Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tehetem bababiztossá a...

Hogyan tehetem bababiztossá a lakást? Tippek, ötletek?

Figyelt kérdés
6 hónapos a babám, úgy kúszik mint a villám, itt az idő, hogy bababiztos környezetet teremtsek neki. de hogy?
2010. jún. 1. 17:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Pl. a törékeny dolgokat egy polccal fentebb tenni:)

Ez jutott eszembe hírtelen:)

2010. jún. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk:konnektorvédő,a párom szerszámos fiókján fiókzár,bejárati-fürdőszoba-villanyóra-spájz ajtón kis retesz,íróasztal fiókon fiókzár+levettük a gombokat,a gombos dupla ajtók(szekrény) madzaggal összekötve,a szekrény (most játékos) egyik polcát ki kellett venni,mert felmászott,a kanapét szétszedtük és átraktuk a falhoz,mert felmászott az ablakba:),hűtőn szintén bolti hűtőzár,TV-a gombok leragasztva,távirányító elemtartója leragasztva,sz.gép gombok szintén leragasztva,konyhaszekrény előtt a babakocsi parkol lefékezve,tavaly volt a konvektor előtt és a nappali bejáratán párom által gyártott fa rács,asztal TV állvány még 1 bútor szorosan egymás mellett,hogy ne tudjon a vezetékekhez mászni.Hirtelen ennyi jut eszembe,a biztonsági zárakat bababoltban,hipermarketben meg lehet venni olcsón, a többi kreativitás kérdése és persze mindig résen lenni.
2010. jún. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
a legjobb megoldás,ha négykézlábra ereszkedsz és úgy nézed körbe a szobát,mi az amibe beletud kapaszkodni,amit le ránthat mert elér,ami törékeny,ami éles,ahová odacsukhatja a kezét,amit magára ránthat.Mi a dugókat raktuk tele vakdugóval,a polcokról feljebb tettük a törékeny dolgokat,ami nem azt hagytuk,a szekrényekre tépőzáras tapaszt vettem,és a kihúzható fiókokra is.az ágy alól is kiszedtem amit elérhet.egy darabig pedig figyeld hogy őt mi érdekli,mi az amit elfelejtettél eltenni,felrakni.
2010. jún. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az elötem szólókhoz anyit tennék hozzá, hogy a konektorokba ne azt a fajta dugót vedd amit használat elött ki kell veni, hanem van olyan ami eltakarja az egészet és a dugóval kell elforgatni, és ha kihúzol valamit az azonnal visza zár.
2010. jún. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi egész egyszerűen az ülőgarnitúrán és a szőnyegen kívül semmit nem hagytunk a nappaliban:), a szekrényajtókra zárat tettünk, a lépcsőhöz, konyhára rácsot szereltettünk és már most egy felső, zárható szekrénybe tettem az összes vegyszert.
2010. jún. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%
szia. azt neked kell eldönteni, hogy csinálsz -e lakás méretű járókát a lakásból. szerintem inkább tanítsad, hogy mit lehet és mit nem. nagy baleset nem fog történni, ha vigyázol rá és segítesz neki. konyha egyelőre és még sokáig tabu maradjon. és max a konnektort dugózd (19:03-as hozzászóló véleményével egyetértek, ez a jobb).
2010. jún. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én összesen annyit tettem, hogy azokra a fiókokra, ahova nem szeretném, ha benyúlkálna, fiókzárat tettem, a konnektorokba olyan dugót, amit nem kell kiszedni, ha használni akarom a konnektort (egy előző hozzászóló is írta), ajtókat csukom magam után, ahova nem szeretném, ha bejutna (kamra, WC), és mindent, amit nem szeretném, ha lerámolna, feljebb pakoltam. Ezen kívül, amit talál, ahova be tud menni, mindent szabad. Ja, a sarokvédők nálunk tök feleslegesek voltak, a legjobb játék, hogy a kisasszony körbemegy a lakásban, és leszedi az összeset.... :-))
2010. jún. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk van konnektordugó és az értékesebb, törékeny dolgokat elérhetetlen magasságba helyeztük, valamint a fürdőszobában a vegyszereket és a gyógyszereket elzártuk.

Azt gondolom, hogy jobb, ha figyelünk és megtanítjuk a kicsinek, mit szabad, mint játszóteret csinálni a lakásból... Megtanulta a mi babánk is, hogy ne másszon fel az üvegasztalra, a könyvespolcra, s ha odacsukta a kis kezét a fiókkal, sajnáltuk, vígasztaltuk, de legalább megtanulta, hogy ne csinálja.

A gyerekszobában nincs olyasmi, amitől baja lehet, tettünk egy ajtórácsot, hogy ha valamiért pár percig nem tudok odafigyelni rá, akkor addig oda beteszem, nem eshet baja, ő meg eljátszik szépen, nincs gondja vele.

Az a véleményem - nekem eddig bejött, de persze nem vagyunk egyformák! - hogy a babának is jobb, ha a helyükön tudja kezelni a dolgokat. Ha azt szokja meg, hogy sehol nincs semmi veszély, mert anya mindent előre elhárít, szerintem nem válik hasznára. Egész egyszerűen vannak szabályok, amit egy picinek is meg kell tanulnia betartani.

2010. jún. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!