Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól adhatok joghurtot...

Mikortól adhatok joghurtot vagy túrót, vagyis savanyú tejterméket a babának?

Figyelt kérdés
2010. jún. 9. 16:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha van a családban tejallergia, akkor egy év alatt nem célszerű. Ha nincs, akkor 7-8 hónaposan már szoktak főzelékbe trappista sajtot reszelni, vagy zsírszegény túrót, vagy natúr joghurtot.
2010. jún. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
26%
Túrót, sajtokat, vajat 4-5 hónaposan, joghurtot 14 hónaposan adtam neki először, az utóbbit egyszerűen elfelejtettem neki adni, mert mi nem esszük. Tejfölt kicsit később, olyan 6-7 hónapos kora körül adtam. Babánként változó, hogy melyik hogy reagál rá, én a dokinőm javaslatára csináltam így, mert tápszeres volt a babám.
2010. jún. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
25%

Az utolsó nagy marhaságot irt!!!

Én 10 hósan adtam elöször natur joghurtot és kefirt. Sajtot 11 hósan,túrót még nem. Nálunk nincs allergiás,ha van,1 év alatt ne adj!

2010. jún. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Te írtál marhaságot most utolsó!8 hónapos a fiam.Túrót és sajtot adtam neki egy hónapja,natúr joghurtot pedig a héten!
2010. jún. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bár 8-9 hó alatt én sem adnék a babámnak tejterméket (konkrét tejet meg pláne nem) én nem írnám azt a kettővel előttem lévőre, hogy marhaság. Kipróbálta, neki nem okozott problémát,kész, pont. Az anyatej illetve a tápszer miatt nem kell nekik a tehéntej. Azt már csak zárójelben jegyzem meg, hogy a felnőtteknek sem kellene, mert a természet a tehéntejet arra alkotta, hogy a kisbociból nagy marha legyen, nekünk meg vannak már kalciumforrások is. De azért a savanyított tejtermékek egészségesek a bifiduszok és egyebek miatt.
2010. jún. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én is úgy tudom, hogy tejet nem szabad a tejcukor miatt, de a savanyú tejtermékekben nincs már tejcukor, így nem okoz allergiát. Most 6 hónaposak vagyunk és én inkább joghurttal itatnám a babám, mint édes löttyökkel meg tápszerrel. Szóval merhetek adni neki?
2010. jún. 9. 18:56
 7/8 anonim ***** válasza:

Tápszer helyett ne adj joghurtot. Messze nem ugyanaz a kettő. Ha megnézed a tápszer dobozát, láthatod, hogy mennyi vitamint és ásványi anyagot kevernek hozzá. Ettől még persze nem lesz anyatej, de a cél, hogy minél inkább hasonlítson hozzá. Nekem most 8 hónapos a fiam, azt mondta a doki és a védőnő is, hogy most már lassan, kanalanként elkezdhetem bevezetni a tejtermékeket. Szerintem a tápszert add továbbra is legalább napi 2x (elvileg napi fél l tejalapú táplálék kell) és a tejtermékekkel még egy picit várj. Vagy legalábbis csak kiegészítésként, óvatosan kezd el :)

gabimami.hu - n általában adnak jó tanácsokat :)

2010. jún. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

A tejcukor érzékenység létezik (laktóz intolerancia) nem betegség, viszont a tejfehérje allergia már az, és MINDEN tejtermék tartalmaz tejfehérjét. Annyi igaz, hogy az erjesztett termékekben (túró, kefír, sajt) már jobban "átalakult", mint magában a nyers tejben,. ezért is kell azt utoljára bevezetni.

Tudom, mert sajnos mindkét gyermekem érintett a kérdésben. nagy lányom most nőtte ki az allergiát 2,5 éves korára...

2010. jún. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!