Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem árt e ha fogom a kezét a...

Nem árt e ha fogom a kezét a babámnak és úgy sétálgatunk? (magától még nem jár, csak kapaszkodva,9 és fél hós) ill. milyen első lépés cipőt vegyek?

Figyelt kérdés
2010. máj. 27. 22:35
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Mezítláb legyen sokat, az a legjobb a babáknak! Gondolom, sokat nem sétálgattok, de azért erőltetni nem kell!
2010. máj. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első lépeseket ne cipőben tegyétek meg, az a legjobb a mezítláb van.

Egész picit lehet csak így sétálgatni, napi pár percet és akkor is csak az egyik kezét fogva (az a jobb ha ő kapaszkodik csak beléd) , de alapvetően nem jó vezetgetni.

(gyógytornász)

2010. máj. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges vezetgetni! Mert ha megszokja, akkor majd mindig ezt akarja és görnyedhetsz vele egész nap. Ha pedig még nem kész rá a lába, hogy egyedül járjon, görbe is lehet. Amúgy így egyáltalán nem fog előbb járni, inkább később!

Engedd mászni, járni átlagosan 13 hósan szoktak.

2010. máj. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nekem nem probléma, ha görnyednem kell, mint ahogy írta itt valaki, fel sem merült bennem. Ha a kezemben van, rugja ki magát és nyújtja a kezét, hogy menjünk. Imád vezetve sétálni. Mit csináljak? Tényleg ártok vele? Soha nem gondoltam volna, hogy ezt nem szabad. Anyukám velünk (3 gyerek) ugyan ezt csinálta, és nem görbe a lábunk, és én már 8 hósan jártam.
2010. máj. 30. 22:35
 5/8 anonim ***** válasza:
Az is gond lesz, hogy nem fogja megtalálni a súlypontját és ha elkezd egyedül járni akkor a kezeit ugyanúgy felemelve fogja tartani, mintha vezetnék. Láttam már pár ilyen babát.
2010. máj. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekünk a babának csípő kötöttsége volt, és voltunk vissza kontrollon 9 hónaposan, most fog mászni, és azt mondták, hogy ne állítsuk, ne járassuk, mert még gyengék a csontjai, csak azt csinálja, amit magától is tud.
2010. máj. 31. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azt írja a kérdező, hogy már megy bútorok mellett, szóval elég erősek az izmai csontjai hozzá, csak ugye még nincs meg az egyensúly. Az enyémek is ebben a korszakban vannak, szinte szaladnak a bútorok mellett, néha megpróbálkoznak egyedül megállni, pár lépést tenni. De sokszor belénkkapaszkodnak és azt akarják vezessük őket. Élvezik, tetszik nekik. Nekünk is azt mondta a tornász, hogy ne (csak nagyon keveset max.) Nem is visszük túlzásba, és sokszor én is úgy csinálom, hogy inkább hagyom, hogy én is kapaszkodó legyek, nem tartom meg, egyensúlyozzanak csak ők. (inkább csak biztonságként vagyok ott). És sokszor egy kézzel vezetem őket. Én nem vettem első lépés cipőt. Most jön a nyár, jó idő lesz (remélem), minél többet mezítláb szeretném őket hagyni. (vagy van telitalpas csúszásgátlós zokni) Vettem kicsit nagyobb szandált, viszont nekünk most azzal van problémánk, hogy félnek a cipőtől és sírnak, ha csak közelítek vele.
2010. máj. 31. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, bútor mellett csalja magát rendesen, alig érem utol, tehát a lába már rég megerősödött, szinte egész nap álldogálna. Tehát amit írt 1-2 válaszoló, ránk nem érvényes, neki semmi baja nem volt soha a csípőjével, vagy bármivel, és már rég áll, jó pár hete pedig jár kapaszkodva. Én nem erőltetek semmit, minden az ő akarata és fejlődési üteme szerint zajlik. Szerintem már unja, ezért akar messzebbre jutni, és nyújtja a kezét, hogy menjünk. Van, hogy csak egyik kezemet fogja. Anyu volt itt 1 hétre, és sokat sétáltak így, ezért néztem utána, hogy helyes e. Hiába a sok ellen válasz, ezen az 1 héten írtó sokat fejlődött az egyensúly érzéke. Anyukám is ezt csinálta velünk, és szép, csinos lábam van, sportoló voltam. Tehát tudományosság ide vagy oda...anyáink sem olvastak nevelési tanácsokat, mégis szépen felnőttünk.:)
2010. máj. 31. 13:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!