Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudhatom pontosan,...

Hogyan tudhatom pontosan, hogy babámnak hanyas méretű cipő kell? Ha itthon lemérem a lábát, és hozzá mérem a boltban a cipőhöz, az úgy okés?

Figyelt kérdés
9 hónapos, szeretnék Neki szandit, vászoncipőt vásárolni, ezért szeretném tudni, hogy jó e ez így?
2010. jún. 2. 21:08
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
vidd magaddal, próbáld rá, állítsd talpra és akkor jó, ha az ujjad befér a sarka és a cipő sarka közé. 9 hónaposan már megy? nem semmi. v bentre kell neki járólap miatt? bocs, csak érdekel.
2010. jún. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Na hallod, én egy szál eladót nem találtam...

Mindenesetre én úgy mértem (előbb elfelejtettem írni), ráállítottam a lányom egy rajzlapra, apa körberajzolta.

Aztán mégiscsak elvittem magammal.

A párod is elmehet vele szerintem nyugodtam.

Egyébként annyi a lényeg, hogy nézzétek meg:

- fogja-e rendesen a bokáját,

- elég rugalmas, hajlékony-e a talpa,

- ha van előírva sarokdöntés vagy vmi, akkor az legyen,

- nekem fontos volt, hogy a szandál orra zárt legyen,

- passzoljon a ruháihoz (sportszandált a is rucijai mellé nehezen tudtam elképzelni),

- és amikor feláll a cipőben a gyerek, akkor legalább a kisujjad vastagságú hely legyen a nagyujja és a cipő orra között. Gyógytornász mondta, hogy ez jó. Mondjuk így állati nagynak látszik a szandi a lábán. Bár nekünk pont az volt, hogy a 20as már éppen jó volt, a 21es meg kicsit hosszú.

2010. jún. 3. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

merd le a labat!

merd le a cipot!

ha belemegy a laba es kinyelmesnek tunik,erzed nem szorit,belenyulsz stb,akkro jo lesz.

az en lanyom is 9 honaposan kezdett el totyogni,most 12 es az 5. cipon vagyunk tul :( :))))

2010. jún. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a válaszokat! Végül mégiscsak a férjem ment, zuhogott az eső is, így nem indultunk útnak a babával. A szívószálas módszert választottam:) és bejött a dolog. Lemértem, párom elvitte magával, belerakta a kiscipőbe és tökéletesen illik a lábára. Na jó, a tökéletes kicsit túlzás, azért van még hely a cipőben, de nem baj, legalább még tudja hordani később is, belenől:). Köszönöm, hogy ilyen sokat írtatok! Szép napot!

2010. jún. 4. 11:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!