Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A baba ha átalussza az éjszaká...

A baba ha átalussza az éjszakát nem fog fogyni?

Figyelt kérdés
3 hónapos kisfiamat 2 hete tettük külön szobába, azóta sokkal jobban alszik, 6-7 óra körül kel fel enni. Előtte 2-szer kelt az éjjel. A védőnő azt mondta, hogy nem kel fel, mert nem vagyok ott, de ez nem jó, mert le fog fogyni. Hát így tényleg kimarad 2 étkezés. Nem baj?
2010. máj. 31. 19:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem baj, ha éhes lenne felébredne.Az enyémek 2-4 hetes koruktól átaludták az éjszakát.
2010. máj. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem baj, és nem fog fogyni, max egy kicsit lasabban hízni. Ha éhes lenne felébredne akkor is ha külön szobában alszik. Ne aggódj, lehet nappal majd bepótolja azt a mennyiséget amit éjjel kihagyott. Örülj neki, hogy jól tudtok aludni.
2010. máj. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam (nem túlzás) első perctől átaludta az éjszakát, ahogy hazajöttünk a kórházból. Mellettem aludt, mivel császárral született, nehéz lett volna felkelni éjszaka és egyébként is csak fekve tudtam szoptatni. Az első hónapban 10dkgot fogyott, 2950gr-mal született, 2900gr volt, amivel hazaengedtek és 1 hónap után 2800gr volt. Nekem pedig épp azzal magyarázták a fogyást, hogy mellettem aludt és neki biztonságot nyújtottam, ezért nem ébredt fel. Ő egyáltalán nem jelzett, ha éhes volt, simán 6-7 órát is ellett volna, ha nem etetem (egyszer kipróbáltuk, 5 órát nem etettem, de már én nem bírtam, mert ömlött a tejem, és meg sem kottyant neki, pedig még csak 1 hetes volt, nem volt sárga, meg semmi, egyszerűen ő ilyen éhezős típus).

Egyébként, mikor már rájöttem erre, hogy ő nem jelez ha éhes, akkor 2 óránként etettem, utána már beállt arra, hogy éjjel nincs evés, nappal meg sűrűn.

De szerintem 3 hónaposan már egyáltalán nem gond, ha átalussza az éjszakát. Majd a következő havi mérésen meglátod, hogy rendesen hízik-e. De szerintem nappal bepótolja. :D

2010. máj. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

az én kislányom most bő 4 hónapos, kb. 1,5 hónapja teljesen átalussza az éjszakát.

nekünk azt mondta a védőnő, hogyha eléri 3 kg-ot, akkor már ne keltsük fel, majd felébred, ha éhes (2850-nel született, ami lement 2620-ra). az elején még 4 óra magasságában felébredt, de csak pár hétig.


viszont baromi sokat bír enni, egy-egy etetés alkalmával a 250ml el szokott fogyni (napi 4 etetés 8-12-16-20 órakor).

2010. máj. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

A Kisfiam két hónapos kora óta alussza át az éjszakát,és a következő hónapban 1150 grammot hízott.Tehát nálunk nem volt összefüggés.Bepótolta nappal, két óránként evett, hat hónapos koráig anyatejes volt.4430 grammot hízott hat hónapos koráig,ez átlagban 740 gramm havonta.

2010. máj. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Okos védőnőd van, nem mondom...

Mindenki örül annak, ha a baba végigalussza az éjjelt, és nem csak anya, de a dokik, védőnők is dícsérni szokták.

Ez nem két étkezéssel kevesebb, hanem kettővel több volt eddig.

Lányom is három hós lesz pár nap mulva, de már rég végigalussza az éjjelt 20-tól reggel 6-ig, van hogy 8-ig, és szépen gyarapszik.

Szóval örülj neki, amíg nincs gond a súlyával, vagy nem kevés a pisije.

2010. máj. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem semmi egy védőnő! Jó nagy hülyeséget mondott! Dehogy fog fogyni. Az én babám is 5 hete kora óta átalussza az éjjelt de nem fogyott.Sőt volt hónap h 1kg-ot hízott!!ÉS csak napi 4-5ször evett /eszik is mai napig!Már 10 hós.
2010. máj. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hát, igen ez a nő nagyon pártolja az együtt alvást, teljesen kiakadt, amikor mondtam, hogy külön szobába tettük. Szerinte még nagyon kicsi hozzá. Egyébként 6400 gr és 66 cm a baba. Nem kövér, nem sovány. De elég keveset eszik, van, hogy csak 70 gr-ot, bár nem mérem mindig. Mindenesetre reggelre majd szétdurrannak a melleim, és azt az első két étkezésre teljesen üresre kiszívja.
2010. máj. 31. 21:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!