Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Emeltetek már kezet a babátokra?

Emeltetek már kezet a babátokra?

Figyelt kérdés
2010. jún. 11. 12:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
61%

20 hós, a kezére és a fenekére csaptam már egyszer, de kiröhögött. Kicsi még ehhez, úgyhogy ezek után nem.


Testi fenyítés nélkül is lehet nevelni egy gyereket!

2010. jún. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
60%

Másfél éves, a kezére és a popójára már csaptam, de csakis végső esetben, az 1000. kérés után. Bizony van, hogy nincs más lehetőség, főleg amikor már egyértelműen direkt csinálja, amit nem lehet, és ezt ő is pontosan tudja. Nálunk nem lehet védekezni a "még nem érti"-vel, mert nagyon is ért mindent, kb 3 hete már szinte mindent mond, úgyhogy még felesel is...:)

megverni soha az életben nem verném meg, én kaptam ki kicsinek, semmi értelme nem volt. A másik pedig, hogy annál sokkal jobban szeretem, hogy meg tudjam ütni. Kiabálni szoktam, erre sem vagyok büszke, de így is imádjuk egymást, és egyikünk sem tökéletes. :)

Üdv

2010. jún. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
25%

Az agresszió csak agressziót szül. Még sosem ütöttem rá, 28 hónapos a nagyobbik.

Nem félelemből kell szótfogadni. A verés csak a tehetetlen düh kivetülése, mert elrontottunk valamit.

2010. jún. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
65%

Makacs értetlen 2 éves a lányom, bizony előfordul, hogy rápaskolok a fenekére, bár inkább a sarokba álítom, de ott meg kiröhög.

Alapvetően nyugis típus vagyk, de nem fogok neki könyörögni és ezersze elmondani, hogy nem szabad, amikor úgy is tudja. Elmondom egyszer kétszer szépen, utána egyszer-kétszer csúnyán, de utána bünti.

Egyébként a lelki fenyítés ugyanolyan hatással van a gyerekre, mint a testi, csak akkor nem attól fél, hogy anya kiporolja a pelenkát. Elég sokat olvastam erről!

2010. jún. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Volt már, hogy emeltem, de sose engedtem le! :) Még csak 4,5 hós a babám, de szopizás közben tisztára kiborít. Mozog keze-lába, karmolgatja, markolássza a cicimet (nem azért mert már nem éhes, közbe jóízűen falatozik). Volt már, hogy úgy éreztem nem tudom mit csináljak vele, de a kézemelés után mindig csak dögönyözés következik.

Amúgy 13:14-essel, és 13:34-essel nagyon egyetértek. Közben meg reménykedek, hogy nálunk majd kézrecsapásra se lesz majd szükség. Tudjátok, a remény hal meg utoljára! :)

2010. jún. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
28%
Nem emeltem,és biztos vagyok benne,hogy nem is fogok.
2010. jún. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
És te?
2010. jún. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Kisfiam 17 hónapos. Csaptam már rá a kezére, de csak kinevetett és vigyorogva tapsolni kezdett. Gondolhatod milyen erős volt a legyintésem. Fájdalmat okozni meg nem szeretnék neki, úgyhogy inkább a büntisarokkal próbálkozunk, de arra is azt hiszi, hogy játszunk.
2010. jún. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!