Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7és fél hetes a babóm tehetek...

7és fél hetes a babóm tehetek a teájába mézet?

Figyelt kérdés
2008. szept. 23. 21:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mézet inkább ne.Allergizál, egy éves koráig nem ajánlott.
2008. szept. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi a gyors választ!
2008. szept. 23. 21:46
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A mézet csak 1 éves kor után ajánlják. Szerintem várd meg. Hallotam már olyat is hogy szőlőcukrot használnak édesítőnek, azt már lehet bele rakni.

Én nem szoktam semmivel sem édesíteni.

2008. szept. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne ne. A méz olyan dolgokat tartalmaz, amit az egy év alatti gyerekek nem tudnak megemészteni, de két éves korig is csak keveset szabad kapniuk, inkább csak feldolgozott formában, pl. sütiben. Arról nem is beszélve, hogy tényleg kiválthat allergiát, mert hát ugye "virágból van" már elnézést a szakszerűtlen kifejezésért :) Lényeg, hogy pollenallergiát okozhat.
2008. szept. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Tilos a méz 1 éves kor alatt!!!

Én is úgy tudom mint az előttem szóló hogy nem tudják a picik még megemészteni mert olyan anyagokat tartalmaz és igen heves allergiás reakciókat válthat ki ha arra hajlamos. Igen gyorsan romolhat a baba állapota és akár életveszélyes helyzet is kialakulhat.

2008. szept. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mézet egyáltalán nem szabad 1 éves korig, de még a cukrot sem nagyon ajánlom. Milyen teát adsz neki?

nekem azt mondta a doki hogy óvatosan a cukorral mert némelyik teánál úgy működik a cukor a teáben mint az erjedő gyümölcs és puffadást okozhat...aztán akkor jön a hsafájás. kamillateába egyáltalán nem ajánlom a cukrot mert mi megszívtuk és iszonyatos hasfájás lett belőle, no meg az egésznapos sirás. Most már csak sima teát kap és ezzel nincs is semmi gond.

Üdv. 12 hetes kislány anyukája

2008. szept. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Csak azért kérdeztem, mert egy kicsit folyt az orra és akartam mézes teát adni neki.
2008. szept. 25. 08:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!