Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kezdő "szakácsnők"! Hogy...

Kezdő "szakácsnők"! Hogy oldjátok meg, hogy mindig legyen főzött étel az asztalon és a babátokat se hanyagoljátok el?

Figyelt kérdés
Szegénykémet nem szeretem betenni a járókába fél óránál több időre :-(
2010. máj. 26. 10:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Akkor tedd játszószőnyegre, rakjál le neki játékokat, vagy adjál neki új fakanalat, amit rághat, vagy bármi.

Mennyi idős?


Nekem már "könnyű" a dolgom, mert 15 hónapos kislányom "eltesz-vesz" körülöttem, amíg főzök.

Persze kicsit lassabban haladok így, mert rá is figyelek (állandóan rosszcsontkodik), de megoldható.


Tedd járókába a konyhába, hogy lásson téged, meglátod, ellesz.

2010. máj. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én már az első gyereknél profivá váltam az ebéd 20 perc alatti témában. Főként párolt zöldségeket készítek köretnek, ezt ugye nem nagyon kell nézni, párolódik magától, a húsokat pedig a sütőben sütöm. Időnként megfordítom, meglocsolom, stb. De nálunk pl. nagyon szeretik az "összedobálós" ebédeket is. Jénaiba megy pl. hagyma, baconszalonna, burgonya, hús, be a sütőbe, és egy óra múlva kész. De ugyanígy működik a paradicsom, paprika, hús, hagyma be a sütőbe.. De a levesekkel ugyanez a helyzet. A húslevest fél óra alatt összekészíted, és az szépen megfő magától, néha kell csak ránézni.
2010. máj. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bár babám remekül elvan a járókában, mi mégis rendeljük az ételt. Azt tervezem, h amikor már nem kell neki külön főzni, akkor újból beállok a tűzhely mögé. Nekem, bevallom, nincs erőm se kedvem kétfelé főzni. Inkább babámmal töltöm az időt. Férjemmel egyébként sem vagyunk vmi nagyétkűek, úgyhogy egy adag étel is elég kettőnknek (napi hatszázból pedig nem is tudnék levest meg másodikat kihozni)
2010. máj. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

helló!3

gyermekem férjem és apósom várja mindennap az ebédet.Én vagy korán reggel vagy este főzök,van hogy 2-3 napra is ha tudok.a legkisebb 4 hós,naponta 3x alszik,van hogy akkor főzök,de ugye mellette mást is kell csinálnom:)kert háztartás stb.igyekszem ugy főzni hogy pl. pörkölt és egyik nap tészta másik nap főzelék,vagy húsleves-főtt husi-szósz,meg egy másik féle második fogás.Aznap mást nem csinálok csak főzök,másnap kimosok igy osztom be.

2010. máj. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!