Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam ma kapta a 18 hós...

Kisfiam ma kapta a 18 hós oltást. Végigüvöltötte az egészet. Más baba is ennyire fél?

Figyelt kérdés
Első pillanattól fogva, ahogy beléptünk, csimpaszkodott belém és ordított. Alig tudtam levetkőztetni, a doki alig tudta megvizsgálni... iszonyatosan félt, volt, hogy nem sírt, csak hörgött és leírhatatlan félelem volt a szemében... Nekem borzasztó volt... A doki se nem kedves, se nem mogorva, átlagos. Semmi durva nem érte eddig orvosi rendelőben, persze félt és sírt a szuriknál, de ez most borzasztó volt... Igaz, most kezd anyás lenni és bizalmatlan az idegenekkel szemben, de egyébként mosolygós barátságos kisfiú. Normális ez?
2010. máj. 25. 19:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk a 15 hós volt a legdurvább, de a 18 hós sem volt kutya! Gyomorideggel mentem sokszor, mert a mérlegelésnél kezdődött mindig a katasztrófa... Aztán kaptunk egy nem kötelező oltást vállba, 2 héttel a másfél éves után, ott az ölembe ülhetett, és megbeszéltük, hogy ügyes lesz, és nem fog fájni. Képzeld, csak kicsit hüppögött, de nem ordított. (Hozzáteszem, a 15 hós oltáson 4-en fogtuk le. És azóta (l ne kiabáljam, mert most megyünk majd kétéves státuszra), ha beteg volt mindig nagyon ügyesen és bátran viselkedett, de ahogy eddig is, nagyon sokat beszélgetünk, és pl. játszottunk orvosost is, hogy ne legyen olyan idegen legközelebb a helyzet!

Ne aggódj, ahogy okosodik javul majd a helyzet! :-)

2010. máj. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam a 15 hónapos oltáskor már akkor ordított mikor meglátta az orvost, pedig akkor az még hozzá sem ért... gondolhatod hogy sírt mikor megkapta a szurit.

Kész katasztrófa.

2010. máj. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Vegyél neki doktoros készletet!

Nálunk is agyrém volt kb 1 éves korától, de aztán vettem egy ilyet, otthon játszunk vele, beszélgetünk az orvosról, megvizsgáljuk a kedvenc plüssöket. Azóta imádja az orvosi vizsgálatot :) Szegény orvost jól feltartjuk, mert a gyereknek muszáj őt is megvizsgálnia :)

2010. máj. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az én 18 hós babám is ordít, ha már a fehér köpenyt meglátja. Szokott velem jönni terhesvizsgálatokra, azokat is végigsírja, pedig ott hozzá se nyúlnak :(

Sajnos rossz emlékek az oltások miatt :(

2010. máj. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!!!


Az orvososdi játék jó ötlet, érdekes, eddig eszembe sem jutott, hogy játszunk ilyesmit.

2010. máj. 25. 21:54
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem egyik baba sem örül,ha kényszerítik,hogy ne mozogjon

nálunk legalábbis az a szokás,hogy én állok a fejénél,fel kell húznom a feje fölé a kezeit és ott lefognom,a védőnő pedig a lábait,ez nem túl kényelmes testhelyzet nekik:(

2010. máj. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!