Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik passzol második névként...

Melyik passzol második névként a Jentéhez?

Figyelt kérdés

Jente Éda

Jente Edna

Jente Édua


2017. júl. 26. 22:43
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
14%

#1

Művelt embereknek egyértelmű, hogy az Édua lány név. Valakit jogosan engedtek át történelemből.

2017. júl. 27. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

En is azt hittem, hogy a Jente fiunev. :)

Eda vagy Edua, Edna nem passzol hozza, es olyan, mintha az Etnat olvasna vki felre.

2017. júl. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
70%

A töri érettségim 96%os lett, bölcsész szakot végeztem és lassan egy reál szakon is végzek BAn.


Elég olvasott vagyok, sok mindenhez értek, ez a név számomra könnyen felejthető volt, ha egyáltalán találkoztam vele.


Rákerestem az eredetére, gondolhattam volna, hogy melyik az a réteg, ahol a név ismerete a műveltség részét képezi..


Azért passzol egyébként jobban a Jentéhez, mert a Jente gyorsan kiejthető, rövid, tömör hangzású név, az Édua nyújt rajta. A másik két keresztnév pedig lezárja túl gyorsan.


Ilyen dallamos vezetéknévhez viszont bőven elég az Éda, de mindenki Évával fogja keverni.


Sorrendben:


1. Éda

2. Édua

3. Edna

2017. júl. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
Egyiket sem. A Honninger Jente önmagában jó. Ezekkel meg különben is összefolyna csak.
2017. júl. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
33%

#13

Igen, a réteg, amire gondolsz, az úgynevezett "művelt" réteg.

Nem az, aki 96%-ra érettségizett és erre hivatkozik (OMFG). Azaz nem a szalonnáci.

2017. júl. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Húú én is azt hittem hogy a Jente a vezetéknév. Igazából mindegy mit adtok ezek közül hozzá, veszett fejsze nyele már szegény gyereknek. De igazából a magánhangzó torlódás JentE Edna, Éda, Édua nehéz lesz kiejteni, kb Jenteednának Jenteédának és Jenteéduának fogják érteni
2017. júl. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen valoban zsidók vagyunk, méghozzá olyanok akik még tesztelik a hagyomanyaikat :) ezt csak azert emeltem ki, hogy ertheto legyen hogy miert ragaszkodunk ilyesfajta eredetű nevhez. Szamunkra ez fontos. :)
2017. júl. 27. 12:20
 18/27 anonim ***** válasza:

Éduával találkozhatott kb. kétszer életében valaki, van egy darab arany vers, ami ezt a vagy igaz, vagy nem történetet írja le Kun László szeretőjéről. Ha valaki ezt nem ismeri, az nem jelenti azt, hogy nem művelt. Még ha egy Hedvig vagy hasonló nevet nem ismerne, akkor érteném, de azért ez a jelentéktelen Édua dolog...


Amúgy a Jente szerintem szép név lenne, ha fiú lenne.

2017. júl. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Az Éduának amúgy mi a fene köze van a zsidó hagyományokhoz? Tudtommal a kunok nem voltak zsidók.
2017. júl. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Lehet tevesen, de ugy tudtam zsido eredetu nev :(
2017. júl. 27. 20:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!