Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos babának tudnia...

11 hónapos babának tudnia kell guggolni és vezetve járni?

Figyelt kérdés
Járnunk kell gyógytornára,mert 9 hónaposan nem mászott,csak kúszott. Mostanra már mászik és feláll kapaszkodva,oldalra lépeget. Azt hittem,hogy azt mondja a tornász,hogy nem kell többet menni,mert megtanult mászni. HÁt nem,most elkezdte eröltetni,hogy sétáljon,meg guggoltatja. Rossz nézni,mert végigüvölti szegény,nem tudom,miért kell eröltetni a járást 11 hónaposan?! Szerintetek ilyen korban ezt kell csinálni?
2010. jún. 1. 14:11
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én 2 hónapostól 8hónapos koráig jártam a kisfiammal Dévény-tornára,mert le voltunk maradva mozgásfejlődésben,de amint elkezdett mászni,azt mondta a gyógytornász,hogy akkor szeretné legközelebb látni,mikor egyedül jár.9 hónaposan állt fel,most 1 éves és bútorokba kapaszkodva jár,utálja,ha megpróbáljuk vezetgetni.De neki van igaza,nem szabad vezetgetni,ugyanúgy,mint ahogy ültetni kitámogatva sem;majd ő tudja mikor ért meg rá!

Szerintem kérdezz meg más gyógytornászt is,biztos vagyok benne hogy ellenkezőjét fogja mondani,mint a tiétek.

2010. jún. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Egy 11 hónapos babának még egyáltalán NEM KELL járni tudnia, az én babám is ennyi idős, és négykézláb közlekedik, kapaszkodva feláll, és a kanapé mellett lépeget. Sok vele egykorú baba pontosan itt tart, és szerintem káros a járásra erőltetni egy babát.
2010. jún. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Én is úgy hallottam mindenhol,hogy hagyni kell,hogy maguktól haladjanak a mozgásfejlödésben,ne eröltessük semmire! A mászást is magától kezdte el a babám,biztos nem az eröltetés hatására!

Köszi a válaszokat,igy már biztosan nem viszem többet a "tornára",ami inkább kinzás!

2010. jún. 1. 22:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!