok. Sőt, előfordul olyan is, hogy esés után sír, látszólag semmi baja és mégis megrepedt belülről valami (volt ilyen a környezetemben). Nagy esésnél az a biztos, ha a gyereket elviszi a szülő egy koponya röntgenre. Most minden eshetőséget leírtam. De legtöbbször Hál'Istennek nem szokott a babáknak baja lenni és egy gyerek se nő fel úgy, hogy nem esik el.
2010. jún. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat,megnyugodtam kicsit.
2010. jún. 17. 07:10
 10/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó hozzászóló.Mi történt azzal a babával akiről írtál?Az én babám 30 cm-t pottyant és semmi fura nincs vele.
2010. jún. 17. 10:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!