Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ébred fel éjszaka, ha...

Miért ébred fel éjszaka, ha eddig átaludta az éjszakát?

Figyelt kérdés
4 és fél hónapos a kisfiam, 2 hónapos kora óta 10 órát alszik éjszakánként. Egy hete felébred éjszaka, és szoptatnom kell. Lehetne növekedési ugrás, de neki szinte "állandóan" az van, mert mindig két óránként kér enni napközben, éjszaka viszont alszik.
2010. jún. 1. 10:06
 1/7 anonim ***** válasza:
21%
Nekem a kétóránkénti evés sűrűnek tűnik! Lehetséges,hogy nem elég neki a tejed. Próbálj neki már délelőtt gyümölcsöt adni.
2010. jún. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam 5 hónaposan kezdte ezt, de rájöttem, hogy nem éhes, hanem beindult a fogzása. 2 hét után már látszódott, hogy hol jön neki :-)

Én is mindig megetettem, mert azt hittem, hogy éhes, aztán óránként 2 óránként mégis felkelt. Rájöttem, hogy egyáltalán nem azért kel, hanem a fogai miatt.

Addig ő is átaludta az éjszakákat.

Ajánlom a Viburcol kúpot. Nekünk nagyon bevált.

2010. jún. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azzal a részével egyetértek, hogy nem kellene 2 óránként ennie. Azzal nem, hogy adj neki gyümölcsöt, mert attól aztán nem fog aludni éjszaka. Az anyatejhez viszont tényleg úgy tűnik, hogy pótlásra lenne szükség, ebben az esetben tápszer/tejpép.
2010. jún. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk ilyen 4 hónapos korában volt. Az addigi jól bevált rendszer teljesen felborult, ő is mindig felébredt éjszaka, pedig korábban átaludta. Olyan is volt, hogy sűrűbben akart enni, vagy hogy napközben nyűgös volt, sokat ordított (azért írom így, mert szó szerint ordított, nem sírt). Tartott vagy 1,5-2 hétig és egyszer csak minden visszaállt a régi kerékvágásba. Őszintén szólva nem tudok rá magyarázatot találni. Nem mondom, hogy nálad is ez van, de nekem is mondták, hogy kevés lett a tejem, viszont most ugyanúgy szoptatom, mint azelőtt és 4 óránként eszik.
2010. jún. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Egyébként kínlódunk a szopizással is. Nekem még mindig fájdalmas, neki meg akkor ezek szerint kevés. A védőnő nem engedi a pótlást, mert azt mondják, hogy jó a tejem, ha ilyen szépen fejlődik. 7,5 kg és 66 cm a gyermek.

Őrület! :-((

A tejpépet szívesen adnám, de fel sem ajánlották, hogy azt is lehet..

2010. jún. 1. 16:07
 6/7 anonim ***** válasza:
Bimbóvédővel próbáltál szoptatni? Avent nagyon jó. Ha neked fáj, akkor szopizás közben valószínűleg stresszelsz, kényelmetlen, kellemetlen, ezt pedig érezheti a babád ám! Tényleg szépen fejlődik, az okés, de azért ha az egész álló nap csak egy szoptatásból áll, az sem megoldás...
2010. jún. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
3 hónapig szoptattam bimbóvédővel, aztán egyszer csak nem nem fogadta el úgy, ás azóta sem. Próbálok nem stresszelni, de akkor is fáj..
2010. jún. 2. 10:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!