Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnék baba mellett...

Hogyan tudnék baba mellett fogyni?

Figyelt kérdés
Maradt rajtam 20kiló. A babika 8hetes és nem megy le a szopi által rólam semmi. Mit egyek, mit tegyek ahhoz, hogy fogyjak picit, mert már nagyon nagyon fáj a hátam, néha ezért le is kell őt raknom. Nem esztétikai a problémám, hanem egészségügyi! Szeretném, h ne szakadjon le a hátam, derim és a tejecske is megmaradjon, de pld ha este 6után nem eszem kevesebb lett a tej, ha meg nem ettem szénhidrátot, csak keveset, akkor is. Van 5letetek?
2008. júl. 25. 08:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg, hogy legalább 5x eszel, de nagyon keveset.Én terhesen étkeztem így, és csak 5kg-t híztam, szülés után kevesebbel jöttem haza mint mielött terhes lettem. Az első gyerkőccel 13 kg-t híztam, azt 3 év alatt tudtam leadni. Szerintem hülyeség, hogy nem kell enni szoptatás alatt mert elég ha megfelelő mennyiségű folyadékot viszel be, hát abból nem semmi, ez az én véleményem. Enni kell (mértékkel)+sok folyadék, így igen!

3 hós baba anyukája

2008. júl. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

3 hete szültem és "sajnos" nekem meg az a gondom hogy a terhesség alatt felszedet 11 kiló is lement és még minusz 2 kilónál tartok. Nagyon sok időmet elveszi a pici mert még mindig sárga és igy sokat kell szoptatni hogy a bilirubin kiürüljön a szervezetéből. Van úgy hogy enni sincs időm és kb. délután 3-kor veszem észre hogy még nem is reggeliztem. Aztán 2 óránként etetés és óránként fejés mert most szerencsére újra sok a tejem. Én úgy vettem észre hogy a sok szoptatás és tejfejés húzott le engem ennyire. Attól félek hogy még mindig nincs vége és további kilók fognak lemenni rólam.

Csak annyit tudok mondani hogy próbálj meg minél többször szoptatni és azt a keveset is ami bent marad fejd le hogy jobban és gyorsabban termelődjön a tej, igy a babának is lesz mit enni és te is hamarabb szabadulsz meg a felesleges kilóktól.

Egyébként a hátam nekem is nagyon oda van, már masszőrt kellett hivatni mert becsipődött egy ideg.


Üdv: 3 hetes baba anyukája

2008. júl. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Ne idegeskedj! A hátad fájhat a rossz testtartástól is, ahogy szopizik a kicsi. Nekem ugyan ez volt a gond, aztán kispárnákon tettem az ölembe a kicsilányt,minél közelebb hozzám, igy hátra tudtam dölni a fotelba és nem fáj a hátam. A kilókkal nem küszködöd, de szerintem lassan, észrevétlenül majd az is lemegy a testedről. A tejcsi estére nekem is elég kevés, de alvás előtt (este 9 -10 körül) kiüriti mindkét cicim és reggelig tud aludni.

Üdv. 4,5 hós picilány anyukája

2008. júl. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igyál sokat, legalább 3 litert, és mozogj valamit. Elég, ha mikor alszik, fél órát mozogsz, akár egy taposógép, akár egy aerobic kazetta otthon, de mozogj. Enni kell a tej miatt, és igen nehéz, hogy mit, mert ami "fogyasztana" azt nem lehet a szelek miatt (nekem is ez a gondom, székrekedéses vagyok, de nem ehetek gyümit, főzeléket, rostosat, mert ugye fúj. A krumplitól rizstől meg tésztától meg egyre inkább szorulásom van)

A folyadékbevitel fontos, segít lebontani a zsírt.

Sétálljatok nagyokat, az is mozgás (na meg a szeretkezés:-)

2008. júl. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!