Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 éves kisfiam nem szeretne...

5 éves kisfiam nem szeretne élni, mit csináljak vele? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
5 éves kisfiam mindig megpróbálom rosszat csinálni. Ha vasalok leakarja húzni vagy hozzá akar nyúlni, játszótéren mindenhonnan le akar ugrani. Miért? Tanácsok?
2010. máj. 24. 19:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Volt erről egy francia film, abba tényleg öngyilkos akart lenni a baba. De a gyerek nem nem akar élni...Egyszerűen kíváncsi is kész. Szerintem.
2010. máj. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

Nézted a "Pelenkás bajkeverő" c. filmet?

:D


Ez nem azt jelenti hogy megakar halni, csak rosszalkodik, eleven...

Szerintem a legtöbb gyerek ilyen, a másfél éves unkaöcsém pl. felmászott a háztetőre, onnan meg a disznók közé le, ne kérdezd nem tudom hogy csinálta, de biztos nem meghalni akart csak ment az orra után.

a te fiad sem akar meghalni, gondolom szeretetben él, akkor meg minek.

ez butaság!

2010. máj. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

Mert nem tanítottad meg arra,hogy nem csinálhat mindig azt,amit akar. 5 évesen már kellene értenie azt a szót,hogy NEM SZABAD!

Légy vele következetes,ne engedd,hogy az ő karata érvényesüljön,akkor sem ha hisztizik. Időbe telik,de előbb-utóbb szótfogad majd.

2010. máj. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
azért mert nem ismeri a határokat.Nem tudja mi okoz fájdalmat,feszegeti,próbálgatja a határokat.Most nem téged akarlak hibáztatni,de ha valamire tudja hogy meleg,és fájdalmat okoz oda nem nyúlunk,ha mindig megvéded a butaságai következményeitől akkor nem tudja mivel fog járni amit épp csinál.amikor pici volt a fiam,megtanítottam neki,hogy a sütő meleg.megfogtam a kis kezét,és odanyomta az ajtóhoz,persze nem volt még forró,de épp olyan volt,hogy érezze az fájni fog.azóta se megy közel semmihez amire azt mondom meleg.16 hónapos,és mániája,hogy felmászik a székre és ki ül a karfájára,persze a frász kerülget,de ő nem érti nem tudja mi az hogy beüti magát ha el dől a szék,persze sokat mondtuk neki,egyszer aztán hagytam had üljön,és vártam mikor dől el a szék,a földtől pár cm elkaptam,és láttam a rémületet az arcán,soha többé nem csinálta.és igen,néha bizony rá csapok a kezére,mert az áram,a kés és egyéb dolgok semmi esetere sem játék.szánj rá egy kis időt és tanítsd meg neki,mi az a fájdalom,és i az amit semmi esetre sem szabad.nem tudunk mindig mellettük lenni,sajnos.
2010. máj. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Láttam a filmet.
2010. máj. 24. 19:21
 6/7 anonim ***** válasza:
86%
Nem értem a kérdésedet! Mi az, hogy az öt éves kisfiad nem akar élni? A kisgyerekek szoktak "rosszalkodni", de ez még nem azt jelenti, hogy nem akarnak élni. Viszont természetesen van olyan, hogy gyermekkori depresszió, ami megmutatkozhat a "rosszalkodásban", de arra nem ezen a fórumon fogod megkapni a segítséged, ahhoz szakember szükséges - gyermek klinikai szakpszichológus. Reméljük, esetedben nem az utóbbiról van szó.
2010. máj. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Gondolod, hogy 5 évesen látja az összefüggést a magasról leugrás és a halál között? Biztosan nem. Féktelen, mindent ki akar próbálni és nagyon is élni akar!
2010. máj. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!