Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos babának tudnia...

11 hónapos babának tudnia kell guggolni és vezetve járni?

Figyelt kérdés
Járnunk kell gyógytornára,mert 9 hónaposan nem mászott,csak kúszott. Mostanra már mászik és feláll kapaszkodva,oldalra lépeget. Azt hittem,hogy azt mondja a tornász,hogy nem kell többet menni,mert megtanult mászni. HÁt nem,most elkezdte eröltetni,hogy sétáljon,meg guggoltatja. Rossz nézni,mert végigüvölti szegény,nem tudom,miért kell eröltetni a járást 11 hónaposan?! Szerintetek ilyen korban ezt kell csinálni?
2010. jún. 1. 14:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A gyógytorna nem kötelező, te döntesz. Amit most a babád csinál életkorának teljesen megfelelő, nincs lemaradva semmiről. Beszéld meg a gyógytornásszal, kérdezd meg, miért van szükség további tornára.

Én csak azt tudom elképzelni, hogy úgy érzi a gyerek izomzatán, hogy esetleg magától nem fejlődne úgy ahogy kell.

(Ha dévényeztek, kitartást..., nem könnyű sem a babának, sem neked:( )

2010. jún. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
...nem értem.A fiam 15hónaposan még csak támasz mellett haladt,de inkább mászott,soha senki nem mondta hogy el lenne késve.Nekem nem tetszik hogy erőlteti...és ráadásul gyógytornász az illető.Nem a pénz miatt akarja hogy maradjatok?Ki kérted már mások tanácsát is?Valahol minden kicsinek meg van a belső ritmusa ami szerint fejlődik...ha nincsen más betegsége,mint hogy kicsit lassabban fejlődik mint a szuper babák akik 6hósan szaladgálnak, talán érdemes volna egy ideig még rábízni(a babára) hogyan tovább.
2010. jún. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
9 hónaposan az enyém is csak kúszott. 10,5 hónaposan kezdett mászni de nem kellett gyógytornára járnunk, senki nem mondta, hogy bármit is kéne tennem emiatt. 13,5 hónaposan kezdett egyedül járni és guggolni...hát nem is tudom...talán olyan 14 hónapos korától tud. A doktornő nagyon megdicsérte a mozgását amikor a 15 hós oltáson voltunk. Szóval szerintem nem, nem kell vezetve mennie (az enyém sem tudott ennyi idősen) és guggolni meg főleg. legalábbis ha az én gyerekemből indulok ki és miért ne tegyem amikor egészséges.
2010. jún. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Hááát, akkor az én kislányomra nem tudom, mit mondana a gyógytornászod?! 10 hónapos, és csak ül, de magától nem tud még felülni, csak könyököl. Nem mászik, nem kúszik, és nem állt még fel, ha segítünk neki felállni, esze ágában sincs lépegetni. Minket még nem küldtek el dokihoz, hogy le lenne maradva. Ő elég lusta baba, mert 8 hónapos volt, amikor elkezdett forogni. Úgyhogy sztem egyáltalán nincs lemaradva a babád, sőt még akkor sem volt, amikor azt mondták, hogy baj, hogy csak kúszik.
2010. jún. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szia!Az én lányom 1éves kora elött egy héttel indult el,és soha nem hagyta ,hogy vezessük.

Mászni is csak akkor kezdett,elötte csak kúszott.Szerintem kérdezz meg mást is.Ez nem jó,hogy eröltetik...

2010. jún. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is 11 hónapos, de ő még mindig nem mászik csak kúszik, járkál ha fogja az egyik újunkat és feláll ha van amibe kapaszkodhat. Szerintem egyáltalán nincs lemaradva, mi dokink azt mondta hogy nagyon szépen fejlődik a kicsikénk.
2010. jún. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Mi is jártunk Dévényeshez, de csak addig míg megtanult mászni, és felállni. Most lesz 1 hét múlva 11 hónapos. Utána elengedett minket, a járást nem ő tanítja meg, azt mondta csak akkor menjünk vissza, ha nem érzek nála fejlődést a bútor melletti lépegetésében. Nem lesz gyorsabb, ügyesebb, magabiztosabb. Guggolni nem tud. Akkor kell mennünk legközelebb, ha már egy szobányit megy egyedül, akkor megnézik nem csámpás-e pl. Szerintem nektek se ártana egy kis szünet, hagy gyakorolja a mászást, és a bútorok melletti lépegetést egyedül. Ha nem akarsz menni, mond, hogy elmentek 3-4 hétre nyaralni a nagyszülőkhöz, addig nem tudtok jönni. Utána majd folytatjátok. Egyébként is mindenhol a mászás fontosságát hangsúlyozzák, akkor miért kellene ezt ilyen gyorsan tovább lépni. Nincs még lemaradva a járással.
2010. jún. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Júliusban lesz kontroll,addig még legalább 3x lesz torna,mit csináljak? Ne vigyem többet? Biztos a pénz miatt nem mondja,hogy nem kell járni,mert ö ugye ebböl él,de rossz nézni,ahogy kinozza a babámat! Amúgy nekünk ingyenes,mert a háziorvos utalt be,de az utiköltség nem kevés. Ha nem viszem többet,csak a kontrollra lesz valami következménye?
2010. jún. 1. 15:32
 9/13 anonim ***** válasza:

3.válaszoló vagyok.

Dehogy lesz következménye! Ez nem kötelező vagy nem valami életveszélyes dolog. Ha nem viszed többet, hát nem viszed, ennyi. Már jártatok eleget, ne legyen lelkiismeretfurdalásod sem mert nagyon sokat tettél és cseppet sincs lemaradva. Minek mennél akkor?

2010. jún. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én hagynék neki 3 hét szünetet, a mozgásfejlődésben most még nem indokolt, hogy járjon, még nincs elkésve. Hová jártok és kihez, a Moszkva térre? Szerintem, ha kitalálsz valami jó indokot, hogy miért nem tudtok menni, pl. nyaralás akkor nem csinálnak belőle problémát, úgyis van elég páciensük. A kontrollon meg majd eldöntik szükséges e még járnotok, vagy elég majd akkor menni nektek is, ha már jár egy szobányit.
2010. jún. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!