Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos múlt a babám,...

5 hónapos múlt a babám, elkezdtem a kóstoltatást. Sokan azt írják, hogy tízóraira vagy ebédre kell adni. Hogy oldjátok ezt meg?

Figyelt kérdés
Napi 5-ször szopizik, reggel 6.30-7 körül eszik először, aztán 11 körül, 14 körül, 17-kor, és este 8.30-kor. De már kevesebb a tejem. Melyik lenne a tízórai, és melyik az ebéd, ha kb. ugyanolyan időközönként eszik? Én a 11-es etetés előtt adtam neki eddig almát (6 napig), aztán körtét (3 napig). Ezután megpróbáljuk az őszibarackot.
2010. jan. 8. 22:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Erre nincs szabály.Általában először a délelőtti evést,majd a délutánit szokták kiváltani,utána az ebédet.
2010. jan. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igazából 6 hónap elött nem is nagyon kell, de persze ennyire közel baja se lesz tőle és így az elején nincs szabály csak az a lényeg hogy a baba élvezze, ne eröltesd neki.
2010. jan. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát akkor nálatok a 11 körüli a tízórai és a 14 órási az ebéd. 17-kor uzsonna, fél 9-kor pedig vacsi. Szerintem először csak egy étekzéskor adj, úgy ahogy csinálod is. És ha már azt kiváltottátok akkor jöhet a köv. étkezés kiváltása is. Ez is egyéni, te melyiket akarod, lehet uzsonnára, de ebédre is.

Mi pl. először az ebéddel kezdtük, most már a délutáni is ki van váltva, eztán fogjuk majd csak a délelőttit. De nálunk azért is van így, mert a babáim hajnalban kelnek (5 körül) enni, utána még visszaalszanak és ha felkelnek már teljesen, akkor nem akartam rögtön ezzel kezdeni. Nekem azt mondta az orvos, hogy úgy 7-8 hónapos korig jussunk el odáig, hogy reggel meg este legyen már csak tápszer.

2010. jan. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!