Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy mondhatnám el a páromnak,...

Hogy mondhatnám el a páromnak, hogy babát szeretnék?

Figyelt kérdés

Négy éve tart a kedvesemmel a kapcsolatunk, három éve együtt is élünk. Úgy érzem, hogy most jött el az ideje annak, hogy babánk legyen. Azonban amikor utoljára beszélgettünk erről a párommal, ő azt mondta, hogy amiatt szeretne később (1-2 év múlva) kicsit, mert szeretne minket maximális anyagi biztonságban tudni, szeretne a gyermekünknek és nekem is mindent megadni, amit lehet. Maximálisan igaza van, azonban én tartok attól, hogy az évek elmúlnak és mindig jönnek az újabb tervek, ötletek, végül mi is odajutunk mint a párom testvére és az ő férje, hogy nincs idő "biológiailag" két gyermeknél többet bevállalni, a másodikat is minél gyorsabban kell tervezni, nehogy kicsússzanak az időből. Kérdeztem a barátnőmet, hogy ők mennyit költenek a "nagylányukra" és ők havi kb. 15-20 000 Ft-ot költenek egy másfél éves csemetére. Ennyit mi is ki tudunk gazdálkodni, a kezdő holmik beszerzésére pedig van kb. fél éve az ember lányának. Ezekből pedig a legdrágább holmi a babakocsi, hordozó és a kiságy.

Hogyan tudnám elmondani a páromnak, hogy akár már most bevállalhatnánk egy kicsit? Nem szeretnék a háta mögött sunyiskodni a gyógyszerszedéssel, úgy gondolom, ezt meg kell beszélnünk, mindazonáltal undorítónak tartom, aki ilyen kétszínű módon akar teherbe esni. (Itt nem arra gondolok, hogy elfelejtette valaki bevenni 1-2 alkalommal a gyógyszert és megtörtént a "baj", mert emberek vagyunk, rohanó világban élünk.)

Azonban úgy érzem, hogy nem kéne várnunk. Az ember telhetetlen. Most lakásfelújítást szeretnénk, de már szóba jött egy új autó. Ezekre összegyűjteni nem könnyű a pénzt, akár 1-2 évbe is beletelne, akkor pedig még tovább húzódna a babavállalás.

Nektek, kedves anyukák és leendő édesanyák mi a véleményétek?


2010. máj. 21. 15:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Hány évesek vagytok?
2010. máj. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A párom 28, én 21.
2010. máj. 21. 15:52
 3/6 A kérdező kommentje:
Tudom, fiatal vagyok, de mindig is tudtam, hogy fiatalon szeretnék anya lenni. 2-3 gyermekről beszélgettünk a párommal, de ha így belelendülünk a dolgokba (új autó, utazások, stb.), akkor jó, ha 1 babát be tudunk vállalni biztonsággal.
2010. máj. 21. 15:54
 4/6 anonim ***** válasza:
Állj elé, és mondd meg neki, hogy te már szeretnél babát. Ha ő még nem szeretne, akkor nem tudsz mit tenni, meg kell várnod, hogy ő is elérjen arra a szintre, hogy akarja a babát.
2010. máj. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én sztem ülj le vele, és mond meg neki kerek-perec, hogy szeretnél babát. Ne gondolkozzatok sokáig, illetve párod, mert mindég lesz más, és ennyi erővel sose szülhetnénk.Nem muszáj mindenből újat venni, és márkásat.Mi használt pelenkázós kiságyat vettünk 12000-ért, hordozó új volt, de akciósan 4000, babakocsink is új, de csak 40.000 Ft-os(Bergon).90%-ban használtam veszem a ruháit, kivéve bodyt és cipőt. Pelusból sem kell Pampers vagy Libero. Mi csak éjszakára használunk Pamperst, nappalra egy olcsóbb fajtát.Igaz, hogy fiatal vagy, de ha úgy érzed, hogy anya szeretnél lenni, akkor sok sikert hozzá. Már én is akartam ennyi idősen:) Végül 27 évesen sikerült.
2010. máj. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Valahogy pár évvel idősebbnek hittelek, mert a hangvétel érettebb volt.:D Szerintem érett vagy az anyaságra, és szerintem bátran mond el a párodnak, mit szeretnél. Én és a párom között is körülbelül ennyi idő van, mint köztetek, csak nálunk majdnem én vagyok annyi, mint a párod. Én 26,5 vagyok, majdnem 27 leszek, mire megszületik első gyermekünk, és igen, igazad van, valóban időben el kell kezdeni, mert én is úgy gondoltam, hogy szeretnék még 30 előtt szülni. Mi kettőt szeretnénk, a másodikat körülbelül 30 évesen szeretném szülni. 30 fölött már több a kockázat, főleg 35 után. 5 év után jutottunk mi oda, hogy az anyagi biztonság megvan, de állandóan be csúszik ez-az. Hol erre kell, hol arra kell. Sajnos a teljes anyagi biztonságot nem lehet megteremteni. Talán köthetnétek kompromisszumot, egyébként is, mond el neki, ha 1-2 évet szeretne várni a babával, akkor lassan el is kezdhetitek, mivel 9 hónapot kell rá várni:D Beszélgess el vele, őszintén mondja el, hogy hogy érzi magát ezzel kapcsolatban, játszon el a gondolattal, hogy van egy kislánya, vagy egy kisfia. (de ne csak arra gondoljon, hogy hát az milyen aranyos, és ne is csak úgy, hogy pelenka....pelenka, és még több pelenka:D ) Ha látod rajta, hogy nem szívesen beszél erről, akkor valószínűleg még nincs felkészülve. Ne erőltesd agyon a témát. Felhozhatod "véletlenül is", elsétálva a boltban egy-két gyerekholmi mellett:D Én akkor vettem észre, mennyire benne van a párom is a dologban, mikor egy percre szétváltunk a boltban, mert elszaladtam megnézni a cipőket, és mire visszaértem a babaruhák mellett találtam:D Valahogy vezesd rá a témára, először nem is kell konkrétan megkérdezni, csak valahogy szedd ki belőle, hogy most hogy áll hozzá a babatémához.

A pénzről meg annyit, hogy van aki 15 ezerből tudja le a gyereket, valaki ennél kevesebből, valaki ennél többől. Rajtatok is áll, hogy mennyibe kerül:D (használt ruha, vagy Adidas például)Egy jó háziasszony kispórol egy gyerekre való összeget:D Hajrá!

2010. máj. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!