Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tehetek egy kis mézet a teájába?

Tehetek egy kis mézet a teájába?

Figyelt kérdés
Kislányom 2 hét múlva lesz 1 éves.Most náthás,köhög,gondoltam teszek egy kis mézet a teájába.Lehet már vagy még várjak vele?
2010. máj. 21. 17:09
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Miért ne tehetnél? A legjobb a méz!
2010. máj. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan az én babám még csak 3,5 hós, de nekem a védőnő azt mondta a legelején, mikor rákérdeztem, hogy 2 éves korig nem ajánlja...


De Te döntesz! Ezt a sztorit már elmeséltem itt egyszer, és jól le is lettem hurrogva, úgyhogy lehet, most is megkapom a magamét. Mintha én találtam volna ki....

2010. máj. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%

Meglep,hogy a védőnő ezt mondta,mert a méz természetes édesítőszer,is nagyon jó az immunrendszerre is..

Egyébként a védőnők néha olyan hülyeséget mondanak,hogy égnek áll a hajam tőle..

Az én fiam fél éves kora óta mézzel issza a teát.makk egészséges,semmi allergiája nincs,igazi vasgyúró gyerek...

Nyugodtan adj neki..

2010. máj. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%

Tehetsz nyugodtan, az a két hét már nem sok.

Viszont tényleg azért nem ajánlott a méz egy éves kor alatt, mert 1 éves kor alatt nincs meg bennünk az az enzim, ami lebontja a mézben található botulizmust okozó bacit.

2010. máj. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%

Azert nem ajanljak a mezet, mert allergizal es a botulizmus (görcsös legzes leallas stb) okozhat ha van benne olyan baci. De a botulizmus (kolbasz betegseg) inkabb mas elelmiszerekkel vihetö be (lasd a neve) es ha mar meg van a baj nem lehet tudni mivel jutott a szervezetbe.


A kisfiam pedig kb 10 honapos kora ota kap mezet es kutya baja, söt alig beteg, amikor fajt a torka minden eves ivas utan kapott 1-1 kanal mezet, ugyhogy a te csöppednek sem lesz baja egy-ket kanaltol.

2010. máj. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
18:06-es Nem minden esetben mondanak hülyeséget a védőnők itt vagyok én példa pár hónapos koromban kaptam egy pici mézet és úgy feldagadt a fejem mint a lufi.A kislányom 3 hós korában az anyósomtól(megkérdezésem nélkül)kapott a cumijára egy pici cseppet és lám ő is teljesen lufi fejű lett pedig egy pici csepp volt!Én tuti várok vele míg legalább 2éves lesz.De te döntöd el.Ahány ember annyi reakció!
2010. máj. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem is 2 éves kort mondott a védőnő, soha nem tudni mi van benne, inkább várok vele.
2010. máj. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!