Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elkezdenétek a kóstoltatást?...

Edus83 kérdése:

Elkezdenétek a kóstoltatást? Lányom 4hós múlt pár napja, és mikor eszünk előtte, látom, hogy érdekli, és nyammog. CSak anyatejet kap.

Figyelt kérdés
2010. máj. 31. 11:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha van tejed, akkor én még nem kezdeném el nála a kóstoltatást, esetleg majd 6 hós kora körül.
2010. máj. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én még várnék. Az anyatejes baba gyomra még nincs felkészülve a szilárd táplálékra. Persze, a te dolgod, de hidd el, az anyatejnél nincs jobb egy kisbaba számára... Ha van tejed, még bőven ráérsz bármi mással is kínálni, olyat ehet még az elkövetkező 90 évben eleget, anyatejet meg csak most...
2010. máj. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
hál istennek rengeteg tejcsim van:))
2010. máj. 31. 11:33
 4/9 anonim ***** válasza:
én nagyon piciket megpróbálnék adni. Nekem 6 hós múlt a lányom, mikor kóstoltatni kezdtem, és akkorra már nem érdekelte, úgyhogy egy évesen is (8 hós volt, mikor elment a tejem) kb csak tápszert evett. Én a másodiknál 4 hósan tuti, hogy elkezdem a kóstoltatást
2010. máj. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Na igen, ez jó kérdés. Babája válogatja. Mi hamar kezdtük, mert tápszeres volt javarészt a kisfiam.

Sokan azt vallják (köztük én is), hogy az anyatejes babának 6 hónapos koráig nincs másra szüksége. De az is tény, hogy nagyon sok babánál, akinél megvárják a 6 hónapos kort a kóstoltatás elkezdésével, nagyon nehezen fogad el bármit az anyatejen kívül.

Én a helyedben a köztes megoldásnál maradnék, 5 hónaposan már elkezdeném. Az nincs túl korán, sem túl későn.

2010. máj. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát ez a baba hajlandóságán is múlik. Én lehet megpróbálnék neki kis almát-barackot banánt, nem azért hogy kiváltsa a teljes kajálást hanem csak hogy szokja a kanalazást. Én a fiammal hajszálra kivártam a 6 hót, és nem tudom ezért e de rendesen küzdöttünk, hetekig fogalma se volt mire való a kanál alig evett meg belőle pár kanálkával szóval nagyon lassan haladtunk és vérszegény is lett.

A lányom olyan mint amit írsz, nézi a kaját, cuppog nyammog:)) 5 hósan kezdtem kóstoltani most 6 hónapos múlt egy kajára már megeszik egy 150 -160 gramm körül és utána már csak kicsit cicizik. A többi evés csak cici természetesen, de nekem nagy megkönnyebbülés hogy nem lesz vele gond mint a fiammal volt.

2010. máj. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon gondolkodom adok neki kicsi almát,hát úgy látom kívánja a kaját,ha elfogadja örülök neki,ha nem hát várok:)),de olyan cuki,ahogy cuppog:))
2010. máj. 31. 12:20
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom 4,5 hós és anyatejes. Ő is kinézi a szánkból a kaját. Én egyébként 2 hete adok neki őszilevet meg őszibarack pépet, persze mindig csak keveset, hogy ne menjen a szopizás rovására. Imádja mindkettőt az első perctől fogva. A kanálból meg úgy eszik ahogy az elő van írva. Nem látom, hogy bármi baja lenne amiatt, hogy már kapja ezeket. Egyébként én azért is adom, hogy hátha segít a kakálásban, mert csak ritkán tud.
2010. máj. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

a fiam 3 éves, ő csak 6 hónaposan kezdett kóstolgatni, és sajnos sokáig csak kóstolgatott, nagyon nehezen tudtam kiváltani egy szopit nála

a lányom most 4 hós, amint megjelennek az első hazai gyümölcsök azonnal elkezdem a kóstoltatást, de szopi kiváltását csak 7 hós kora után kezdem. naponta ellenőrzöm a meggyet, elég édes már - mert mi bizony ezzel fogunk kezdeni, aztán jöhetnek a barackok, répa és almák

2010. máj. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!