Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adjak a kislányomnak...

Mit adjak a kislányomnak enni, hogy egy kicsit jobban hízzon? 6 hónapos és nem igazán akar szopizni vagy csak este.

Figyelt kérdés
Már szinte mindent eszik ami a korának megfelelő.Próbáltam neki adni tápszert a védőnő javaslatára,de nem fogadja el.Banános rizspépet nagyon szereti,de abból állítólag egy nap csak egyszer kaphatnak a babák.Van valami ötletetek kaja ügyben?
2010. jún. 9. 22:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

ami most nagy hirtelen eszembe jut és nagyobb tápértékű: sinlac pép, gesztenye, passzírozott bab, banán, sok szénhidráttal+fehérjével dúsított főzelékféle...

esetleg próbálj ki ízesített tápszert, van babános, meg nemtommifélék, meg a kedvenc tejpépjével sűrítsd a tápit, lehet h elfogadja.


mi 5 hósan béres cseppet kezdtünk adni a kislánynak a doki javaslatára, ami megnővelte az étvágyát. esetleg kérdezz rá a dokitoknál.

amúgy miért kell híznia?

2010. jún. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

SINLAC!


nem a meleg miatt nem akar enni?

2010. jún. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Lehet a meleg is közrejátszik a nemevésben,de inkább azóta nem eszik,amióta beteg volt.Azért szeretném ha hízna/nem kell/hogy behozza a betegség alatti súlyveszteséget.Különben sem valami vastag baba.
2010. jún. 10. 06:42
 4/12 anonim ***** válasza:
És ha lefejnéd a tejcit?
2010. jún. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Most már elég kevés a tejem amióta nem nagyon szopizik ugy hogy nem igazán tudnék lefejni.
2010. jún. 12. 12:27
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy hogyan adod neki a főzelékeket, de pl. a bartnőm mindenféle zöldséghez adott krumplit. A Sinlac is jó sűrítésre, és már jöhet a hús is, egy kis csirkemell.

A tápszerek is különbözőek, keress valami energiadúsabbat, illetve vannak tejpépek, azokat is adhatod neki.

2010. jún. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia


Nálunk is ez volt,hogy egyik napról a másikra nem akart cicizni...örült mikor meglátta a cicit,meg úgy csinált,mint aki éhen akar halni,de mikor odakerült a sor,hogy cicire tettem,csak tolta el magát,hogy ő nem kér...Evett egy pár kortyot,azt annyi...

Mondjuk lehet hogy közrejátszott nálunk,hogy kb 2 hetente megjött,és ez magzavarta őt...nem tudom..

Na a lényeg az,hogy nálunk olyan 9 hónaposan jött ez elő,hogy nem akart enni,és azt mondta a doki,hogy reggel este adjak neki tápszert,meg kétszer főzeléket husival..

Nálunk sem akarta elfogadni a tápszert se cumisüvegből,sem pedíg csőröspohárból,így úgy csinálom neki,hogy mivel ő már 10 hónapos,így olyan 40-45 gr tápszert kéne elkevernem X (talán 240-27 ml)mennyiségű vízben,ha ügye anyatejfélére akarnám keverni,de én úgy csinálom,hogy összetörök villával,vagy lereszelek egy fél banánt,ami 40 gr,és ehhez teszek még 40 gr vizet,és ehhez rakok 30 gr tápszert..ezt jól összekeverem,majd miután már sima állagú,még rakok bele olyan 10 gr tejpépet..Ez besűrűsíti annyira,hogy kanállal lehessen neki adni.Mondjuk a banán helyett bármilyen gyümit lehet rakni bele,én többet is próbáltam,és szoktam is neki adni,de a banán a kedvence..,így sokszor kap olyat.

Ja...meg itt említetteék a Béres cseppet..! Nekünk is mondta a doki,hogy napi 5 cseppet adjunk neki,az üdcsijébe belekeverve,plussz nekünk még a Cebion cseppet is. Abból is napi 5 csepp kell. Meg még ajánlották a krumplit is. Az is jó ötlet!

Ja..még valami..Én vettem a babámnak banános tápszert,de azt nem igazán ette meg... Azóta nem próbálkoztam ízesítettel.. Meg hát ügye amit mi belekeverünk,az akkor tényleg olyan ízű lesz..! :) Nem csak ilyen mű.. Mondták még neked a gesztenyepürét is..nálunk nem ette meg a kis csajszim..,de nálatok lehet hogy beválik! Nekem is mondta amúgy a védőnő,hogy az tényleg jól hízlal,de hát ez van..! :) Most az utóbbi hónapban 1/2 kg-ot hízott,ami nem rossz 10 hónaposan. Nálunk is volt betegség,mert elkapott minket ez a 3 napos nyavaja,így lehet hogy nálunk is bezavart egy kicsit a hízásban..,na de nem lehet mindent arra fogni a mi esetünkben..


Na most hirtelen ennyi jutott az eszembe...:)

Jó hízást Nektek!!! :)

2010. jún. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

szia!

szerintem ne adj neki paszírozott babot! Én krumplit adnék kevés csirke mellel vagy banánt, esetleg főtt rizst gyümivel vagy husival turmixolva. Vagy ami még nagyon jó és az én fiam imádja: pehelymix. Teljes kiőrlésű gabona félékből készül, natúr joghurttal és gyümivel szoktam neki adni, legfőképp banánnal.

2010. jún. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
16:59-es!Nagyon sok jó ötletet adtál amit ki is fogok próbálni.Lenne még 1 kérdésem:este mit adsz vacsira a babádnak lefekvés előtt?A kislányom estére olyan keveset szopizik,hogy szerintem nem lakik jól és a cicizés mellett adnék még neki valami pluszt.Nálatok mit szólt a védőnő,hogy nem eszik a babád tápszert mármint folyékonyan?Az én védőnőm mindenáron erőltetni próbálja nálunk,de hát egyszerűen nem fogadja el a lányom.
2010. jún. 12. 21:07
 10/12 A kérdező kommentje:
Még 1 kérdés a 16:59-től.Hányszor adsz egy nap ilyen banános kajcsit a babádnak?
2010. jún. 12. 21:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!