Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Legzesfigyelöt vennel 5,5...

Legzesfigyelöt vennel 5,5 hónapos babadnak?

Figyelt kérdés
Nalunk az a helyzet, hogy a növeremeke volt kölcsönbe nalunk mert a nagylanyuk mar 3 eves volt mikor a mi kicsink megszületett. most viszont naluk is megvan a kicsi tegnapelött született meg es meg nem kertek a legzesfigyelöjüket, de ma visszaadom, termeszetesen az övüke. Az en fiam 5,5 honapos meg sosem riasztott be nala, egyszer balhezott, mikor apa porszivozott, de a gyerek bent sem volt. Velünk alszik a kicsi, csak a delutani alvasok miatt voltam nyugodtabb, hogy figyeli az almat. Nem ket forint egy ilyen berendezes es lenne hova tennünk a penzt, de a babam mindent meger, ha van ertelme megvenni. Baratnöm szerint fel eves korig van veszelyben a baba, utana mar nemvaloszinü, hogy elöfordulhat, hogy nem vesz levegöt. szerintetek?
2010. máj. 30. 12:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%

Azt mondják a szakértők, hogy 7-8 hónapos korban is viszonylag sok a bölcsőhalál előfordulási aránya. Egyébként szomszédomék ismerősééknél 6 hónaposan döntött úgy a pici, hogy nem vesz többet levegőt. Nem volt légzésfigyelőjük, sajnos meghalt a pici.

Én a helyedben inkább bérelnék, az nem olyan megterhelő anyagilag, mint venni egyet. De nekem nagyon megnyugtató, hogy van, és egy éves koráig biztosan fogjuk is használni.

2010. máj. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%

Nekünk nem volt és rengeteg embernek sem és mégis életben van a baba.

Az az igazság bár tudom sokaknak nem tetszik, hogy a SIDS ellen egyáltalán nem jó (csecsemőhalál) hiszen itt egy egészséges csecsemő hal meg hirtelen. Nyilván leáll a légzése, mert aki vesz levegőt az nem halott, de nem tudják a tudósok sem mi okozza magát a halált-ergo nyilvánvalónak tűnik, hogy nem légzésleállás vagy kimaradás. Mert akkor az lenne a neve is: légzésleállás miatti halál és nem ismeretlen okból bekövetkező, hirtelen csecsemőhalál.

Ha ilyen probléma felmerült volna, hogy lehet légzésleállása-kimaradása a babának, akkor az már kiderült volna- mert vannak erre jelek, koraszülött, fiú, dohányos, drogos szülők stb.

Úgyhogy nyugodtan visszaadhatod szerintem meg nem is kell.

2010. máj. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
36%

Az a baba akkor is meghalt volna ha van légzésfigyelőjül, legalábbis védőnő és csecsemőorvos ismerősőm szerint, sőt az ezzel foglalkozó kutatóintézet vezetője szerint is. És szerintem nekik van már tapasztalatuk ebben. Nem akadályozza meg ezt a légzésfigyelő.

Két különböző szindrómáról van szó.

2010. máj. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
38%
Jól vágom, kedves 64%-os válaszoló, hogy te vagy az, aki már igen korán, 3,5 hónaposan adott a babájának tehéntejet? Ha igen, akkor bocsika, de nekem a te szavad, véleményed nem a meggyőző kategóriába tartozik.
2010. máj. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálunk is hasonló a helyzet, csak itt a párom unokatesójáéknak a légzésfigyelője volt. Visszakérték, mert egy ismerősüknek is lesz babájuk és oda szeretnék adni neki. A lányunk 7 hónaposan kapott új légzésfigyelőt. Angliából hozta a hugom. Én így nyugodtabban alszom, pedig mellettem van a kiságy. Egyébként én 1 éves koráig szeretném használni.

2010. máj. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
63%

Olvasd vissza nem én mondtam: hanem csecsemőorvos, védőnő, az ezzel a betegséggel foglalkozó centrum vezetője!!!!!

Igen hallgatok rájuk, mert gondolom a centrum vezetője látott már ilyet, a csecsemőorvosról is feltételezem, hogy több ilyen esettel találkozott mint én. Úgyhogy tudják mit beszélnek.

