Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babakeresztelő, keresztszülő...

Babakeresztelő, keresztszülő kérdés, ez így gáz?

Figyelt kérdés
Nemsokára szeretnénk keresztelőt a kislányunknak. Szeretném ha az én húgom lenne a keresztanya, férjem öccse pedig lenne a keresztapa. Mi ezt így is beszéltük meg. Hanem férjem kibökte, hogy mikor ezt a szülei meghallották, kijelentették, hogy ők nem hajlandóak közösködni, lehet dönteni! Ha ezt tényleg így akarjuk, ők beleszállni se fognak, pedig ellenkező esetben még állták is volna az egészet. Most biztos nem szó szerint idéztem, mert a férjem mondta el, mikor szóba hoztam, hogy mikor is legyen a keresztelő. De a lényegen nem változtat, véleményeket várnék. És az anyagi része rohadtul nem érdekel, a hozzáállással kapcsolatban kérnék véleményt. Szerintem elég gáz, hogy semmibe veszik az én családomat (és már nem először).
2017. szept. 8. 09:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem változtatnék a döntésen, meghívnám őket, ha így nem tetszik nem kell eljönni sem.
2017. szept. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem gáz. Nem értem ehhez mi köze a nagyszülőnek?

Én nem változtatnék. Megrendezném én a keresztelőt, meghívnám anyósékat aztán ha nem tetszik nem jönnek el.

2017. szept. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nagy tiszteletlenség a férjed szüleitől. Tartsatok ki az eredeti döntés mellett, a pénzt pedig tartsák meg. Egyébként ez rátok, a húgodra és a sógorodra tartozik, a nagyszülőknek nincs ebbe beleszólása.

Egyébként eredetileg nálunk is hasonló volt a terv és nem volt ellene senkinek kifogása...

2017. szept. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, semmiképp nem szeretnék a döntésemen változtatni, vagyis, hogy az én húgom legyen a keresztanya. Gondolom ez nagy "pofára esés" volt anyóséknál mikor meghallották. Feltételezem, abban a tudatban voltak, hogy ugye férjem öccse és az ő barátnője lesznek a keresztszülők. (Lehet régebben így is volt divat, hogy ugye egy pár legyen). Viszont mivel nem is tervezünk 2. gyereket, én mindenképp az én húgomat szeretném.
2017. szept. 8. 09:55
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
Ha jól értem anyósodék nem engedik hogy a fiuk legyen a keresztapa, ha a te húgod a keresztanya? A férjed öccse mit szól ehhez? Ha neki nincs gondja ezzel a felállással nem vâltoztatnék, ha így nem jönnek el anyôsék az legyen az ö gondjuk, gondolom a lányod még úgyis elég kicsi ahhoz hogy ez ne tünjön fel neki. Ha viszont a férjed öccsének se tetszik így, akkor nyilván mást vàlasztanék keresztapának, de ugyanúgy meghívnám öket is.
2017. szept. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Mivel a férjemnek ezt az anyja mondta, így ő maga se tudja, hogy most akkor csak az ő szülei problémáznak, vagy hirtelen az öccsének is problémás lett ez a felállás (tegnap esti az infó). Ezt majd át fogják beszélni. De azért én nem kicsit akadtam ki...
2017. szept. 8. 10:00
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Férjed testvére mit szól ehhez? Neki jó úgy, hogy testvéreddel lesznek keresztszülők? Én mindenképp kitartanék az eredeti elképzelés mellett. A nagyszülőknek ebbe nincs is beleszólása. Ne hagyd, hogy zsaroljanak. Amúgy egy keresztelő nem kerül sokba és normális esetben nem a nagyzolásról szól.
2017. szept. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk meg a férjem mamája akadt ki, hogy nem akarjuk megkeresztelni a gyerekünket.

Felajánlott egy 6 számjegyű összeget, hogy azt megkapjuk, ha megkereszteljük...

Férjem elbeszélgetett akkor a mamájával. Azóta már 4,5 éves a fiunk, és mindenki elfogadta, hogy nincs megkeresztelve (szerencsére anyósék úgy voltak vele, hogy nekik mindegy).


Ezzel csak azt mondom, legyen úgy, ahogy TI ketten akarjátok/elterveztétek. A többiek meg majd alkalmazkodnak...

2017. szept. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez nagyon gáz a férjed családja részéről.

Jól teszitek, hogy nem változtattok a döntéseteken.

Anyósodék meg ne menjenek el, ha nem akarnak. Vagy kérdezd meg, hogy miből gondolják, hogy meg lesznek egyáltalán hívva (ilyen hozzáállással)?

Ne hagyjátok magatokat zsarolni.

2017. szept. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
74%

Miért nem akarják?

A keresztszülő feladata, hogy a szülőket segítse a gyerek keresztény nevelésében. Erre alkalmas keresztszülőt kell választani, aki mondjuk nem árt, ha ismeri a kereszténységet.

Ha csak azzal van a bajuk, hogy a másik oldalról is lesz keresztszülő, az pont nem az ő dolguk.

2017. szept. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!