Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos kortól tudják...

Hány hónapos kortól tudják tudatosan utánozni a babák a kézmozdulatokat?

Figyelt kérdés

Lányom 6,5 hónapos. Egyszerüen nem tudom felfogni, de mikor játszunk, vagy mamával játszik, vagy bárki mással, utánozza a diótörést, a tapsolást, és az integetést. Néz ránk vigyorogva, és amikor mutatjuk neki hogy 'Töröm-töröm a diót'(két ököl összeütése), akkor egyszer összecsapja a két kis kezét. A tapsolást ugyanígy. Ha integetünk neki, akkor pedig lengeti a karját.

Már ilyen hamar tudnak ilyesmit csinálni, vagy esetleg ez nem tudatos nála? Mindegy mikor csinálom neki, reggel délben vagy este, vagy itthon vagy bárhol, mindig csak akkor csinálja ezeket.


2010. máj. 31. 11:43
 1/4 anonim ***** válasza:
nagyon ügyi babád van :) A kézmozdulataikat tudják ilyenkor már kontrollálni.
2010. máj. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod.

Annyira féltem, hogy majd azonnal lehurrognak, hogy 'Na itt van megint egy szuperbaba anyukája'. Tényleg nem fényezem a babámat, de ezeket csinálja, és nekem ez annyira hihetetlen. De ugyanakkor biztos vagyok benne, hogy ez átlagos dolog. Csak számomra kicsit hihetetlen, hogy iennyire gyorsan (fel)nő és fejlődik egyetlen gyermekem.

2010. máj. 31. 12:06
 3/4 anonim ***** válasza:

Na majd lesz még hihetetlenebb, amikor kezd kúszni, mászni, felül, netán feláll... :) Mindezt mondjuk 2 hét leforgása alatt. (az én kislányomnál így volt, bár már 8 hónapos volt, és én már agonizáltam a környezetemnek, hogy az én gyerekem semmit nem csinál)

Én is csak ámultam és bámultam, amikor elkezdett utánozni minket, tapsolás, integetés stb. (Ő is kb 6 hónapos volt) Hihetetlen gyorsan tanulnak! Azt nem tudom, hogy tudatos-e már náluk, de biztos látják rajtunk hogy el vagyunk ájulva a produkciótól, és örülnek, hogy örülünk, így annál inkább csinálják.

Szóval csak élvezd nyugodtan minden mozdulatát, hogy ilyen kis ügyes, és figyeld, hogy napról napra többet tud majd!

Minden jót Nektek!

2010. máj. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!Tényleg ügyes a babád.Az én lánykám most tölti a 8. hónapját és nálunk 1 hete tapsikol és 3 hete mondja ha kérdezem tőle mit mond az autó-mondja:brümm-brümmm.Persze az előttem szólónak igaza van akkor fogsz csak igazán meglepődni, mikor 1hónap leforgása alatt 1 héten-négykézlábra áll,2.héten-felül,3.héten-el kezd mászni,4.-héten felhúzza magát állásba.Ez történt nálunk a 7. hónapban.Persze akkor még a többiről nem beszélve.Elfelejtettem írni,hogy elkezdte mondogatni ba-ba

ma-ma,de-de,ge-ge.

Nagyon ügyesen fejlődik a babád!Gratula4Várd a következő csodát!: )

2010. máj. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!