Egyébként köszönöm aggodalmadat gyermekeimért, de megnyugtathatlak NEM adtam nekik tehéntejet, mert a csecsemőorvos, védőnő azt mondta ne adjak. De ha mondják, hogy adjak sem adtam volna, mert nekem galaktóz anyagcsere zavarom volt, amit ugyan szűrtek náluk pát napos korukban és negatív lett, én azért laktózmentes termékeket adtam neki 1 éves koruk után.

És képzeld szoptattam őket kizárólag 6 hónapos korukig (persze így már kérdés minek adtam volna az anytej mellé tehéntejet) sőt szoptattam 22 hónapos korukig. És hat hónapos kor után a tanácsoknak megfelelő sorrendben vezettem be az ételeket kezdtük az almával és így tovább.

Most tovább nem folytatom, de ha van valami ami aggaszt a gyerekeim ellátásával, nevelésével kapcsolatban kérdezz bátran szívesen megosztom veled, nem bírnám ha emiatt nem tudnál nyugodtan aludni.


De nem volt légzésfigyelőnk, orrszívónk, mérlegünk, stb- mert ezeket feleslegesnek tartom. De persze mindenkinek a saját gyereke és a saját pénze. Most ha teszel a gyerek alá egy légzésfigyelőt azzal kárt nem teszel, úgyhogy nem értem az éles kirohanásodat. És mivel már 4 éves a gyerekem látod nem tettem kárt azzal hogy nem volt légzésfigyelőnk. Sőt anyám sem nekem mert én már 35 vagyok és nekem sem volt, most meg már nem fenyeget szerintem a hirtelen csecsemőhalál.

2010. máj. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Na aki azt mondja,hogy felesleges a légzésfigyelo,mert ugyis meghal a bab,hát oruljon,hogy nem volt olyanban része,hogy a gyerekét ugy találja a kiságyban ,hogy élet és halál kozott.Az enyémet már 4 -szer mentette meg a légzésfigyelo,2,5-an is kétszer,és 7-8honap kozott is.Volt olyan hogy komoly ujra élesztést kellett adnom,ki volt vizsgálva a fiunk ,egészséges,nincs rá magyarázat,de ha nincs a légzésfigyelo,már nem volna koztunk,de nem is részletezem tovább,mert aki nem élt át ilyent,az ugysem érti meg.

A kérdezonek,nem kell megvennetek bérelj,annyi más felesleges dolgot megveszunk a kicsiknek,ne pont ezen sporoljunk,le lehet pontozni

2010. máj. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért, az utolsótól szeretném kérdezni: Borzasztó lehetett, a babád egészségesen problémamentes terhesség és szülés után született, normál időben, normál súllyal?
2010. máj. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen,minden rendben volt,napra pontosan beindult a szulés ,természetes uton szultem,3470g és 50 cm volt,minden rendben volt nála,addig míg 2,5 hosan lenem állt a légzése,mint a rongybaba olyan volt,a mai napig,ha vissza gondolok,érzem a kezemben ot ugy .Ujra élesztettem,aznap este kétszer is ,mire bejutottunk a korházba,ott vizsgálták,de nem találtak semmit,még most is figyelik,de nem volt vele egy darabig semmi,míg 7 hosan ujra riaztott a gép,bár akkor már nemkellett ujra éleszteni,elég volt hogy megszolalt a gép,és felvettem.Szerintem tévesz riasztások nincsenek,vagy kihagy a baba légzése,vagy ritkán veszi,inkább megijedni,mint hogy baj legyen.Egyébként azota is minden oké vele,most már 9 hos,szépen eszik,ul,mászni most kezdett,feláll,lépeget is ,tehát minden rendbe vele,de mégis megtortént annak idején
2010. máj. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is van légzésfigyelőnk (igaz csak kölcsönbe), de ha vissza kéne adnunk, akkor is vennék egyet. Bár még soha nem riasztott be, de én is csak akkor vagyok nyugodt, ha be van kapcsolva. A bölcsőhalál egyébként állítólag 6 hónapig gyakoribb, de akár 1 éves korig is előfordulhat. Meg ettől függetlenül is, bármi lehet. Szóval szerintem érdemes beruháznod, ha már nem lesz szükséged rá, még mindig eladhatod. Ennyit megér.
2010. máj. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!