Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pici koraszülött (! ) baba...

Pici koraszülött (! ) baba hazahozatala. Mi legyen a szobakutyussal?

Figyelt kérdés

A baba 30. hétre született kislány, sajnos sokáig élet-halál között lebegett, mert egy hetesen kapott egy ismeretlen eredetű tüdőgyulladást. Jelenleg egy hónapos és most végre hazajöhet.

Viszont van egy szobakutyusunk, egy fekete Yorki keverék kislány, nagyon kedves. Nem szeretnénk tőle megszabadulni, de a kislány miatt el szeretnénk elvitetni valakihez egy rövidebb időre.


Mit javasoltok, mennyi időre kellene? Vagy a másik, maradnia kellene? Viszont féltjük a babát, hogy hiába nem engedjük oda hozzá, abból csak a baj lenne, ha ott lenne a házban a bacikkal (hiába oltott, féreghajtott, kozmetikázott kutyus). Azt külön kiemelném, hogy koraszülött babáról van szó, különben fel sem merült volna a kérdés a kutyával kapcsolatban. A neonatológusunk nem foglalkozik vele. A volt férjem, a baba apja nem velünk él, szerinte el kellene ajándékozni a kutyát, mert félő hogy így haza se engedik a babát, ha megtudják. Ki meg nem lehet tenni az udvarra ezt a kiskutyát.


Utóiratnak annyit, hogy elajándékozom a kutyát, ha kell, bár nem jó szívvel, de a pici az első természetesen.



2018. febr. 19. 21:56
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
24%
👶🏼
2018. febr. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
89%
Még mindig én. Tudom hogy felborult a világod trauma amin keresztülmentél és mész, valódi gyász. De hidd el, ami most az életed, a fertőtlenítés, a pittyegő gépek, a kálvária a fejéssel... ELMÚLIK! Minden elmúlik, hamarabb mint hinnéd, nemsokára olyan lesz az egész mint egy rossz álom nem több. Szívesen meghallgatlak privátban ha kiöntenéd a lelked egy ex-sorstársnak. A legjobbakat nektek!
2018. febr. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
30%

Van olyan személy, akiben megbízol, akinek oda tudnád adni, akire rá tudnád bízni? Ha van ilyen személy, percig nem gondolkodnék. Azt pedig te fogod érezni, mikor lesz olyan a helyzet, hogy vissza tudod vinni a baba mellé.



Kedves válaszadók, ha ő így érzi biztonságban a babáját, ne akarjátok már jobban tudni!!! Lehet, hogy túlzásba viszi, nem mondom, hogy nem, de ha ez nyugtatja meg és kivitelezhető is, akkor vigye addig el!!!

2018. febr. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
90%
Szia! Az én kisfiam is korababa. Nekünk westie-nk van. Addig volt anyukáméknál, amíg mi kórházban voltunk. A gyerek szobába nem jöhetett be. Gyakorlatilag azóta van kapcsolatuk, mióta elkezdett mászni. Most már másfél éves a kisfiam, imád vele játszani :)
2018. febr. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
78%
Nekem időre született a kisfiam de van 3 kutyám. Megvan hová mehetnek be és hová nem, a babával nincs közvetlen kapcsolatuk még, pedig már 4,5 hónapos. Néha oda szaladnak megszagulják ennyi, de még a gyerek is mostanában kezd érdeklődni. Én inkább azon gondolkodnék el, hogy ha attól félek, hogy elkap vmit a kutyától, a lakást, hogy fogom fertőtleníteni, miután elpateroltam a kutyát. Mertattól, hogy ő elmegy a “bacijai” maradnak. Illetve, ha egyszer visszajön, ha visszajön, mennyire fogja rányomni a bélyegét a kapcsolatára a gyerekkel?
2018. febr. 20. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
86%

Ez egy pici kutya. Gyakorlatilag annyi a dolgod, hogy nem teszed le a picit a földre, és nem éri el.

Szőrtelenítés így is bárhol találkozhat. Nem fogod tudni egy söpréssel eltüntetni.


De ha a kicsi biztonsága a legfontosabb, akkor gondolkodj hosszú távon! A kutya össze fogja kötni, hogy kitetted a családból, mikor a baba bekerült. Féltékenység, agresszió, bármi előfordulhat. Lehet, hogy innentől veled is másképp viselkedik.

Vagy maradjon a kutya, vagy tényleg keress új gazdit. Ez a legrosszabb megoldás, ha ide-oda rakják.

2018. febr. 20. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
87%
Az én lányom is koraszülött,és macskánk van. Soha nem adnám senkinek. A gyerek szobájába nem mehetett be, amig kicsi volt. Semmi baja nincs tőle, már 6 éves, és imádja a cicát!
2018. febr. 20. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
85%
Hasonló dolgon mentünk keresztül, csak nekünk egy németjuhászunk van. Megkérdeztem az orvost még a kórházba, hogy mire vigyázzunk a kutyával. Azt mondta el ne kezdjem mindentől óvni a gyereket, mert nagyon betegeskedő lesz. Tanácsolom ezt én is Nektek, pláne egy szőrét nem hullató, hypoallergén kutyával. 16 hónapos a kislányom és sose volt még beteg.
2018. febr. 20. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
89%

Biztos hogy nem adnam oda senkinek, az meg eszembe sem jutna hogy orokre elajandekozzam... Nem ertem. O csak sk egy kutya? Nem. Ot is vallaltad amég él, akár 14 evig. Nem passzolhatod le mert gyerked született. Jol irtak, ha nagyteso lenne aki oviba jár, vele mit tennel? Ovibol minden nyavajat haza hozna.

Nyilvan ne engedd be a szobajaba...de ennyi vigyazas eleg.

2018. febr. 20. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező, ugye magad sem gondoltad, hogy ezzel a felfogással majd mindenki melléd áll?


Viszont két szép ellentmondás van az írásodban:

"Nem szeretnénk tőle megszabadulni, de a kislány miatt el szeretnénk elvitetni valakihez egy rövidebb időre. "


Szerintem inkább add oda valakinek a kutyus, aki szereti és nem csak addig amíg jön más. Csak szegény babát ne passzold le, ha véletlenül jönne a tesó.

2018. febr. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!