Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fürdetés elött, mit takar a...

Fürdetés elött, mit takar a tisztogatás?

Figyelt kérdés
Most olvastam a kelengyéknél(egyik weboldalon), hogy kell ugye vattapamacs... ez tiszta sor, de mellé azt írta hogy a fürdés elötti tisztogatáshoz. Ez mit takar? Tényleg nem értem, fürdés elött mért kell tisztogatni a babát? És lenne még egy kérésem... létszi írjátok le hogy hogy zajlik egy ilyen fürdetés újszülött babáknál... maszírozás, köldök ápolás stb... Előre is köszi.
2008. okt. 28. 22:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Én babaolajjal meg szoktam törölgetni a hajlatait és a fülecskéje mögött fürdés előtt. A köldökcsonkot nem kell bántani fürdetés előtt, utána kell jól körbepúderezni, és mikor már leesett, addig is, amíg teljesen be nem gyógyul.

Én a fejét támasztottam meg a bal kezemmel, belekönyököltem a vízbe, és az alkaromat a hátán, oldalán fektettem, így biztonságban érezte magát. A másik kezemmel meg megfürdettem. Persze könnyebb, ha otthon van apa is, mert akkor az egyikőtök fogja, a másik mossa. Az ügyesebbek meg is fordítják a babát, de én nem mertem:)

A fürdetőkrémet eleinte szerintem jobb belekeverni a vízbe (bekened vele a kezed, és lemosod a fürdővízzel, hogy jól feloldódjon), mert eléggé csúszós lesz tőle a gyerkőc. Én a baba haját elég korán mostam babasamponnal, mert koszmósodni kezdett, és csak az segített rajta igazán.Mások mindenét a krémmel mossák.

2008. okt. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Talán még annyival egészíteném ki, hogy nekünk azt mutatták a kórházban, hogy a csonkot alkoholos vattapamaccsal kell fertőtleníteni, szárítani. A pamacsnak nem szabad tocsognia, csak épp nedves legyen az alkoholtól és ki kell húzni a csonkot, kicsit megtörölgetni alatta és a fertőtlenítő púderrel jól beszórni. Én nem mertem kihúzni, mindig a férjem csinálta, féltem, hogy fájdalmat okozok, pedig nem fáj nekik.

Én fürdetés előtt szoktam átmasszírozni a fürdetőkrémmel, és fürdés után is bekenem, mert száraz a bőre.

2008. okt. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!