Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van valaki aki korán (1 év...

Van valaki aki korán (1 év körül) kezdte a bilire ültetést? Tapasztalatokra lennék kíváncsi ezzel kapcsolatban

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy érdemes már egész korán elkezdeni a szoktatást, ha a baba kiszámítható időpontokban végzi a dolgát, úgy hogy ráültetjük a bilire, és ez is a napirend része lesz. Volt valaki aki kipróbálta? Bevált? Előre is köszönöm!
2010. máj. 30. 19:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%
szia. éppen most kezdtem el én is. 13 hónapos kisfiú. kb. ugyanakkor végzi a dolgát és jól érzékelhetően megáll és arra figyel, hogy kakil. még nem érti pontosan, hogy miért kell a bili. 13 napja kezdtük, 2 alkalommal siker, 1 alkalommal csúfos baleset. utána nem érdekli a termés, nem piszkálja. szerintem vágjál bele. nem érts félre, nem sokat olvastam ennek a hátteréről, nem tudom hogy most mi a mondás, hogyan jó. de mivel a fiam nagyon odafigyelt arra, hogy kakil, gondoltam csak jobb ennek, helyet és teret adni.
2010. máj. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi! Akkor teszed a bilire amikor látod, hogy kakilni fog, vagy úgy, hogy tudod mikor szokott és előre már odaülteted? Ott marad a bilin?
2010. máj. 30. 20:10
 3/15 anonim ***** válasza:
71%
Szia! Én nagyon korán kezdtem!! 5hósan már ült és akkor tettem bilire elsőnek azóta is bilizik szépen! Most 10hós lesz.Persze van belusba is kaki pisi mert ugye szólni nem tud.De 90%ban bilibe megy mert tudom h minden kaja után kakil szinte! SOHA nem sír h bilire ül inkább olyan édesen örül mikor bele kakil pisil.Ja és jó párszor már volt már h reggel száraz volt a pelusa.Megetettem és csak utána ült bilire és akkor rengeteget pisil és kakil is:)!
2010. máj. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
63%
Mekkora királyok vagytok! Eszembe se jutott volna ilyen korán a bilire ültetés. Soha nem hallottam róla, de ki fogom próbálni. Én is tudom, hogy kb. mikor kakil. Holnap veszek is egy bilit :)
2010. máj. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
38%

Amúgy a neten azt olvasni h hátrány a korai bilizés de ez marhaság! A dokim és a védőnő is mondta ügyes vagyok.Sőt a dokinő még korábban ültette bilire a gyerekét mint én!

Utsó elötti vok /5hósan biliztettem már a babám:) /

2010. máj. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a lányaim szeptemberben mennek bölcsibe, beszélgettem a dajkával és ez is szóba került. Azt mondta, hogy nagyon nem ajánlja, bőven ráér majd 2-2,5 éves korukban, mert akkora lesznek érettek hozzá, hogy értsék is, mi miért történik. Amúgy meg nem tudom, hogy jobb, csak leírtam, hogy nekem mit mondott.
2010. máj. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Off: én azt olvastam egy csecsemőgondozási szakkönyvben, hogy teljesen mindegy, ki mikor kezdi el a biliztetést, a gyerkőc csak akkor lesz igazán szobatiszta, ha ő is megérett rá. Pl. lehet, hogy elkezditek 8-9-10 stb. hónaposan, de ugyanúgy csak 2,5 éves korára lesz igazán szobatiszta, mint aki 2 évesen kezdi el. Az előbbinek lehet, hogy 1,5 év kell, az utóbbinak meg már elég pár hónap is, mert érettebb hozzá.

Ez csak egy sarkított példa volt.

Én úgy tudom, nyáron érdemes elkezdeni, mert akkor nincs annyi ruha. A fiam jövő nyáron lesz 1,5 éves, majd akkor kezdjük, meglátom hogy áll hozzá.

2010. máj. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
84%
Nekem 8 hónapos volt a fiam mikor elkezdtem biliztetni, minden tisztábatételnél ráültettem. Mikor kibontottam akkor pisilt le mindíg 90%-ban, így sietve ráültettem és bele is pisilt, de ez még nem volt tudatos. Mikor meg láttam, hogy kakilnia kell, tehát elkezdett nyomni, erölködni, gyorsan ráültettem és akkor a bilibe kakilt. 1 éves korától a kaka csak a bilibe ment. Ha kakilnia kellett akkor nyögött és már tudtam, hogy irány a bili mert kakilni fog és kakilt is szépen. Így 1 éves korától már nem volt kakis pelusunk. De minden tisztábatételkor továbbra is ráültettem. 20 hónapos kora óta meg szobatiszta, csak esti alváshoz adok még rá pelust, de általában az is száraz marad. Már tudtam, hogy érzi ha pisilnie kell, mert mikor fürödtük akkor felállt a vízben és nézte, hogy pisil bele. Most húsvétkor határoztam el, hogy na akkor most leszokunk a pelusról. (június végén jön a kistesó, addigra le akartam szoktatni, ne kelljen kettőt pelenkázni egyszerre) Nem adtam rá pelust és szépen elmagyaráztam neki, hogy most nincs pelus és ha érzi, hogy pisilni kell akkor szóljon, vagy menjen a szobájába a pilihez és húzza le a gatyót és üljön rá és pisiljen szépen. Első nap még át kellett öltöztetni egy párszor, másnap már csak egyszer és azóta meg minden megy szépen. Szóval nagyon ügyesen megtanulta, nem is gondotam, hogy ilyen könnyen fog menni.
2010. máj. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Bölcsődében vagyok gondozónő, és nagyon sok gyerekünk kerül be pelenkásan, és a bölcsis évei, hónapjai alatt lesz szobatiszta. Nem számít, hogy hány éves, lényeg, hogy érett legyen rá, érdekelje őt a bilizés. Ha rá akarjuk erőszakolni, azzal nagyon rosszat teszünk, állandó stresszben lesz attól, hogy arra figyel, hogy be ne pisiljen, kakiljon( és persze így azért is bepisil, bekakil) Én azt mondom bőven ráér szobatisztaságra szoktatni. Nem teszel rosszat azzal, ha vársz addig, amíg ő nem jelzi,hogy elég volt a pelusból.És hidd el, fogja!

2010. máj. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
84%

Gyermekpszihologus mondta: egy gyerek akkor tekinthető szobatisztának,ha szellemileg megérett, kontrollálni tudja a vizelet és székletürítést. Ez általában 2-3 éves koruk körül következik be.

Ha egy gyerek 1 éves kora körül képes bilizni,azt idomításnak nevezte az orvos,kihangsúlyozva,hogy ez semmiképp nem szobatisztaság.

Elnézést a megfogalmazásért,szo szerint idéztem.

Érdemes elgondolkodni rajta.

2010. máj. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!