Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van valaki aki korán (1 év...

Van valaki aki korán (1 év körül) kezdte a bilire ültetést? Tapasztalatokra lennék kíváncsi ezzel kapcsolatban

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy érdemes már egész korán elkezdeni a szoktatást, ha a baba kiszámítható időpontokban végzi a dolgát, úgy hogy ráültetjük a bilire, és ez is a napirend része lesz. Volt valaki aki kipróbálta? Bevált? Előre is köszönöm!
2010. máj. 30. 19:40
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ mindenkinek! Tisztában vagyok vele, hogy még korai a szobatisztaságról beszélni, ezért is inkább csak bilire ültetésnek nevezem. Én azokkal értek egyet, akik szerint érdemes elkezdeni, legalább szokja, gyakorolja a bilizést. Természetesen erőltetni én sem akarok semmit, csak próbálkozni, aztán lesz ami lesz! köszi még egyszer mindenkinek!
2010. máj. 31. 09:16
 12/15 A kérdező kommentje:
Nagyon kérek mindenkit, hogy ne pontozgassa le a válaszokat! Számomra mindegyik hasznos volt és köszönöm is mindenkinek, hogy vette a fáradságot hogy írjon.
2010. máj. 31. 15:35
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem is alig egy éves volt a lányom, amikor bilire ültettem. Bevallom őszintén, mivel teljesen egyetértek a gyerekpszichológusok véleményével, egyáltalán nem állt szándékomban biliztetni. Csakhogy leánykánk folyton bejárt utánunk a wc-re, amit mindig engedtünk is neki, hiszen nem akarjuk, hogy tabuként kezelje - az élet természetes része ez is. Akkor vettem neki egy bilit (száz ft-os boltban a legegyszerűbb, hagyományosat) hogy ha akar, ráül. Akart! Olyannyira, hogy hamarosan maga szólt, hogy menjünk. Odáig jutottunk, hogy másfél évesen gyakran még idegen helyen is szólt, hogy bili. 22 hós, vannak napok, amikor csak kis bugyi van rajta, mégsincs baleset, máskor napi több is. Közel sem szobatiszta, de szívesen bilizik. Nem is csinálok abszolúte kabinetkérdést a dologból. Ismeri a bilit, beszélni tud, tehát képes szólni, ha valamit szeretne. Amikor úgy érzi, szobatisztává fog válni, addig pedig élvezem a pelenkás babapopsit, mert szerintem imádnivaló. :-)
2010. jún. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem vitázni, vagy kötekedni akarok.Nekem roppant fura és korai pl. 5 hónapos gyereket már biliztetni.Nem is látom értelmét.Fiam 9 hónapos, de eszembe sem jut Őt bilire tenni, és nincs is óramű pontosság a kakilásainál, teljesen eltérő időközönként van neki.

Én majd jövő nyáron tervezem, mikor másfél éves lesz, előtte nem.A nyár a legjobb erre, kint szabadon.De ki hogy.

2010. jún. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Igen, elsőre furi, ilyen korán biliztetni kezdeni, de miután belegondol az ember, végülis nem hülyeség szerintem. Ha már tud ülni a csöppség és ottmarad a bilin, akkor miért ne? Legalább hamarabb megszokja. Mondjuk 5 hósan még nekem se jutott eszembe, mert egyrészt akkor még nem is ült, másrészt, egész nap bömbölt, örültem, ha egyáltalán volt két perc amíg nem sírt, nem lett volna energiám ilyesmivel foglalkozni. De ha valaki meg tudja tenni, akkor szerintem az tök jó! Ártani biztos nem árt a babának, maximum nem lesz eredménye.
2010. jún. 1. 20:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!