Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Angliai kismamák feltehetek...

Angliai kismamák feltehetek pár kérdést oltás ügyben?

Figyelt kérdés

Júliusban angliába költözünk a kisfiam addig nem tölti be a 15 hónapot,tehát ezt az oltást és a 18 hónapost kint kéne megkapnia.Kint is beadják ugyanezeket?Vagy mást kap?Mit kell hozzá intézni?Kérlek segítsetek!

Köszönöm!


2010. jún. 4. 15:13
 1/5 anonim ***** válasza:

En leirom neked milyen oltasokat mikor adnak itt es osszehasonlithatod, hogy a te babad mit kapott meg es mit nem belolle:


Szuleteskor BCG


2 honap: Diphteria, tetanus pertussis (szamarkohoges), polio (gyerek benulas), b tipusu influenza (Hameophilius, HibB), pneumococcal.


3 honap: Ugyan ezekenek a megismetlese + meningitis C (agyhartya gyuladas)


4 honap: Ugyan ezek ismetlese


12 honap: B tipusu influenza es meningitis C ismetlese


13 honap MMR (Himlo, mumps, rubella)


3 ev es 4 honap: Ismetles: diphteria, tetanus, pertusiss (szama rkohoges) polio (gyerek benulas), himlo, mumps, rubella.


En ennyirol tudok. Mikor megerkeztek elmentek a kozeletekben levo korzeti dokihoz es kertek a recepcion egy regisztracios lapot (registration form) ez kitoltitek es visszaviszitek. Kertek idopontot a dokihoz amikor visszavittetek ahol majd megmernek, kerdeseket fognak feltenni betegsegekkel kapcsolatban, vernyomast mernek es tobb mint valoszinu vizeletet kell vinnetek. Innettol regisztralva lesztek. Ugyan igy idopontot kell kernetek a babanak is a health visitor-hoz (vedono) ahol ot is megmerik es elbeszelgetnek veletek. Itt kaptok majd tanacsokat az oltassokkal kapcsolatban, hogy miket kapott meg a babad es mit kell meg neki megkapnia. Nyugi minden rendben lesz, nagyon rendesek. :)

2010. jún. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ :)


Hát itt mi 5 hósan kaptunk utoljára oltást ahogy elnézem kint máshogy van,de akkor ők biztos tudni fogják miz mikor kell beadni:D


Magyarul tud valaki ezeken a helyeken?Vagy csak angolul beszélnek?Tudok angolul de az egyenlőre elég csekély!


Megkérdezhetem mekkora babád van?Jár-e oviba vagy valamilyen közösségbe?

2010. jún. 4. 16:11
 3/5 anonim ***** válasza:

Ahova en jelentkeztem csak angolul beszelnek.

Nekem meg csak 4 honapos a kisfiam de megneztem neked az oltasokat a konyvecskejeben amit a vedono adott. Ebbe benne van minden, hogy mikor mit kell kapnia egesz 5 eves koraig. Egy evesen fog majd bolcsibe menni. Gondoltam, hogy otthon mashogy van.

2010. jún. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Itt elméletileg kéne kapnia 15 és 18 hósan aztán 3 évesen,de akkor majd elmondják ott hogy van.A könyvbe bent van eddig mit kapott meg az alapján ki tudnak igazodni.A közösséget azért kérdeztem mert nemsokára majd én is szeretném kint beiratni valahova,azt hittem esetleg van valami tapasztalat.Ti merre laktok?
2010. jún. 4. 16:56
 5/5 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem kb mennyi gyerektámogatás jár kint?
2010. jún. 4. 17:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!