Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudhatom pontosan,...

Hogyan tudhatom pontosan, hogy babámnak hanyas méretű cipő kell? Ha itthon lemérem a lábát, és hozzá mérem a boltban a cipőhöz, az úgy okés?

Figyelt kérdés
9 hónapos, szeretnék Neki szandit, vászoncipőt vásárolni, ezért szeretném tudni, hogy jó e ez így?
2010. jún. 2. 21:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hasonló gondban vagyok. De én eldöntöttem, hogy a fiam nélkül nem veszek neki cipőt, főleg így méricskélve nem (már egyszer ráfáztam, akkor az unokaöcsémnek vettem cipőt, de nem lett jó rá). Viszem magammal, ráadok egy szandit, aztán onnan már tudható a cipő mérete is. Vannak babák, akiknek ugyan jó a hossza, de mondjuk "torkosabb" a lábfejük, akkor nekik nagyobb kell... Úgyhogy én viszem, aztán rápróbálom, az a biztos. :D
2010. jún. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A Deichmannban a legegyszerűbb, ott van egy kis eszköz, beleáll a baba v beleteszed a lábát, és látod hogy hanyas.
2010. jún. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

A legeslegjobb az ha rápróbálod. A cipőnek szandinak mindig 1 számmal nagyobbnak kell lenni mint a kicsi lába. Magyarán kb 1 cm legyen a lábujjak felett a plusz.

De fontos a lábfejnél, a bokánál is hogy jól passzoljon, és jó ha a kérge kemény, a talpa pedig könnyen hajlik.


Az én két fiamnak magas lábfejük van, nehéz rájuk jó cipőt, szandit kapni.

2010. jún. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Igen azt émn is elfelejtettem írni, mindenképpen a babával vásárolj, rá kell próbálni.
2010. jún. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Lemered a talpija hosszat. Az en lanyomnak magas a labfeje,ugyhogy csak olyat nezek neki ami szinten magasra jon.

de tenyleg jobb vinni!

2010. jún. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ja, és még annyit, hogy régen anyukám úgy csinálta (ő elmondása alapján), hogy egy szívószállal mérte le a lábamat, aztán azt dugta bele a cipőbe. Tehát nem kívül kell mérni, hanem belül.
2010. jún. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Egyetértek, vidd magaddal a babádat, ha lehet. Mi kaptunk már ajándékba olyan cipőt, ami méretileg jó lenne rá, viszont nem tud benne járni, mert kényelmetlen neki. Másikat -ami szintén jó rá méretileg és szintén ajándékba kaptuk- nem tudom bekötni, alig bírom beledugni a babám lábát.

Elég sokba kerülnek ezek a cipőcskék ahhoz, hogy inkább biztosra menj, vidd magaddal, add rá a lábacskájára, ne vegyél feleslegesen kiscipőt.

2010. jún. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Vidd magaddal.

Én kb. 6 pár cipőt tettem vissza a polcra, mert egyszerűen nem tudtam beledugni a lábát.

2010. jún. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. épp ez a gondom, hogy a férjemet szeretném elküldeni, én nem tudok elmenni vásárolni, ( beteg vagyok ), és sürgősen szükség lenne cipőre vagy inkább szandira még magam sem tudom. Gondoltam lemérem neki a talp hosszát, hátha úgy könnyebb lesz. De mostmár elbizonytalanodtam,lehet, hogy erőt veszek magamon és elmegyek inkább én is. Ha rápróbálom a babára a cipőt, honnan tudhatom, hogy jó e? Nézzem a nagylábujját, hogy végig éri e?
2010. jún. 2. 21:31
 10/14 anonim ***** válasza:
Én is ezen törtem a fejem a állandóan,hogy fogok majd tudni cipőt venni.És semmi gond nem volt.Az eladó is kétségesen segitett,ráadtam a lányomra ő megnézegette.Tökéletes választás volt.Pedig az eladó férfi volt.Mindenképpen probáld meg rá.
2010. jún. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!